Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Srecan rodjendan Bishke :pivopije:

 

p.s. A da, i ovde hvala Zakiju, veceras se izlazi u Defformero duksu :da:

 

Ja da sam Zaki sve bi vas navatao i nalupao zbog neozbiljnosti :D Namuci se covek da povata narucioce, a dok sam ja nasao alternativne kupce - pojavili se ovi prvi :)

 

Hvala Zaki, sa nestrpljenjem cekam da dux izadje iz masine pa da vidim jel moze i dalje da se navuce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sve pohvale treba da idu bendu, ja sam samo fan, kao i vi... Zato smo i radili dukseve...

 

@ Vlaja Buraz

Drago mi je da ti se dopada marchandise...

 

@ Apeiron

Nema na cemu, nadam se da se vidimo na promociji albuma uskoro...

 

@ Marko, Mon_a[MOR]e

Drugar, mislim da se nece skupiti :D

Edited by Zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sve pohvale treba da idu bendu, ja sam samo fan, kao i vi... Zato smo i radili dukseve...

 

@ Vlaja Buraz

Drago mi je da ti se dopada marchandise...

 

@ Apeiron

Nema na cemu, nadam se da se vidimo na promociji albuma uskoro...

 

@ Marko, Mon_a[MOR]e

Drugar, mislim da se nece skupiti :D

Elem, odlično je urađeno, ja sam jedino odsjekao odmah ono gumirano čudo na rukavima i oko struka, ne volim takve majice, i što bi meni malo više odgovarala XXL veličina, al' dobro. Za Defformero i smršati!

Nego, kontam da ne bi bilo toliko besmisleno predložiti da se na isti način, u dogovoru sa bendom, naprave "zvanične" majice koje bi se prodavale na svirkama. Danas bendovi ionako najmanje zarađuju od prodaje diskova... A svirke redovne.

:D

Hvala još jednom, sve najbolje, pa da se što prije vidimo na promociji albuma!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo li mi iz unutrasnjosti (Kragujevca) da dodjemo nekako do tih majci?

Imam bar 10ak interesenata...

Hvala! :pivopije:

 

Samo da najavim... U pregovorima smo da dođemo uskoro i zasviramo u Kragujevcu! :muzicar:

 

Znaću ovih dana kako stvari stoje, pa javljam... :pivopije:

 

 

P.S-Praviće se majice, samo da završimo dizajniranje i pripremu omota za štampu. Tada će se znati i definitivni izgled loga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi post ovde i baš na PD temi

Dugo sam se nećkao da se prijavim, kao, nemam ja tu vremena da tipkam šta volim šta ne, kako, zašto.

 

Međutim.

 

Things are different here.

 

Pero Defformero.

 

Dah svežine u manje-više uspešno-neuspešnim pokušajima (i sredinom 90ih i sad) da se da serbijanski odgovor na svetsku metal scenu. Naravno, mnogi bi to porekli, ali onima koji su još na prvencu prepoznali celokupno što heavy što progressive nasleđe mudro protkano jednom subverzivnom folk filozofijom (naizgled užasnom!), njima je sve bilo jasno.

Da skratim, i dan-danas Pero Defformero smatram najboljim domaćim metal bendom (da, pored svih Alogia, Rapid Forceova itsl)

 

Malo o svežijem radu - voleo bih da se rad Pera u budućnosti odvija u pravcu numera "Što si više mrtva" u kombinacijij sa stvarima tipa "Za muža tog čovekaaa" (ne znam baš da li je to tačan naslov pesme), numere koje sa sobom nose muzičku zrelost i ozbiljnost, a sa druge strane oživljavaju vickasti lirski "post-folk" duh sa kultnog prvenca.

Inače, da se zna, "Gothica lepotica" je odlična stvar, ali nije u duhu pomenutog, prvobitnog Pero stila.

(dobro, ako se neko ne slaže, nije strašno :pivopije: )

 

E sad, moje pitanje, koje se naročito odnosi na, koliko vidim, ovde prisutne Friša i Bišketa, je:

Šta se dešava sa projektom NEW NOW? Dve izvrsne numere sam poslušao nekad na Myspace sajtu, ali su danas sklonjene. Da li je tu nešto izdato? Ako nije kad će? Da li barem postoji neki preview za download. Gitarski, ono je ličilo na jedan od mojih omiljenih bendova, Edwin Dare, i to me raspametilo.

Dakle???

 

Pozdrav svima! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, dobro došao i hvala na lepim rečima! :pivopije:

 

Što se tiče budućnosti Pero Defformero, stvari stoje veoma prosto:

 

Šta god radili, radićemo iskreno i to ćemo uvek biti MI! :rockdevil:

 

E sad, ako se to nekome ne bude dopadalo, šta ja da mu radim-bitno je da nama iz benda dopada. To je u principu ideja vodilja koja nas i drži zajedno i daje nam energiju da sviramo.

Ja nisam ni počeo sa stvaranjem pesama i benda, sa predumišljajem da se nekome to svidi. Meni je bilo smešno i tačka. :cool:

Na tvoju radost i sreću, većina budućih pesama će sigurno biti u fazonu "Žalim Draga, Ispalo Je Sranje...", pošto je to neki (za mene) prirodni smer u kom smatram da treba ići dalje. :rockdevil:

NEW NOW priča je još jednostavnije. Uradio sam to od srca, kao neki mini tribute svim bendovima koje sam tada slušao ali sam duboko u sebi znao da od toga nema ništa! :frown: Svet je već imao svoje Dream Theater-e, Lynch Mob-ove... i sve ostale extra bendove, pa sam smatrao da im ne treba još jedan takav, pa još iz Srbije.

Koliko god npr. King Diamond imao super horror textove, sve uz časove srpskog jezika od Vuka lično, nikada ne bi umeo da shvati, napiše ili otpeva npr. "Mile voli disco"! :mhihi:

Po mom mišljenju, isto važi i za nas odavde. Muzika jeste univerzalni jezik shvatanja i sporazumevanja, ali lirika je nešto sasvim drugo-TO NIJE DUH OVIH PROSTORA! :icon_ne:

 

Mislim da me sada kontaš... :da:

 

Hvala još jednom na podršci! :pivopije:

 

KLAN FOREVER!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...