Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Baš tako.

 

Mislim da nema albuma bogatijeg fenomenalnim rifovima posle CFH. Svi su tu briljirali. A vokal je i dalje čist, agresivan a lep. Panterom sam postala zaražena na putu ka koncertu Sepulture 1992. godine, slušao se Cemetary Gates u busu i ja sam there&then zvanično odlepila za njima.

Хех, десет година заостајем за тобом. Оригинал ''Каубојса'' сам узео 2002.године, то ми је био први од два Пантера оригинала, које имам. Уопште, први њихов албум који сам и слушао. Да, дефинитивно, прва љубав заборава нема. ;)

 

 

The sleep :wub: Medicine Man :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

Ова прва има једноставну, а тако феноменалну солажу у себи. Ух, сав се најежим кад год је чујем.

Док друга има помало глуп текст. Али музички је прилично мрачна и са доста добрим, интересантним прелазима. Дуго је важила за моју омиљену са тог албума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам ја још оваквих, из тог периода, а имам и скоро цео снимак концерта из 1988. са Филом.

 

 

Kakav je snimak?

Ovo bi mogao da mi narežeš.

 

Tigre života ti, da li ti je narezao ovo ikada? Ili da bunarim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, meni se sviđa sve što su ikada napravili, samo naravno najvezanija sam za ta tri koja si nabrojao.

 

@nele: Gledaj na to ovako, imala sam prekid sa mjetalom neko vreme, vrtela samo Painkillera i neke Cooperove, ACDC i Maiden albume ukrug, dakle kreativni prekid filma jedno 6-7 godina! Znači, ne kasniš bre ništa.

 

 

 

Nikad nije kasno da se Pantera ljubi strasno... kako ono dalje Karlo kaže

 

Kako kenjam danas ne znam šta mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je pricati o najboljem Pantera albumu, govoreci o, pa ajd' da kazem, periodu od "Power Metal"-a pa na ovamo. Iz prostog razloga sto se stilski suvise razlikuju da bi iko normalan mogao da ih poredi, a svaki je odlican. Meni je licno najdrazi srednji period, dakle Vulgar/FBD/Trendkill, ne znam koji mi je najdrazi od ta tri. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan audio intervju na cd-u sa OZ festa, bootlegovan, sa omotom i sve, oko 20 minuta, sa Philom, koji priča (Mrtav stondiran ili pijan) kako su ga u Panteri dok je bio uradjen, pre koncerta gurali pod ladan tuš i udarali ga električnim pendrekom u ''testicals'' da dodje sebi. Ali ima tu još bisera.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično, imam sve snimke Pantere od 83-89 bootlegovane, ali ne znam da i na jednom ima ''south of heaven'', postoji sa druge strane, par nekih ruskih bootlega, na kojima su ti snimci iz '92 gde Pantera svira slayer, sepulturu, kao i jedan rehearsal sa Kerry Kingom gde ima par Slayer pesama pa je mozda to o čemu vi pričate, ali koncert ne.

Koncerti iz osamdesetih su uglavnom bili bazirani na ''power metal'' pesmama i jednoj ili dve sa ''projects in the jungle''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najteze mi je gledati ono "Pantera behind the music" :\ I od vulgar videosa najbolji je prvi :rockdevil:

A najbolje stvari:

http://www.youtube.com/watch?v=_Wd7ndVFP0s - mouth for war

 

http://www.youtube.com/watch?v=W7hfmPf1WP8...eature=channel- psycho holiday

 

http://www.youtube.com/watch?v=ahrpT48ptZI...eature=related- A new level

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebali ste mu kevu sa tim embedded jutjubetima.

 

Tomislave, bilo je reči negde iza o Official Live: 101 Proof, pošto im je ovo jedini zvanično izdat Live.. više im i ne treba. Poslušaj ako već nisi. Prvi put kad sam ga čula, prva reakcija mi je bila replay...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...