Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

B00005K3O1.01.LZZZZZZZ.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0099578/

 

Poznat i pod nazivom "Pentagramm"(tako su ga distribuirali u Nemačkoj).

Ovo mi je ja mislim prvi horor film koji sam gledao.Ja sam imao 4,5 godina i bio na selu sa braćom od strica,i oni iz video kluba doneli neki film,i sećam se da se zvao "Pentagram".Tada mi je to bilo jezivo i strašno,ali i kul,pa mi se film urezao u sećanje,no nažalost to je bio jedini put da sam ga odgledao.

 

Ovo je i prvi horor koji sam ja gledao. Samo što sam ga ja gledao jedno 4-5 puta sigurno. Baš bih ga voleo ponovo pogledati. :da:

Znam da je bila neka veštica zbog koje nisam noćima mogao spavati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burn After Reading (2008)

 

burn_after_reading_poster.jpg

 

Burn After Reading (2008)

režija: Joel and Ethan Coen

glumci: George Clooney, Frances Mcdormand, John Malkovich, Tilda Swinton, Brad Pitt

 

Braća Coen posle nepunih godinu dana posle oskarima nagrađivanog No Country For Old Men, odlučiše da nas počaste lucidnom crnohumornom komedijom.

Na dosta foruma, širom interneta se vode debate da li je ovaj film još jedan dobar doprinos obimnoj kolekciji braće ili veliki promašaj. (npr. Intolerable Cruelty i Lady Killers rimejk)

 

Mislim da je veoma bitno, da se gleodaoci pre svega upoznaju sa njihovom filmografijom, jer tek onda mogu da uživaju u svakom njihovom filmu posebno.

I ovaj put mi nije izbegao njihov famozni šablon, da prvo urade krimi triler “Blood Simple”, koga je sledila blesava komedija “Raising Arizona”, pa triler “Fargo” koga sledi kome(n)dija “The Big Lebowski”, i za kraj “No country for old men” koga pogađate sledi “Burn After Reading”.

Ono što je mene naravno kopkalo, a verovatno i ostale poštovaoce njihovih filmova, je taj da li će ovo biti još jedan (komercijalno pristupačniji od većine njihovih filmova široj publici) “Intolerable Cruelty” ili komedija u stilu “The Big Lebowski”. Za mene je krajnji rezultat (posle dva gledanja) sasvim solidno izdanje, koje će:

1) Da razveseli i nasmeje neke ljude sa svojim vickastim dijalozima i klasičnim opičenim situacijama u svetu Coen-ovskih filmova;

2)najverovatnije će odbiti većinu, zbog “besmislene priče” koja ne vodi nikuda, i poprilično mračnog humora i osećaja mizantropije koji likovi osećaju na svojoj koži tokom filma;

Sebe sam pronašao u prvoj stavci i drago mi je zbog toga, jer mi je svaki njihov film drag na sopstveni način.

 

Nego da se vratim na samu fabulu filma, na prvi pogled bi ovo trebao da bude parodija na špijunske trilere, koja se dešava i Washington DC.

Priča počinje sa otpuštanjem sredovečnog CIA analitičara Osbourne Cox-a (John Malkovich), koga dva trenera iz teretane (Linda Litzke, pokušava da skupi novac za 4 operacije na svom telu(Frances Mcdormand, glumila u većini njihovih filmova) i Chad Feldheimer (Brad Pitt, prva uloga u filmu braće, koja je i napisana za njega) priglupi i poprilično energičan, fitnes trener koji se uvali u mnogo veću nevolju) na presmešan način pokušavaju da iznude novac, preko diska koji sadrži gomilu informacija o samoj agenciji, a na koji su nabasali igrom slučaja.

Dijalozi između likova su prava poslastica. Scena u kojoj otpuštaju Cox-a, kolega mu navodi da je to zbog njegovog problema sa alkoholom, na šta mu ovaj veoma nadrndano odgovara: „Pa ti si čoveče mormon. Pored tebe smo svi alkoholičari!”

Od ostalih likova bih izdvojio Harry Pfarrer (George Clooney) udatog ženskaroša radi kao agent-čuvar u američkoj riznici.

Dotični ima aferu sa Katie (Tilda Swinton) koja je udata za Osbourne-a…

Zanimljivo je da sam film počinje kao zbirka kratkih priča koja će kasnije spojiti sve likove i krojiti im veoma surove i nepravedne sudbine…

Tematika je i ovaj put slična kao i u ostalim im filmovima, obsesija koja drži priču, mada ovaj put nije situacija za nečim fizičkim (npr. Za bebom kao u Raising Arizon-a) već za poboljšanje tela kod lika Francis Mcdormand, Pitt-ov lik je opsednut vežbanjem i od dotičnog ne može ni da ražmišlja, Clooney pak ne može da prestane sa brbljanjem sem ako ne džogira ili jebava sa nekom od žena.

Sam spomen reši inteligencija uz dozu mračnoga humora daje Burn-u posebnu draž, a na vama je da odgledate i da se pronađete u kojoj ste grupi ljudi….

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je govno, ima sve sto i ostali Coen-ovi filmovi imaju, dijaloge, nasilje, zelju za novcem (koga nikada nema u njihovim filmovima), ovaj film nema zlatnu sredinu, ljudi ce ga ili gotiviti ili ce ga mrzeti...

I ne slazem se da im je to najlosiji film, kada se zna Intolerable Cruelty i Lady killers njihova dva najveca promasaja, definitivno.

 

P.S. Da li je neko provalio glumca koji je glumio Sledge Hammer-a u Burn-u? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj prevod koji valja, pa cu ga pogledati konacno. Skinuo sam film pre 5meseci, ali nema dobrog prevoda.

Pa gledaj sa Engleskim prevodom, kao ja? :mrgreen:

 

Inace, ne znam da li je vec bilo ali moja preporuka za 28 days later.

http://www.imdb.com/title/tt0289043/

501981~28-Days-Later-Posters.jpg

 

Odlican film, sa malo debilnim krajem koji kvari opsti utisak, ali itekako vredi pogledati! Nezaboravna scena praznog Londona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je govno.

+1

 

Pa gledaj sa Engleskim prevodom, kao ja? :mrgreen:

Inace, ne znam da li je vec bilo ali moja preporuka za 28 days later.

 

Vidis, to mi nije palo na pamet. :udri:

 

28 Days Later je super. 28 Weeks Later je mozda i bolji. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tarantinov Not Quite Hollywood The Wild, Untold Story of Ozploitation! ne bi ga preporucio svima jer je tipican dokumentarac a ne film.

 

Tropa De Elita

 

Interesantno brazilsko ostvarenje koje daje sliku o favelama Rio De Zeneira iz pandurskog ugla(sa akcentom na elitne BOPA jedinice)za razliku o recimo Cidade Deus koji nudi suprotan milje

 

Svakako pogledati

 

http://www.imdb.com/title/tt0861739/

 

gledao sam ga. postoji korupirana policja, vojna policija i bopa jedinice. film je po istinitom dogagadju.

 

preporucio bi film birth, onako, interesantna drama.

Edited by judge.dread

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva lista je 10 najboljih filmova 2008. po Stephenu Kingu, a druga od Americkog filmskog instituta.

Nije mi bas jasan ovaj Stephen...

Stephen King Picks The 10 Best Movies Of 2008:

 

1. The Dark Knight

2. Slumdog Millionaire

3. WALL-E

4. Tropic Thunder

5. Funny Games

6. The Bank Job

7. Lakeview Terrace

8. The Ruins

9. Redbelt

10. Death Race

 

 

The AFI's picks:

 

The Curious Case of Benjamin Button

The Dark Knight

Frost/Nixon

Frozen River

Gran Torino

Iron Man

Milk

WALL-E

Wendy and Lucy

The Wrestler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve "MOVIE" filmove sam pogledao pa cu tako i ovaj.

Jedino sto valjaju Scary Movie 1 i 2 (treci moze da prodje ako mu progledam kroz prste).

O tome sam bas juce pricao sa ortakom. Prva dva su dobra, treci eventualno, dalje shit, a svaka "MOVIE" parodija je tesko sranje.

Po meni tatalno gubljenje vremena i novca.

Nesto mi se ne gleda ovaj Disaster, ali moram, kad sam vec skinuo.

Komentari u toku dana. :ph34r:

Edited by bodomarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...