Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

Gambale je naravno Car i Bog. Ali dobar je i Bambi, ne znam sta navaliste na njega. Dosadilo mu da svira dva'es' godina istu pricu pa malo menja. Secam se da je svojevremeno (tamo negde ranih devedesetih) svirao ceo materijal note-for-note. Ni Petrucci ne svira ceo materijal vise note-for-note. Cak ni Alex Lifeson, a on je to religiozno radio. Dosadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nacitana i naslusana... :mrgreen:

to su samo neki od hrpe muzicara koje volim da poslusam.

 

Randy McStine - ''Stringwhip'' uf'...

ovakve stvari mogu da slusam non-stop.

 

website: RMcStine

Pa pazi, mislim da je mali cool i jako lepo svira za svoje godine, ali bi morali da porazgovaramo sa njegovim roditeljima da mu dozvole da pusti kosu (ili obrije glavu, bilo šta) i kupi sebi neku drugo odeću :meshuggah: Na stranu sad što lepo svira for his age, ja ne volim (više) ovakve stvari, to me asocira na kraj osamdesetih kad su shrapnel records i slični izdavali albume raznih gitarista koji su svi otprilike zvučali ili nekako slično ovome ili na neoklasičan fazon... Mada ajd dobro šta sad, ja priznajem da i ne slušam više mnogo uobičajenu gitarsku muziku, a i kad slušam uglavnom me interesuje da čujem nešto bizarno i neobično. Od klasičnijeg uslovno "rock" gitarizma ova dva albuma John5-a sam nešto kao vrteo. Dobar!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Čovek na fotografiji avatara mladića koji je postovao pre mene, je svakako jedan od najboljih gitarista ( ali u metalu).

 

A od ovih rock papučara, pa jebem li ga - Sleš je ipak Sleš.

 

Mada, Sleš je suviše naduvan gitarista, studijski odličan - uživo sasvim prosečan....

 

Neka bude ipak Vlatko Stefanovski ( Leb i Sol su svirali neku varijantu rocka).

 

Oduševljava me njegova solaža u pesmi '' Ima Jedno Nešto '' :muzicar::rockdevil::muzicar:

 

Kada tako nešto kažem, to bi trebalo da ima i neku težinu - jer sam jedan od retkih ljudi koji je u stanju da satima i satima sluša gitarske solaže. Takođe, nekad se desi da uz gitaru provedem i 4-5 sati bez pauze na gitari, onako sviruckajući za svoju dušu.

 

Tu mi je negde jedna kaseta od pre dosta godina, tražih je skoro ali je ne mogoh naći ( nasnimane isključivo Metallica solaže - kad se sve sabere isečci iz otprilike tridesetak njihovih pesama).

 

Stvarno sam maniac, kada me nije mrzilo da ih nasnimavam, jednu za drugom.... :mhihi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Jao ne smem ni da gledam prosle strane mogu da zamislim koliko ima van halen-a malmstajna i ostalih takvih smaracha. Najbolji tehnicar ne znaci najbolji gitarista. Ovaj izbor je u sustini sulud jel postoji mnogo zaista fantasticnih gitarista tokom godina, a svako ima svoj stav sta cini najboljeg (recimo, zar nije mera genijalnosti kolicina rifova koju je Ricards napravio u zadnjih 40-ak godina, iako vecinu moze da svira i neko ko je tek pocheo sa gitarom? Iako Stonsi smaraju realno?). Ipak, ako bih morao da izdvojim jednog coveka, to mora biti Hendriks.

Edited by EldrichKnight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas Eddie VH nije jedan od tih smaraca. :) Njegov talenat se vidi kroz pjesmu a solaze su obicno vrlo kratke i zanimljive i potpuno se uklapaju u pjesmu. Uz to je skoro revolucionaran koliko i Hendrix.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...