Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Poserem se ja na nsbm. Inače, na tom najtu bi mogla da padne i neka Hell Militia al' to je za drugu temu xP

 

Da ne bude totalni oftopik, konačno sam dovoljno detaljno preslušao Fas ali me trenutno mrzi da pišem dugačke i smislene postove. 'Bem ti vrućinu.

Ne diraj nsbm!!! Kao shto jednom jedan chika reche (netju da kazhem koji chika!) "Black Metal is music made by white man for white man!!!"

I josh jedan zanimljiv citat: Black Metal for white people!!!

A shto se tiche Hell Militia-e to uvek dobro dodje!!

A Fas... polako stizhe! Umretju od chekanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diraj nsbm!!! Kao shto jednom jedan chika reche (netju da kazhem koji chika!) "Black Metal is music made by white man for white man!!!"

I josh jedan zanimljiv citat: Black Metal for white people!!!

A shto se tiche Hell Militia-e to uvek dobro dodje!!

A Fas... polako stizhe! Umretju od chekanja!

 

BLACK metal is for WHITE people :)

Nemam ja nista protiv nacional-socijalista, ali su mi ove white pride price poprilicno isprazne. Jos kad cujem termin "NSBM", gdje se sa specificnom bm ideologijom mjesa NS, dodje mi da povratim :)

 

Da ne off topikujem u potpunosti, moram rec da se ovih noci 'drogiram' FAS-om. Nabavio sam i tekstove + nove slusalice, posto su mi stare iznenade crkle, upravo kad sam nabavio ovaj album i upalio prvu numeru :) Definitivno su neke mracne sile sa njim.. Album je dostojan naslednik SMRC i Kenose, jer razbija u svakom segmentu(atmosfera, tehnika, kompozicije, vokali, lyrics..). Prosto nemam rijeci koliko sav taj noviji opus Deathspell Omega-e (ubrajajuci u to i one 2 stvari sa split albuma) zvuci monumentalno i originalno. Velikani bm scene..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo preslusao sam fas... i... meni je ono sranje... znaci previse su se pogubili, a doduse bilo je i za ocekivati...

si monumentum... i dalje ostaje!

 

inace nsbm... black metal for white people je skroz ok izjava... ali to uopste nemora da ima veze sa ns-om

inace to pise i na nemackom na prvom albumu nargarota recimo...

ali je sranje da osnovna ideologija benda bude ns... posto to nema veze sa bm ideologijom:

BM je mizantropija, a NS filantropija... to prilicno neide zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepa tema :) Dobro nisi rekla slatka..

 

Izjava da je bm samo za bijelce je glupost.. iako nisu u vecini, sto vali npr. bendovima iz Japana ili Juzne Amerike, gdje ima dosta indiosa. A kad se npr. spomenu crnci u bm-u. meni obavezno pada na pamet crnja iz kultnog benda Blasphemy, koji je i vise nego lud :) Cinjenica je da ih ima dovoljno i da neki od njih rade fantasticnu muziku, i prije svega originalnu(obzirom da insipiraciju vuku iz sopstvene kulture i mitologije)

 

A NS je nesto o cemu se moze voditi debata - ja fino kazem da kao zasebna ideologija moze da prodje. Ne podrzavam to, ali me boli kurac. Medjutim kad cujem da miksaju npr. satanizam i mizantropiju sa odredjenim postulatima nacizma, pa da puknes od smijeha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa barem smo na kontradikcije i glupost navikli preslusavajuci hrpu bendova. Al dobro..kada bih analizirala licne stavove pojedinih clanova bendova koje volim (il vise od toga)..mislim da bih se trebala odreci vise od pola njih.. Stoga, muzika i ono sto bend kao cjelina pruza je bitno, a ako neko u privatnom zivotu zeli biti idiot, samo neka izvoli. Ionako me boli kurac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričalo se o ns ideologiji u black metal muzici, a ne o stavovima pojedinih članova..

 

Nemam ja nista protiv nacional-socijalista, ali su mi ove white pride price poprilicno isprazne. Jos kad cujem termin "NSBM", gdje se sa specificnom bm ideologijom mjesa NS, dodje mi da povratim

 

..kao zasebna ideologija moze da prodje... Medjutim kad cujem da miksaju npr. satanizam i mizantropiju sa odredjenim postulatima nacizma, pa da puknes od smijeha

 

x]

Edited by SPR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričalo se o ns ideologiji u black metal muzici, a ne o stavovima pojedinih članova..

x]

 

Jea..al smo onda dosli do shanea i njegovih licnih stavova;)

 

A generalno o podrzavanju NS 'ideologije' i izvan bm.a radje ne bih..

 

 

u svakom slucaju...back ontopic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričalo se o ns ideologiji u black metal muzici, a ne o stavovima pojedinih članova..

x]

 

aj mi objasni zasto si citirao ove 2 moje izjave. i to nepotpuno :) jesam rekao nesto kontradiktorno?

 

nego, vrijeme je da se vratimo na temu. ko oce da razglaba o nacional-socijalizmu i black metalu, nek otvori zasebnu temu. bas bih volio da vidim to, i cujem umne ljude kako zastupaju taj melting pot ideja. hail satan :) :) :)

 

 


Ionako me boli kurac..

 

ovo me podsjeti na jednu drugaricu, koja non stop upotrebljava ovu frazu, iako je, jelte, zensko :) preslo joj od mene..

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jebote, koliko sam dugo izbegavao da napisem komentar o Fas, jer prosto nisam ni sam bio nacisto sta da kazem...

Recenzije koje sam citao po Netu su bukvalno bile oblivene spremom, naravno, nista drugo nisam ni ocekivao uzimajuci u obzir DsO status, a i sam sam pretpostavljao da ce bend otici jos dalje u progresiju i istrazivanje zvuka logicno sledeci put proslih izdanja, ali NISTA me nije moglo pripremiti na ovo putovanje.

Na prva 2 slusanja sam bio jos zbunjeniji nego posle Ordo ad chao, ali sam naucio proteklih godina da ako je sta potrebno za DsO – to je strpljenje, i krenuo sam hrabro (hehe, ala serem).

Ovo je za mene definicija albuma koji trazi slusalice i stopostotno posvecenje i tek tad, posle vise slusanja sve dolazi na svoje.

Ceo album je jedna prokleta dimenzija, sto mi je jos vise podcrtano uvodnom i zavrsnom pesmom koje se ponavljaju zatvarajuci krug (deveti...? ). Ova muzika je jednostavno recima neopisiva – rifovi koji izviru niotkuda, nelogicno zvuce, kao da su odsvirani natraske i kao da ih ima po nekoliko istovremeno, ali se uklapaju, Asspa karakteristicno boji, i bubnjevi koji su nikad bolji! Uzimam za primer Shrine of Mad laughter, segment koji pocinje oko drugog minuta, bubnjevi sviraju sam pad u prokleti Pakao... na prvo slusanje mi je delovalo totalno aritmicno i nebulozno, ali uz par ponovljenih sesija mi je postalo jedan od highlightova albuma. Kad se uspe otkriti : ) i tecna bas deonica (tecna kao sto je reka Tartar tecna), uzivanje postaje jos vece, hehe. A i oni momenti tisine koji deluju kao da se posle videnja najbizarnijih uzasa ostalo na nekom crnom mestu, sam i iscekujes jos jedan holokaust...

Dolazimo u jednu paradoksalnu situaciju da je bend nepokolebljivo najekstremnije ideologije postaje jedan od najprogresivnijih bendova u Metalu... Zanimljivo.

Sta reci, granice su pomerene...

Slusati radi podizanja intelekta, ako nista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Napalio sam se na "Si Monumentum Requires Circumspice" ki mache na mleko.

 

Prva dva rada su solidan black, imaju svojih svetlih tachaka, ali su samo u stvari calm before the storm, SMRC je simply je'n od best black albuma koje chuh...savrshen, hladni zvuk, odlichan vokal, songwriting at black metal's finest. Kao da ste radili hibridizaciju De Mysteriisa i Nightside Eklipsa.. Da sve bude bolje tu je i re-recorded "Drink The Devil's Blood", koja mi je najbolja uz "Ancient.." sas prvog. Sa smrca...kad bih morao izdvojio bih sola fide dvojka i odium nostrum, napeta pesma sam' tako. Takodjer dosta potpomazu atmosVeri oni "Prayer"i, koji su bolesni za medalju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overih i EPe iz 2005e danas..

 

U principu jedini razlog zasto mi je SMRC jachi od Kenose je, sportski recheno, shto ima duzu klupu : ) Znachi, songwriting na istom nivou, ima i psycho delova i black to the bone delova...ali kazem, jedino duzina preovladava, shto je kod mene redak sluchaj, jer obichno volem da su mi albumi kraci(circa 40 min), ali DsO bash unosi drugachiji pogled na stvari.

"Crushing.." i "From.." sas po jednom pesmom, svaka 20+ min, OK, vishe weird, ali sveukupno na prvi utisak me nisu odushevili kao Kenose..

 

sledeci je Fas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas koji govorite da su tekstovi vrhunski, stvarno razumije iste :meshuggah:

 

Komplikovani su, ponekad i zbunjujuci. Sto mislite o ideologiji DsO, obzirom na njihove tekstove i 2 intervjua koja se mogu naci na netu. Ja sam sve to istampao, i kad imam slobodnog vremena, pokusavam da prostudiram. Ubrzo cu dat svoj komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...