Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Talvi,deda ti je odrastao u komunizmu (ne znam da li covek bio komunista),tad je to bilo sasvim odgovarajuce za to doba,i nije jedini koji je do kraja bio zakleti ateista. Moji sa obe strane,i na tome hvala Bogu,su svi verni bili i u to tesko vreme. I bili su tlaceni kao verni,i vredjani. A tebe niko ne tlaci danas,nije ti nista zabranjeno tako da ti pevaj i ljubi bliznjeg pravoslavca tvoga.

 

Isti ti vasi ateisti iz crvene bande su palili i rusili crkve,zatirali veru. Veruj da vaša ekipa,kao uceni ljudi ne odobravate takav cin ubijanja vere u nekome.

Ako odobravate niste ateisti vec teški bogoborci.

 

Zaista,zaista vam kazem: Nije gospodar veci od onoga ko mu je sluga,niti je poslanik manji od onoga ko ga je poslao.

Edited by HeLLsarma
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u čemu? u tome što ne trošim vreme i mozak na uzaludnu radnju kao što su molitve?

 

molitva je besmislena stvar.

ja podržavam svako zatiranje vere.

 

Без увреде, али по огорченом начину на који говориш, имам утисак као да ти имаш 17 година, а не ја.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени само личи да си можда малчице несигуран у своје мишљење па грубим речима и клише атеистичким ставовима покушаваш да изгледаш сигурно себи, и другима којима износиш свој став.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da sklonis institucije,ali zasto veru ubiti u coveku?

Hoces li i svome detetu zabraniti verovanje,cak i ako se ono pronadje?

 

Neces ti nikada promeniti ovo drustvo,niti ces ubiti veru,ni da vas je milijarde.

Ovde covece nije poenta povinovanje gospodaru,vec put ka Ocu koji je pun ljubavi prema nama.

Koji ti je i dao izbor da ga ne prihvatas i da mu zatires decu njegovu.

 

Video bih ja tebe kako bi palio crkve,sto se ne pridruzite Zukorlicevoj vojsci,vidim isti fanatizam i kod njega i kod vas.

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za tog oca ste čuli od popova jer vam se, gle čuda, on nikad nije javio. Zukorlićevi ili ovi naši, sve je to isto, svaka vera je identična.

 

meni razum ne dozvoljava da verujem instituciji koja u 2014. godini ispaljuje izjavu da su gej ljudi krivi za poplave, a vi kako god hoćete

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za tog oca ste čuli od popova jer vam se, gle čuda, on nikad nije javio. Zukorlićevi ili ovi naši, sve je to isto, svaka vera je identična.

 

Шта има да ми се јавља ? Који сам ја јебени фактор да се мени Бог јавља ? :D

 

meni razum ne dozvoljava da verujem instituciji koja u 2014. godini ispaljuje izjavu da su gej ljudi krivi za poplave, a vi kako god hoćete

 

Ако ти је лакше, мени ја та изјава чиста небулоза, и сматрам да ко год је дао ту изјаву самоме себи пародира на неки начин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace mi je sto se prosveceni ateisti koji navodno ne veruju niukakvo bozanstvo jako cesto bakcu sa satanizmom na ovaj ili onaj nacin . Bilo da ga javno ispovedaju ili maksimalno podrzavaju nekog ko to isto cini . A sve u cilju navodne sprdnje i borbe protiv Hriscanstva , nekako bi mi bilo logicnije da su na strani Hriscana protiv satanista makar to bila sprdacina i omalovazavanje vere ali ne , cinjenice su da je u praksi drugacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se ovde o stavu popa ili da li ti je on nešto isprosipao i ti si to kupio.

Radi se o tome da svaki normalan vernik,covek koji stvarno zagleda u svoju dusu,koji oseca da je to sto jeste ne radi to zato sto mu je neko drugi rekao,nego je kao normalno,slobodoumno i intelektualno bice uvideo sta je pravi put ta njega. Ima izbor,kao sto sam i ja izabrao.

Ne smeta mi to si ateista,ali brate kako da se covek osecas kad ti hoćeš da mu zatres ono sto je deo njega.

 

Jbg,sta bi sad bilo da je ovo mracni srednji vek pa da te spale kao jeretika? Koliko vidim diplomirao si,niko te nije zajebavao sto si ateista,iako je vecinsko drustvo reliigijsko.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestani prosipati muda kao da si potlacen.

Ja se svakako nisam molio Bogu da mi da pare i nova kola,sve sto su moji zaradili,a i ja je nasim rukama i radom,kao i ti svoju diplomu sto si dobio.

Bog je ljubav,istina,pravda,vera u njegovu istinu mi daje snagu,optimizam,cini me srecnim,ispinjenijim. Al hleb na stolu mi ne zavisi od njega. Dat mi je izbor kako da dodjem do toga i da li cu napredovati,ili pasti u ambis. Ako je to lose,e onda do kurca sa vasim razmišljanjima.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha,pa ti si blesav potpuno.

 

Kako ne mozes,pa kako su jebeno neki vernici postali ateisti,satanisti i tako,a bili su u vernickoj porodici. Imaju izbor ljudi,slobodni su,kao sto i pokusavam da ti objasnim.

 

Sto,ja nisam mogao kao jedan lik da napravim Oltar od demoa i albuma benda Betlehem i da se klanjam njima.

 

Pa znaci li to da ti nisi dosao samostalno do svog izbora vec je na tebe uticao tvoj deda?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je i moj odgoj uticao na mene jer nikad nisam učen da verujem u takve stvari, pa nisam nikad imao ni potrebu za time

 

ti si, sa druge strane, učen otkad si bio dete da postoji čika na nebu, i ne znam zašto ti je sad toliko bitno da nam dokažeš kako si do toga došao 100% samostalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne možeš ti to da "slobodoumno uvidiš" kad si, kao što si sam rekao, rođen i odgojen u takvoj porodici. to je sve samo ne slobodoumno dolaženje do religije

 

Е одличан аргумент, али пази ово.

 

Моја породица је православна, под тим подразумевам да слави славу, ту и тамо моји посте за велике постове ( мене мрзи ). Али ја се искрено не сећам ни једном у животу јебеном да су ми нешто сервирали, или ишта причали о томе, оно, на бадње вече одемо до цркве али то би био крај заједничким верским актовностима.

 

Саам сам схватио како стоје ствари, шта је истина и шта није без ичије форисирања православља на мени.

Наравно , Сарма и Богдан су ми ортаци, донекле су ме ставили на прави пут.

Али ја као особа држим до неких принципа, на пример да о неким стварима форимирам мишљење на основу својих искустава и рационалног размишљања , трудећи се да површни став околине што мање утиче на формирање мог става.

 

Тако да није мени у породици ништа наметнуто, али теби видиш, можда чак и јесте...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno. Ne verujem da bi iko dobio blagoslov crkve da se moli.. ne znam.. da dobije milion evra.

U principu (kako ja to shvatam), molitve uglavnom treba da budu usmerene ka tuđem dobru (zdravlje, izlečenje od bolesti.. i td), a ne ka svojem dobru.

 

Nema razlike izmedju milion evra i zdravlja.I jedno i drugo su nemoguca misija...sem ako ne uzmes stvari u svoje ruke i pokusas da zaradis milion evra...ili u slucaju zdravlja odes kod doktora.

 

Nema nikakve veze sa religijom, premda ja mislim da je pravoslavlje ostavilo dubok trag u istoriji i kulturi ovoga naroda.

Ali isto tako je ostavio i islam.

 

Slazem se,to je cinjenica.

Ali to je i dalje nedovoljno da bi se te dve stvari mogle poistovetiti.

 

o čemu ti pričaš :haha:

 

ja ti govorim da, ako si od malih nogu slušao o tome, ne možeš reći da si samostalno došao do toga

 

Brate,ako cemo tom logikom,onda si i ti od malih nogu slusao obratno.Pa nisi samostalno dosao do svog stava.

 

Ja jesam tvoj istomisljenik,ali preterujes kada govoris da veru treba zatrti.To je licna stvar svakoga coveka,kao sto je moja stvar sto to smatram teskom budalastinom.Ukoliko tudja vera ne utice na tebe i ne ugrozava te (a realno ne ugrozava te),onda ne vidim u cemu je tvoja potreba da se tako nesto unisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али ја као особа држим до неких принципа, на пример да о неким стварима форимирам мишљење на основу својих искустава и рационалног размишљања , трудећи се да површни став околине што мање утиче на формирање мог става.

 

pravi stav, drži ga se i ubuduće pa ćeš da vidiš gde će sve tek da te odnese ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je i moj odgoj uticao na mene jer nikad nisam učen da verujem u takve stvari, pa nisam nikad imao ni potrebu za time

 

ti si, sa druge strane, učen otkad si bio dete da postoji čika na nebu, i ne znam zašto ti je sad toliko bitno da nam dokažeš kako si do toga došao 100% samostalno

 

Само да спречим аргумент твој који вероватно следи, а то је да су породице једнако утицале на формирање стаавова нас обојице.

 

Твој случај ми изгледа мало екстремнији, капираш да ти је деда био full-on против религије, пошто није хтео попа и то. Аутоматски имаш тај атеистички узор у породици.

 

Ја са друге стране, опет, никад ми нису говорили ништа о томе нити ме учили шта је исправно а шта није. Барем не на кроз неке очигледне гестове и очигледне начине.

 

pravi stav, drži ga se i ubuduće pa ćeš da vidiš gde će sve tek da te odnese ;)

 

надам се на добра места :pivopije::D

 

Pravi hriscanin.

 

е ај не смарај

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...