Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Da, da, savršeno se razumemo mr. Frish (ako je "PD" nick = Frish himself), drago mi je što uživate u tome što radite i stvarate, a još draže mi je što meni to godi :opusteno:

 

Nego, u maniru iskusnih političara, "prećutao" si sudbinu projekta New Now. Ne reče da li je šta izdato ili se igde može čuti/nabaviti neki promo/singl/EP barem...

Bar ga vrati na klan na majspejsu...

 

Eh da, GDE, tj. KOD KOGA mogu poručiti pero majicu? Da li postoji varijanta bele majce sa crnim natpisom? Anyone?

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže Jovo, a i ostali, uz zahvalnost, naravno, Čika Saletu, New Now Demo EP (1997), 192 kbps:

 

01 - Echo of Silence.mp3

File Size: 4.95 MB

http://www.mediafire.com/?o39nmjehbeo

 

02 - Speak in a Low Voice.mp3

File Size: 5.86 MB

http://www.mediafire.com/?0ljxx1nwez1

 

03 - Screaming.mp3

File Size: 7.05 MB

http://www.mediafire.com/?9egzdi2mmwe

 

04 - Tomorrow.mp3

File Size: 7.41 MB

http://www.mediafire.com/?5r1lbn9jzcb

 

05 - World in Your Eyes (instrumental).mp3

File Size: 4.22 MB

http://www.mediafire.com/?yhyrchmxupj

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Kao što neko već reče PeroDefformero je pravo osvježenje na ovoj našoj sceni. Za bend i muziku sam čuo prošle ili preprošle godine na ovdašnjem Big radiju. Čini mi se da je predstavljan vaš prvi album. Ja vašu muziku shvatam kao parodiju ovog našeg turbofolka. Imam samo one četiri demo pjesme. Mrzi me sad da pregledam čitavih 70 strana pa ću pitati ovdje, da li se može doći, tj. kupiti, do vašeg prvog albuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još samo malo strpljenja ljudi... CD izlazi krajem Aprila i to definitivno u koprodukciji PGP/SKC-NS! :rockdevil:

Kako sam nezvanično saznao, PGP će distribucijski pokrivati i Republiku Srpsku! :pivopije: Na moje insistiranje, posle Novog Sada i Beograda, početkom leta 100% dolazimo i u Banja Luku ! ! ! :rockdevil:

E to će biti fešta! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Pero D. Svaka cast na ovim dobrim vestima! :pivopije:

Samo da li ce da vas PGP dobro izreklamira to je pitanje. Nisu sa svim bendovima bas ravnopravni...

 

I nije los ovaj projekat gospodine Frish, New Now, zvuci i dalje sveze, i bogami originalno, mogli bi da izdate kao neki bonus sa P.D. albumom? :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novi topik samo za NEW NOW, mogu prokomentarisati i ovde.

Jedno rečju, izvrsno.

Još jedan dokaz da PERO D. i kompanija predstavljaju pravi dragulj domaće metal scene (da, i u širem smislu, ne samo na progressive / heavy / shred (ako ga i ima a ima ga, ne?) planu).

Stvar SPeak in a Low Voice je strašna gitarsko-vokalna avantura, i najzrelija numera ovde. Dve stvari koje smo čuli i u PeroD. opusu, Screaming i Tomorrow, u ovoj engleskoj varijanti dodatno dobijaju na ozbiljnosti - što bi i trebalo da razuveri sve one koje je Bišketov vokal odvraćao od odličnog muziciranja.

Ko je ovde pevao?? Sjajno je odradio posao, što se mene tiče.

 

Svaka čas'!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novi topik samo za NEW NOW, mogu prokomentarisati i ovde.

Jedno rečju, izvrsno.

Još jedan dokaz da PERO D. i kompanija predstavljaju pravi dragulj domaće metal scene (da, i u širem smislu, ne samo na progressive / heavy / shred (ako ga i ima a ima ga, ne?) planu).

Stvar SPeak in a Low Voice je strašna gitarsko-vokalna avantura, i najzrelija numera ovde. Dve stvari koje smo čuli i u PeroD. opusu, Screaming i Tomorrow, u ovoj engleskoj varijanti dodatno dobijaju na ozbiljnosti - što bi i trebalo da razuveri sve one koje je Bišketov vokal odvraćao od odličnog muziciranja.

Ko je ovde pevao?? Sjajno je odradio posao, što se mene tiče.

 

Svaka čas'!

 

Koliko ja znam, na tom snimku je pevao Zoran Šandorov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drushtvo! evo i ja da prokomentarishem, da u pravu je zaki i neznam ko je josh prokomentarisao Zoran Shandorov je otpevao NEW NOW 5 pesama kolko je snimljeno tad i Pero Deff otpevao Zeljko Sin koji zbog obaveza napushta bend posle nekoliko nastupa. Sve u svemu NEW NOW je bio pretezak za stomake ovdashnje publike pa smo ublazili sa shalama i poshalicama a chega drugog nego narodnjacima!!!, mada tek tad masi nishta nije bilo jasno? :confused: :confused: i onda smo smislili pakleni plan da se zamrznemo na 15 godina i sachekamo novu masu hehehe aj ziveli :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj još jednom da ponovim, pošto vas je Biške još više zbunio... :D

 

-Ideja se rodila početkom '90-ih,

-prve 2-3 pesme su snimljene '93god,

-imali smo nekoliko vanzemaljskih nastupa u originalnoj postavi (Sin-vokal, Tibika-bas, Điđa-bubanj i ja-gitara),

-u leto '94god. gore pomentuta partizanska jedinica ulazi u studio i snima pesme koje će se naći na prvom albumu,

-krajem '94 ili početkom '95god u bend dolaze Biške (vokal) i Mire (bas),

-jesen '95god izlazi prvi album,

-sporadično prepadamo publiku na nastupima do '96god,

-negde '97god. se snima takozvani "drugi album" Pero Defformero sa gomilom semplova i nebuloza,

-uporedno sa tim NEW NOW (u kojem umesto Bišketa peva Šandorov) svira i snima sve do sredine '98god,

-opšta pauza do negde 2001god. kada u u bend dolazi Sloba (bubanj),

-stvar se lagano zahuktava i dobije na ozbiljnosti... bend je vaskrsao,

-u leto 2006god. snimamo 4 demo pesme,

-u jesen 2006god. u bend dolazi Cika (bas),

-januar 2007god. postavljamo stranicu na MySpace,

-kreću svirke i planovi za novi album,

-januar 2008god. ulazimo u studio "Piknik" i snimamo 15 pesama koje će se naći na našem prvom pravom izdanju koje izlazi za nekih mesec-mesec i po dana!!! :rockdevil:

 

Danas Šandorov peva u cover band-u "Perpetum mobile" a Željko zvani "Sin" radi kao dipl.ing. u "Carnex"-u.

 

Hmmm... gledam ove redove gore, pa se nešto mislim:

Ako se ikada bude štampala biografija benda, biće najeftinija ikada objavljena-staje sve na jedan list! :mhihi:

Edited by Pero Defformero

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam, tu ce ici samo probrani (chitaj: najveci idioti), mogli bi se potrpati u jedan avto. tako najbezbolnije?

Tako je i najbezbolnije i najbrže i najjeVtinije. Samo gde da nađemo budalu koja će da vozi i ne pije? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...