Jump to content

Fates Warning


Recommended Posts

Ocigledno da se ekipa koja se vidja godinama okupi, napije, zajebava, pusti sa lanca, i onda nazad svi u odelca i kravate. Respect. A kad krenu ti 90's prog / power eto i mene kao redovnog posetioca, nasao sam vezu za karte, al' mi se sl godine ne ide, nista bukvalno mi nije sa lineupa da je ok.

 

Ma tako je to tamo vec odavno, sto rece jedan moj prijatelj citav taj zapadnjacki kapitalisticki lifestyle funkcionise tako da te u toku radne nedelje oderu k'o posljednju mazgu pa ti onda preostaje da se vikendom dobro odvalis i uradis da bi se vratio u normalu.

 

Inace, azale, respect za sve ovo, izvjestaj i citav ovaj poduhvat.

Drago mi je ako je Heir Apparent odlican uzivo, mada licno ne bih volio da snimaju neki novi materijal, plasim se da ne bi to bilo ni blizu ona njihova dva 80s kulta. Vise bih volio kad bi negdje zalutali u nas region pa ih vidjeti uzivo, mada znam da ni od toga nema nista jer se oni okupe bas za ovakve retro festivale i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo su bolje ribe bile nego na Brutal Assaultu. Kapiram da bolje metal ribe uvek slusaju heavy a da skrnave vole black/thrash/death vise.

 

jedna grkinja bas bila dobra, imala Crimson Glory- Transcendence back patch, plavusa, bas onako sve na mestu.

 

ali jeste bilo mozda 10-15 riba sveukupno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blejali smo najvise sa Matt Johnson-om iz grupe Pharoah, njegov prijatelj Matt Crooks, koji je svirao u kultnom Division iz Virginije.

 

Šta kaže, kad će da nas blagosilja novi Faraon?

 

Posle toga smo se nagazili sa nekim likom iz svajcarske sto je imao kamper, i nastavili da pijemo viski i pivo kod njega i slusali novi Vektor, jer je taj iz Lanfear dobio ranije.

 

PA ŠTO GA NE RIPOVASTE DO SAD :o

 

pridruzio se pevac iz jako kultnog austrijskog Mayfair da peva "Sound the Alarm" sa Kennom.

 

Ovaj lik isti Gerstner iz Helloweena :haha: Dobar snimak btw.

 

Nisam gledao Tokyo Blade, Praying Mantis, ili ko god je bio posle.

 

Razor ti ostavio traumu :haha: Gre'ota za TB, doduše, ko zna koja to uopšte postava i kako zvuče.

 

 

Dobar snimak btw2

Ovo zvuči daleko bolje nego što ima pravo da zvuči.

 

Svakako je kul, ali stvarno ne znam sta ce ovi da rade za 5-10 godina, kad svi ovi matorci prestanu da sviraju. Koliko mi kazu ovi ljudi sto stalno idu, pola bendova uglavnom zvuce kao go kurac. Ili matorci koji nisu svirali 30 godina pa opet uzeli gitare da bi se uvezbali malo za festival, ili neki prosek retro bendovi.

 

Pa zar to nije i poenta ovakvog festa? :D Kao i onaj pomenuti Hammers iz Grčke, održavanje plamena koliko toliko. To za 10 godina teško i da će da postoji jebaga, ili će eventualno neki 90s kultovi da uspešno popune listu tada. Ark neki ili štatigaznam.

 

Ovogodišnji KIT baš do jaja postava za moje pare. Gledam sad ovaj plakat za naredni, voleo bih baš i MRoad i Omen da gledam, i Q5, Kodex, Atrophy bi bilo kul da se vidi, ali nekako nije vredno nekog prevelikog puta...

 

Bilo bi super, ali bas slaba vajda. Evo ja sinoc otisao na C II C u Minhenu, niko ispod 40 godina nije bio xD Ja najmladji sa 25 i to je to. A CIIC cak nije ni mator bend, a kontam da je vecina dosla zbog Zak-a i Savatage legacy-a, nista drugo ...

 

U Bgu kada su bili mislim da su ljudi bili isključivo zbog Savatage-a, CIIC je dobar, ali nije toliko dobar da sam dovlači publiku. Vidim opet sviraju uglavnom svoje stvari, hrabro i podržavam, dobar zadnji album, ali samo mislim pitanje vremena i turneje kada će opet da opiče neki čist Sava set kao onomad sa Magellanom.

 

Kapiram da bolje metal ribe uvek slusaju heavy a da skrnave vole black/thrash/death vise.

 

Ja bih pre dao pare na power/prog lepotice. Riba koja sluša Manowar i Saxon mi ne deluje ništa privlačnije nego riba koja sluša Burzum i Watain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Zlatko ako citas, pozdravili te puno braca hrvati sa UTH.

 

 

 

Evo tek sada procitah. Hvala. :)

I hvala za iscrpni izvestaj. Jbg, koliko mi tesko bilo da priznam neke stvari, u pravu si za dosta toga. :) Ali i dalje ne menja cinjenicu da u planu odlazak, kada god to bilo.

Evo dva odlicna albuma, izmedju ostalog i za ove sto se pitaju kakvih riba ima na slicnim festivalima, moze da se probere :da: :

 

 

https://www.facebook...89421144&type=3

 

https://www.facebook...89421144&type=3

Edited by Zlatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, ovaj prvi deo je ok, solo iste može da prođe.

 

Ali su previše predvidljivi kad krenu paterni sa rifovima i bubnjevima. Bez Zondera nekako to mnogo hladno zvuči.

 

Mnogo, mnogo ružne gitare za Fates Warning standarde.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mogu da kazem da uopste nije los album.

 

nije nista epohalno, naravno, ali nije ni skroz dosadno.

 

nista nisu novo odsvirali, ali sviraju sa energijom koju nisu dugo imali.

 

ray narocito nije dugo ovako dobro pevao.

 

glas ga bolje sluzi i melodije su mu zanimljivije.

 

tesko je razdvojiti bend i neki njihov legacy od samih pesama.

 

tako da ima momente gde si u fazonu, ok, nije nesto za FW, ali kapiras da bi verovatno svi kacili na prog power preporukama da je neki drugi bend u pitanju.

 

recimo white flag, like stars our eyes have seen - da je neki onako popular melodican riffovski prog bend kao evergrey napisao ove pesme i stavili na novi album, svi bi svrsavali.

 

verujem da ce sa vremenom jos vise da mi legne i da mu ne gine da bude najbolji album od APSOG bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvise od svega idalje nedostaje zonder, ali realno, ovaj malo agresivniji pristup u riffovima verovatno bolje lezi jarzombeku, tako da zonder najvise nedostaje u nekim mirnijim momentima.

 

sve u svemu vredi temeljno odslusati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahhh ghosts of home kad krenu ono gitarisanje konacno odmorih dusu nakon toliko godina cekanja 100% legitimne fw muzike (ne racunajuci arch/matheos)

 

ubija pesma. oko ostatka mi se nisu slegli utisci ali bilo je prijatno za slusanje. odredjen sablonizam i late-matheos minimalizam (minimalnost ideja :haha: ) se daju opaziti na momente ali sve se bolje slaze i bolje tece. pesme imaju jasnu emociju, mnogo bolje

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se svidja, ne bih ga ni tako brzo poslusao jer mi je prosli bio as bland as it gets ali kad je Laza hejter svakog benda koji postojipreko deset godina ovoliko hajpovao morao sam :haha: Nije mi za padanje na dupe ali definitivno prijatan rad, meni se i poslednji Redemption svideo.... ali za FW ovo je veci skok u odnosu na prethodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...