Jump to content

Morbid Angel


nocturnog

Najbolji Morbid Angel album?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Да,добро би он изубијао бубњеве али тешко да ће га позвати а још теже да ће он то прихватити чак и да га зовну.

 

Ja mislim da bi prihvatio :D

 

Ae Jaroslave, prebaci ovo u prvi post pa otvori temu za najbolju pesmu sa Altars xD

 

Al' ako si navežbao, ako ne, rukopoložite Talvija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffffffff, ovo je uber zajebano, al aj da pokušam...

 

A - Visions From the Dark Side

- Immortal Rites

- Chapel of Ghouls

 

B - Fall From Grace

- Blessed are the Sick

- Rebel Lands

 

C - World of Shit

- Pain Divine

- God of Emptiness

 

D - Dominate

- Eyes to See, Ears to Hear

- Dawn of the Angry

 

F - Heaving Earth

- Nothing is Not

- Umulamahri

 

G - He Who Sleeps

- To the Victor the Spoils

- At One with Nothing

 

H - God of Our Own Divinity

- Enshrined By Grace

 

I - Blades For Baal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je sto nema nijedan drugi dm bend koji je ovako interesantan, jedino mozda Death i Carcass padaju na pamet..

 

Oni jesu najbolji, elita :bigblue: , ali ima još i te kako zanimljivih dm bendova, Immolation, Monstrosity, Nile, Suffocation, Hypocrisy, Cryptopsy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho, pa Srećan Rodjendan mom najomiljenijem MA albumu, zasigurno je jedan od najboljih metal albuma koji su ikada ugledali svetlost dana i verovatno jedan od najoriginalnijih i najzanimljivijih albuma u vremenu prave najezde dm izdanja! Pesme poput Fall From Grace, Brainstorm, Rebel Lands, A Day of Suffering, Abominations i naslovne spadaju u sam vrh metal pesama, kao i predivni instrumentali Desolate Ways i In Remembrance(šteta što ne traju duže). Kao što je i poznato bio je prilično osporavan kada je izašao, navodno zbog smanjenja brzine, ali meni baš zbog tih momenata, koji daju dodatnu težinu i morbidnost, takodje praveći odličan kontrast brzim pesmama, čineći ga daleko interesantnijim i dajući posebnu atmosferu. Takodje na ovom albumu Vinsent prelazi na neverovatan growl, koji toliko daje moć pesmama da je to neverovatno, šteta samo što nije na svim pesmama koristio novi način pevanja, ali to dovodi do glavnog problema ovog albuma, jer zapravo dobar deo pesama (druga polovina albuma) su zapravo pesme nastale dosta ranije nego materijal za Blessed, čak pre i Altars of Madnessa, verovatno je iz tog razloga stari način pevanja na pesmama kao što su Thy Kingdom Come, Abominations, The Ancient Ones. Bez obzira na to Blessed je po meni njihov najbolji album, verovatno zbog svih tih varijacija i drugačijeg pristupa komponovanja pesama, a opet zadržan pravi oldskul osećaj, kao i neverovatna brutalnost i virtuoznost, jednostavno, ovakvi albumi ne nastaju svaki dan i treba ih slaviti večno!

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увек сам имао проблем с тим албумом у смислу да ми је продукција мало бзвз. Из тог разлога никада нисам могао у потпуности да га сварим.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увек сам имао проблем с тим албумом у смислу да ми је продукција мало бзвз. Из тог разлога никада нисам могао у потпуности да га сварим.

 

Produkcija je izuzetno čista, ali je njen najveći problem što je previše tih zvuk, i gitare su mogle biti više izražene, mnogo albuma iz tog perioda ima isti taj problem, jbg većina je radjena u čuvenom Morrisoun studiju i stvarno ne razumem zašto su toliko utišani.

 

Sale probaj da nabaviš reizdanje Blesseda iz 2011 god. tu je zvuk poprilično podignut, mnogo bolje zvuči, takodje i reizdanje Altars of Madnessa zvuči odlično!

 

Nevezano za produkciju, meni je Blessed po samom materijalu malo bolji od A i C koji su takodje fantastični, takodje aranžmani na Blessedu su nevidjeno dobri, izuzetno je dinamičan, mogu po ceo dan da ga vrtim, a da mi ne dosadi, što je za oldskul dm retkost, samo par albuma mogu toliko da mi drže pažnju i da ih slušam neprestano... hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...