Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Joj, nemoj mi o Pantera tribute-ima. cuo sam 4-5 komada i obicno su bivali jako losi. Od svih Pantera obrada koje sam cuo tek je jedna bolja od originala (Aborted - "Slaughtered") i cuo sam nekoliko prosecnih, ostalo - ni prineti kraljevima. :no:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da citiram sebe,onaj...

 

Uh...Pantera :muzicar:

Jebeno najbolji bend 90ih godina!!!

E sad,interesantno za ovaj forum je to sto kad neko napise nesto u ovom fazonu,kao sto sam upravo ja,mora da naznaci da je to njegovo misljenje da ga ne bi popljuvali neistomisljenici...E pa pljujete kolko ocete!!!!Najbolji su :rockdevil:

 

edit:Zvucim kao HEFEST :(

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta moda je izuzetno losa...

 

Možete da ih ne volite. Ali, realno, svi ste ih slušali. :)

 

pa slusalo se... kad nisam poznavao kvalitetnije bendove... oni su bili poznati, lako se dolazilo do njihovog materijala...

 

Пази ово:

 

katastrofa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju mode i stila...Moda dodje i prodje a stil ostaje. Pantera je stil,evergreen metal bend,epitom dobre svirke,energije,fenomenalnih rifova i solaza.

Ukusi su razliciti i super je to sve,ali pljuvanje Pantere i njihovog uticaja na metal je van svake pameti i treba biti kaznjavano u skladu sa krchuljovim avatarom ukoliko je moguce,a ukoliko nije,onda bar debelo ismijano,i ja ovom prilikom pozivam sve ljude dobre volje da upru prstom u kikija i nasmiju mu se u facu,ali ono kvarno.

 

:D

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera kao Pantera je ok,ne slušam ih kao ranije,ali poštujem i slušam ponekad,ali mi se njihov uticaj na metal ne sviđa jer su uticali na novi talas američkih nu/core sranja.

 

Ako mislis na Lamb of god ili slicna sranja,to je nazalost tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki drugi tip koji je uzeo gitaru u ruke a svira metal obožava Dimebag-a

Čitao sam npr neki interview sa Sikth dok su još postojali i kad ih je tip pitao za uticaje rekli su da slušaju najrazličitiju muziku ali da svi u bendu mogu da se slože da je Pantera u top 5, Textures takođe...

Nije samo Lamb Of God Pantera zvuk, način na koji je Dime svirao je promenio svest mnogih gitarista

Malmsteen na Unleash The Fury ima neke skroz Dime rifove, žešće ga gotivi i Romeo iz Symphony X, mislim da se to malo i čuje na poslednjem SyX albumu...

 

Tvrd, muški rif bez zajebavanja = Pantera

Edited by Luka Akuma No Kuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera kao Pantera je ok,ne slušam ih kao ranije,ali poštujem i slušam ponekad,

ja u stvari ne mogu da ih podnesem više kada ih pustim kod kuće, pokušavam s vremena na vreme, ali to je zato što tnam svaki trzaj i udarac bubnja napamet :)... ali kada čujem panteru u kafani ili tako negde... sklanjaj staklo i oštre predmete :)!

ali mi se njihov uticaj na metal ne sviđa jer su uticali na novi talas američkih nu/core sranja.

kao što je 90ih moralo da dodje do nastanka pantere i ostalih "groove" bendova, tako je i dvehiljaditih taj proces morao da se natavi... i mislim da smo bez obzira na gomilu "emo" bendova, dobro prošli, jer su mnogi metalcore bendovi ipak zadržali duh pravog metala, mnogo više nego NUmetal koji je bio najnoviji modni hit pre metalcore-a, i medju njima ima stvarno dobrih, kvalitetnih, kreativnih, šta već, bendova, samo treba biti malo otvoren za moderniji zvuk...

ali, na kraju krajeva, i old school thrash metal je sada stvar mode isto kao i metalcore, kao što su krajem 90ih, kada sam ja počeo da slušam metal, u modi bili black i power metal, a trasheri su bili u ekipi sa hardcore-ovcima i čak NU metalcima, i za nas su black i power metalci bili gej :)

edit:

zato mi sad smeta kada vidim da neko sebe naziva thrasherom, a ponaša se ka,o meni toliko omrženi, bubuljičavi fanovi hamerfalla iz 90ih, koji su isto tako pljuvali sve što nije "tr00", a dok smo mi (thrash/HC/NU/punk ekipa) visili na ulici 24/7, i živeli underground, oni nisu smeli ni da izadju u grad...

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect:

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&hl=en&fs=1">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali kada čujem panteru u kafani

 

Pantera u kafani? :ph34r:

 

jer su mnogi metalcore bendovi ipak zadržali duh pravog metala, mnogo više nego NUmetal koji je bio najnoviji modni hit pre metalcore-a,

 

Ovo je istina.I metalcore u pravom smislu reci,ali realno i ovi bendovi koje svrstavaju u taj pravac iako nemaju veze sa istim.

 

zato mi sad smeta kada vidim da neko sebe naziva thrasherom, a ponaša se ka,o meni toliko omrženi, bubuljičavi fanovi hamerfalla iz 90ih, koji su isto tako pljuvali sve što nije "tr00", a dok smo mi (thrash/HC/NU/punk ekipa) visili na ulici 24/7, i živeli underground, oni nisu smeli ni da izadju u grad...

 

Ajoooj medo,kako kakis! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...