Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Jel' znate za ono kad je Bora pricao o prijemu Bajage u Corbu:

"Ne zna bas da svira, ali je lep i ima dugu kosu..."

 

Inace, May je stvarno.... (u nedostatku drugog izraza icon_smile.gif ) odlican

covek ima custom-made dzitru koju je napravio sa calom 1963,svira sa novcicem kao trzalicom ima svoj stil>moje preporuka rani Queen-ovi albumi i stvari Liar,Great King rat,Prophet's song,March of the black queen,manje poznate stvari ali krajnje savrsene!!!

 

Ali ipak Hendrix je hendrix!!! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ma dosta bre vise sa tim slashom . kakvom to mozgu on moze da bude najbolji gitarista svih vremena . pa on svira samo blues. pogledajte to drzanje

gitare, em sto je to kopija em sto nezna da je drzi. za sve te godine sviranja

nije pokazao ni trunku napretka.

ne kazem ja da je on los gitarista ali ste stvarno smorili i to vecina onih koji

nemaju pojma o sviranju vec se loze na cupavu kosu preko ociju,cigaru u uglu

usana i golo telo, znaci na njegov imidz a ne na sviranje. barem jednom u zivotu budite realisticni i zanemarite licne ukuse pa na listu najboljih gitarista

stavite ljude koji su tokom karijere pored dobrog sviranja i stvorili nesto :

 

hendriks,lukhater,blackmore,satriani,vai.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajd sagledajte ovo:

To koliko je Morse loš gitarista zavisi od toga koliko se verbalnom umjetniku digne kita u trenutku.

I meni se vala nekad digne jer lično poznajem par ljudi koji mogu svirati sve što i on.

Ali može on svašta, to ne sporim.

 

Ali u pogledu DP:

da bi svaki klinac mogao da svira u deep purple, a da bi on (taj lik) bolje svirao sa DP nego morse.

 

1. Otkad je Morse u DP, DP su više Kansas nego DP.

2. Koliko je nezaboravnih rifova Morse skovao za DP? Moj je kont da gitarista treba da valja rifove a ovi ostali neka se jebu oko toga da sklope pjesmu, i to je svakako bio princip u dotičnom bendu.

3. Njegov ton i nije najsretnije rješenje za tu vrstu svirke (a to je Hard Rock, bar nekad bio) - a to je povezano sa prvom tačkom. Ja sam mrzitelj maltretiranja gitare i muljanja a la Blackmore, ali Morse i sviranje rifova - ne ide baš... Što nas dovodi do:

4. Iako je njegov pristup osvježio i osavremenio neke pjesme (recimo 'Perfect Strangers' uživo, ne pada mi više na pamet da slušam originalnu verziju), ona glavna pati zbog toga... 'Smoke on the Water' je u njegovom izvođenju pičkin dim, a i kad se malo prisjetim, i 'Highway Star' smrdi do neba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mora da je onaj lik iz Teskih Vremena... on smara za medalju...

 

Radio je ranije u Yamahi pa u Mitrosu... uzasan lik...

sad cu da te preimenujem u imeniku kao "Marko Holmes". icon_da.gif

nisam gledao teska vremena, ali ako ih budem gledao ne sumnjam da cu prepoznati doticnog kosijanera. icon_wink.gif

 

 

 

 

 

'Ajd sagledajte ovo:

To koliko je Morse loš gitarista zavisi od toga koliko se verbalnom umjetniku digne kita u trenutku.

I meni se vala nekad digne jer licno poznajem par ljudi koji mogu svirati sve što i on.

Ali može on svašta, to ne sporim.

 

reminescencije na njegov stil sviranja nije tesko izvesti, ali ja jos nisam cuo zadovoljavajuce izvodjenje kod domacih gitarista (mozda nisam dovoljno slusao?). dakle, mozemo sad da bacamo magije, string skipujemo, tapujemo i tako to, ali kad treba da se zaleti skala, sto bi rekli "iz zgloba", tu svi padnu pred morsom. jos, ne d'o bog da je metronom pri ruci. a i za gitaristu je ono vrlo surov zvuk gitare. icon_smile.gif jednostavno, tesko je ubedljivo svirati te stvari kao on...

 

2. Koliko je nezaboravnih rifova Morse skovao za DP? Moj je kont da gitarista treba da valja rifove a ovi ostali neka se jebu oko toga da sklope pjesmu, i to je svakako bio princip u doticnom bendu.

da dovedes bilo kog drugog gitaristu osim blekmura moci ces da napises istu ovu recenicu i za njega. svaka nova postava i treba da zvuci drugacije od mark 2. drugacije ne moze.

 

sto se tice kovanja nezaboravnih rifova, to je vec totalno druga utakmica koja je odavno odigrana na relaciji blackmore - iommi.

 

 

3. Njegov ton i nije najsretnije rješenje za tu vrstu svirke (a to je Hard Rock, bar nekad bio) - a to je povezano sa prvom tackom.

ziva istina, ali sta si ocekivao? da ce da uzme strata, zgazi footswitch i svira smoke i highway star? no way, jose... ne bi ni ti da te pozovu da sviras u DP, zar ne?

 

4. Iako je njegov pristup osvježio i osavremenio neke pjesme (recimo 'Perfect Strangers' uživo, ne pada mi više na pamet da slušam originalnu verziju), ona glavna pati zbog toga... 'Smoke on the Water' je u njegovom izvodenju pickin dim, a i kad se malo prisjetim, i 'Highway Star' smrdi do neba.

ovde ima istine. sad.gif

 

kad smo vec kod perfect strangers, meni je najjaca u izvodjenju dream theater. kad pocne da kopa ona sedmozicana, pa jos u savrsenoj sprezi sa basom iz pakla... to je RIF! icon_da.gif

 

btw, speaking of morse, tema za "sometimes i feel like screaming" i cela ta pesma je vrh i stoji rame uz rame sa ostalim legendarnim stvarima. bar po meni. biggrin.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraće ću:

Morse je, što se mene tiče, jazz rock gitarista i vjerujem da ima ljudi koji bi mogli učiniti bolje stvari na njegovom mjestu.

 

Meni su što se rok sviranja tiče puno draže Gibson gitare, tako da bih volio nešto u tom fazonu puno struje: SG + 4x300w custom Marshall pojačala, iako bi tada opet kopirali jedan drugi bend. icon_smile.gif

 

P.S. Ja sam već mnogo puta rekao da je meni Purpendicular najdraži studijski album poslije Stormbringera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najuticajniji je sasvim sigurno Hendrix, i tu nema price... Iskreno, mozda cete reci da je to bolesno, ali mozda je i dobro sto je Hendrix otisao te godine... Ko je slusao njegove nastupe pri kraju karijere zna da se covek izgubio, nabolji primer je Woodstock. Poptuno se izgubio u improvizacijama i bio smesan...

 

Posle njega tu su:

 

RITCHIE BLACKMORE

Jimy Page

Jeff Beck

Yngwie Malmsteen

Slash

Steve Lukatheer (Toto)

Gary Moore

Joe Satriani

i ostali

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
A May?

Ijao...

Nemoj više pjan da sjedaš za računar.

hm May,da.On je gitarista koji ima sve ono sto je potrebno gitaristi da bude svrstavan medju najbolje,ali ipak koliko god ga voleo realnost je realnost.On je jedan od meni najomiljenijih gitarista ali jednostavno mislim da su ga ovi gore nadmasili ili da u odnosu na njih on kao gitarista nije priznat kao jedan od najboljih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...