Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Videh da je deo polemike vođen i oko albuma The Great Southern Trendkill. Po mom mišljenju, to je jedan od najopakijih metal albuma snimljenih do tada, a zasigurno je najbolji album koji je Pantera ikada uradila. Toliko otrovnih, mračnih i neverovatno zajebanih pesama nikada do tada nisu skupili na jednom albumu. Suicide Note Pt. 2, recimo, ili Drag The Waters, War Nerve ili naslovna...fantazije od pesama, kao i ceo album, uostalom. Jesu Vulgar i još neki albumi klasika, ali mene iskreno zabole kita za klasiku, ne samo kod Pantere nego i kod bilo kojeg drugog benda. To što se svi kunu u te albume nije dovoljno dobar kriterijum za njihovu procenu. Trendkill je album koji po mnogo čemu odskače od ostatka Pantera diskografije, prvenstveno zato što je sav taj metal na njemu tako oštar i opasan, a to je ono što je, bar meni, mnogo važnije od onoga što diktira globalni ukus publike.

Edited by Sha
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehem,ja bjezah od ove teme jer mi je pun kurac "kauboja" i korasa koji pljuju po albumu koji je cisto isravanje po tadasnjoj sceni i kojhi je snimljen kad je nana i ekipa harala svijetom.uz to je najiskreniji album u istoriji metala i na svakoj sekundi se moze cuti svaki njihov problem i svaki miligram genijalnosti.zato,svaka cast za sha-u i ostale trendkilase:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sTlUjOUwUMg&feature=related

 

aj okacite mudatiji rif izazivam vas.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehem,ja bjezah od ove teme jer mi je pun kurac "kauboja" i korasa koji pljuju po albumu koji je cisto isravanje po tadasnjoj sceni i kojhi je snimljen kad je nana i ekipa harala svijetom.uz to je najiskreniji album u istoriji metala i na svakoj sekundi se moze cuti svaki njihov problem i svaki miligram genijalnosti.zato,svaka cast za sha-u i ostale trendkilase

 

Ko je u vreme izdavanja ovog albuma harao svetom,koliki je nivo iskrenosti u njihovim tekstovima,da li su se ili nisu posrali po tadasnjoj sceni,sta su pili u studiju i cime se Anselmo pucao tada...to je meni sve toliko nebitno i trivijalno,jer ja slusam muziku,a ne njihove licne frustracije.A meni licno je muzika na tom albumu sranje,ne svidja mi se i svaka rasprava na tu temu je gubljenje vremena.Ja album ne pljujem,vec iznosim svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se tu sa tobom ne mogu sloziti...ja se po tom pitanju slazem sa vecinskim stavom,a to je da je Vulgar njihov najjaci album.

Ja licno vise volim Kauboje i Mocni metal,ali realno 5-6 stvari sa Vulgara su kao svi njihovi albumi zajedno.Reinventing The Steel mi je takodjer sjajan.

 

Your trust is in whisky, weed and Slayer

It's goddamn electric !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju, to je jedan od najopakijih metal albuma snimljenih do tada, a zasigurno je najbolji album koji je Pantera ikada uradila.

Napadate Lemmya jer se "israo" po albumu, a po meni je i ovo isto toliko diskutabilno koliko i da je album "krs". Misljenja i ukusi se razlikuju i ja sam apsolutno uveren da Trendkill zasigurno nije Panterin najbolji album, a daleko je od toga da je jedan od najopakijih metal albuma uopste.

Eto, osecam se kompetentnim da to kazem jer Panteru slusam od 1991 i odrastao sam uz njihove albume i dobro se secam koliko su straiji fanovi (ukljucujuci mene) bili prilicno nedefinisanog stava oko albuma kad je izasao.

Album jeste stilski bitno drugaciji, ima dobrih pesama, ali po meni ima i losih. Po meni je taj album vidljiv pokazatelj benda u krizi i personalnim problemima koji su se odrazili i na kvalitet, ako cemo vec o iskrenosti.

Sa druge strane, cenim ako neko taj album najvise voli, ali ekstremizam, "velike reci" stavovi iz krajnosti u krajnost sigurno nisu realan pokazatelj stanja.

U svakom slucaju, Pantera je bila veliki bend, revolucionaran na vise aspekata, vrlo uticajan i svaki album je prica za sebe.

Edited by hate squad
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

izjava da je album "krs" nije pljuvanje?

 

velicanje albuma zbog nekih konkretnih razloga ne moze se odbaciti samo zato sto je to "trivijalno" po necijem misljenju,a ako neko zeli da bude kul preko toga sto njega boli kurac sta je anselmo uzimao i ko se sa kim svadjao nek' samo izvoli,ja cu i dalje da pokusavam da shvatim sta je pjesnik htio reci a da zagrebem malo dublje od omota i par refrena.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo zamara. sve se ponavlja. cita li neko prethodne postove? al ajde ta prokleta demokratija....

 

izjava da je album "krs" nije pljuvanje?

 

velicanje albuma zbog nekih konkretnih razloga ne moze se odbaciti samo zato sto je to "trivijalno" po necijem misljenju,a ako neko zeli da bude kul preko toga sto njega boli kurac sta je anselmo uzimao i ko se sa kim svadjao nek' samo izvoli,ja cu i dalje da pokusavam da shvatim sta je pjesnik htio reci a da zagrebem malo dublje od omota i par refrena.

 

 

izjava je bila da je krs+SRANJE... cisto podsecanje na drage nam aforizmepivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dabic

Ne druze,pljuvanje nema veze sa ovim.Pljuvanje je konstantno.Ja sam izneo svoje misljenje i svoj stav vezan za ovaj album.Sta ja trebam,birati reci da bih opisao neki svoj stav,da eto tamo nekom to mozda ne bi zazvucalo kao pljuvanje i omalovazavanje benda ili nekog njegovo rada?Sta sam,trebao svoje misljenje izneti u formi tipa "Trendkill po meni nije adekvatan standardima koje je sebi postavila Pantera"?Ajde ne preteruj.Pa nije ovo konferencija za stampu u nekoj predizbornoj kampanji,sta vise izigravate.

Meni je trivijalno,posto mene te stvari ne zanimaju.Meni je bitna muzika,i samo muzika,i kada mi se ona ne svidi,svako grebanje dublje od omota nema smisla i cisto je gubljenje vremena.

A sto se tice ovoga kul,nekul...bez komentara,lupetas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Your trust is in whisky, weed and Slayer

It's goddamn electric !

 

 

Znao sam da ces ako iko pomene ovaj album ti da navedes ovu pesmu :D (doduse mislio sam da ces da embedujes video, al' ajd' sad :bigblue:)

 

'Ajde i da ostavim misljenje sto se tice albuma, Reinventing mi se nekako najmanje svidja generalno, ali ima par stvari na koje otkidam, dok preostala 4 (njih i slusam jedino, rane radove necu da komentarisem) mogu da svrstam u 2 celine. Jednu sa Cowboysom i Vulgarom, i drugu sa Far Beyondom i Treadkillom - i ne mogu da se odlucim koja mi se vise svidja... Nekako mi to dodje k'o uporedjivanje Skolsa i Runija :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...