Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ma kakav doom metal jel si normalan>????

 

da'l si lood. pa jel si slushao black label society??

 

p.s. chovek svira fantastichno, a uz to josh peva totalno heavy!

 

p.p.s. ima tu josh dosta odlichnih gitarista kao shto su eddie van halen , randy roads (ne znam kako se pishe prezime) biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne postoji najbolji.

Moze da se kaze da je Hendrix najuticajniji,svakako...ali uz jos Claptona,Jeff Becka,malo i Pagea...onda sledi novija generacija,ona iz kasnih 70-tih i 80-,pre svega Randy Rhoads i E. Van Halen su bili u pizdu materinu uticajni...kasnije su tek dosli "brm,brm" gitaristi,Malmsteen i kompanija...

Retko kad vidim danas nekog originalnog gitaristu no.gif ,ali,jebiga icon_uhoh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ajde da se kladim da mnoge koje ste nabrojali moze jedan jazz gitarista da sve zajebe.A da ne pricam za neke ljude koji se nikad nisu pojavili ovako komercijalno.Samo Tocak i Hendrix mogu da opstanu tu ,ovi ostali daj boze da neki od njih znaju tolko o sviranju i muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, to je pitanje koje zapravo i nema odgovor jer ce svako - a to je sasvim logicno - furati svoju pricu, tj. svoj ukus.

U tom smislu za mene je Steve Lukather ipak car. Mada, i G. Moor je tu, uz njega...

O D. Gilmoru ne trebe trositi reci...

A gde su svi ostali???

Da, u pravu si potpuno, sve je stvar ukusa..mozda bi trebalo da tema nosi precizniji naziv : Gitarista koji vama najvise prija.. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Slazem se sa prethodnim postom, mada je ipak previse dobrih gitarista, cinjenica je da svako ima neki svoj fazon u kome je najbolji, ali generalno najdrazi su mi gorepomenuti + mej i satriani :da:

Naravno, i vai i gilbert su tu, ali su mozda ipak suvise heavy, zavisi od toga sta podrazumevamo pod 'rock gitarista'

Vlatko Stefanovski je autenticni genije, covek cija je jedina nesreca ta sto se rodio na ovim retardiranim prostorima pa nije toliko 'priznat', 'cenjen' i 'poznat' kao gomila ,po mom misljenju, precenjenih americkih gitarista koji su za njega bili, a i ostali sviracki mala deca

Edited by demarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satriani ili Vai je priznao da je Stafanovski bolji od njega. U sustini tesko je odrediti ko je najbolji gitarista zato sto svako ima svoj stil sviranja. Meni je kod gitariste vaznije da odsvira solo koji ce da zvuci lepo i da se uklopi tu gde treba nego da odsvira nesto komplikovano ili sta ti ja znam i da na kraju ispadne nesto nevazno i beskorisno. Ja inace volim brzinu ponekad ali iskreno kazem da mi je tezi Steva Vogan i hendrix nego Yngwie Malmsteen za skidanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...