Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

А ти си куртон од човека, нећу ни да ти објашњавам ништа.

 

Ако имаш нешто паметно да кажеш кажи , види ша да се пристојна дискусија води, ако немаш, немој срати него иди гледај фудбал

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добра тема.

 

Hvala ti gospode sto si mi dopustio da me na ovom pragu ozari i ogreje vecanj suncanog dana

 

А ти си куртон од човека, нећу ни да ти објашњавам ништа.

 

Ако имаш нешто паметно да кажеш кажи , види ша да се пристојна дискусија води, ако немаш, немој срати него иди гледај фудбал

 

Ja pristojno diskutujem sa elfom i ljudima koji su za to namenjeni.Za kvazi hriscanine,internet vernike samo kara banana.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Talvi

Nema to toliko veze oko porodice. Čak je suprotno uglavnom (koliko ja vidim).

Ja sam rastao u čisto ateističkoj porodici, pa sam vernik, a opet znam moge koji su rasli gde su se slavile slave redovno, i Božići, i išlo u crkvu, pa su ateisti.

 

Nema razlike izmedju milion evra i zdravlja.I jedno i drugo su nemoguca misija...sem ako ne uzmes stvari u svoje ruke i pokusas da zaradis milion evra...ili u slucaju zdravlja odes kod doktora.

 

Da, ali zaboravljaš moć samosugestije.

Ja lično verujem (na stranu religija) da se mnoge bolesti mogu lakše prevazići, ako imamo neku nadu da ćemo ih prebroditi. Lakše je i zaraditi milion evra, ako nam je karakter jak (pa zasučemo rukave), nego kad nam je karakter slab. Sam čin molitve (a još više posta), ima za cilj, između ostalog, i da jača karakter.

Nemam ništa protiv da ti to pripišeš nauci, a ne religiji... meni na isto dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne, pazi, nije ni meni niko usađivao u glavu da te stvari ne postoje, prosto nisam slušao NIKAD NIŠTA o tome, ni pozitivno ni negativno

 

Ali si sam dosao do zakljucka da je to izuzetno negativno,i da treba zatrti.Kontradiktoran si,navodno napadas hriscanstvo zbog toga sto je staromodno i primitivno,a ti se sam vodis najprimitvnijim nagonom...a to je unistiti nepoznanicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pristojno diskutujem sa elfom i ljudima koji su za to namenjeni.Za kvazi hriscanine,internet vernike samo kara banana.

 

Пристојно треба дискутовати са сваким ко пристојно дискутује са тобом. А ја мислим да сам испунио тај услов

 

 

По чему сам ја квази хришћанин ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali si sam dosao do zakljucka da je to izuzetno negativno,i da treba zatrti.Kontradiktoran si,navodno napadas hriscanstvo zbog toga sto je staromodno i primitivno,a ti se sam vodis najprimitvnijim nagonom...a to je unistiti nepoznanicu.

 

kakva crna nepoznanica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali zaboravljaš moć samosugestije.

Ja lično verujem (na stranu religija) da se mnoge bolesti mogu lakše prevazići, ako imamo neku nadu da ćemo ih prebroditi. Lakše je i zaraditi milion evra, ako nam je karakter jak (pa zasučemo rukave), nego kad nam je karakter slab. Sam čin molitve (a još više posta), ima za cilj, između ostalog, i da jača karakter.

Nemam ništa protiv da ti to pripišeš nauci, a ne religiji... meni na isto dođe.

 

Dobro,slazem se.I sa tim cak da se moze pripisati i jednoj i drugoj strani.Poenta je u autosugestiji,i sto realno nema veze ni sa jednim ni sa drugim.Vec je individualna stvar.Iako,molitva pre svega sluzi kao trazenje pomoci od nekog drugog.A ako cekas na nekog drugog,sam neces uraditi nista.Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Lemmy misli da smo mi kvazi Hriscani jer su vecina Srba bas takvi , on nas ne poznaje tako da ne moze da prica kakvi smo mi ustvari , a da zna nesto znao bi da smo Lazarevac pocev od teretane gde smo trenirali pa do ostalih mesta ispamovali Pesmama OROZ-a , salu na stranu ja i Pavle jesmo zaista Hriscani , to je duboko u nasem Srcu , i Sarma takodje samo on malo talasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva crna nepoznanica :D

 

Pa jebiga,ocigledno ti je nepoznanica cim veru smatras negativnom stvari.I ja sam ateista,pa je ne smatram.Crkva kao institucija je sasvim druga prica naravno.

 

По чему сам ја квази хришћанин ?

 

Napisao sam vec,procitaj da se ne ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само Лемију да се изјасним.

 

Ја постим кад осетим потребу за тиме. Да се одрекнем врљавих мисли и дела на један временски период који одредим, макар то био један или три дана.

То је некад можда једном годишње, можда 10 пута годишње. Али суштина је да то радим када желим и мислим да треба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Lemmy misli da smo mi kvazi Hriscani jer su vecina Srba bas takvi , on nas ne poznaje tako da ne moze da prica kakvi smo mi ustvari , a da zna nesto znao bi da smo Lazarevac pocev od teretane gde smo trenirali pa do ostalih mesta ispamovali Pesmama OROZ-a , salu na stranu ja i Pavle jesmo zaista Hriscani , to je duboko u nasem Srcu , i Sarma takodje samo on malo talasa

 

I to je vasa stvar.

Ja samo smatram da neko ko drzi takve stvari u potpisu ne moze biti hriscanin.Jer to nije hriscanski.

 

Takodje,neko ko kaze da ga mrzi da posti,nije bas neki hriscanin.

 

"Jebiga,ja sam hriscanin i vernik,ali me mrzi da se pridrzavam toga" To onda znaci da si kao i ja,dakle nisi hriscanin i vernik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само Лемију да се изјасним.

 

Ја постим кад осетим потребу за тиме. Да се одрекнем врљавих мисли и дела на један временски период који одредим, макар то био један или три дана.

То је некад можда једном годишње, можда 10 пута годишње. Али суштина је да то радим када желим и мислим да треба.

 

Pa rekao si da nikada ne postis jer te mrzi.

Sa ostalim se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je vasa stvar.

Ja samo smatram da neko ko drzi takve stvari u potpisu ne moze biti hriscanin.Jer to nije hriscanski.

 

Takodje,neko ko kaze da ga mrzi da posti,nije bas neki hriscanin.

 

"Jebiga,ja sam hriscanin i vernik,ali me mrzi da se pridrzavam toga" To onda znaci da si kao i ja,dakle nisi hriscanin i vernik.

E to vidim sad kakav si lik . To sto ja drzim u potpisu nema nikakve , ali apsolutno nikakave veze sa mojim osecanjem Hriscanstva . Napisao sam ti gore sta je istinski post , a ne dijeta , to bi znao da si procitao bilo sta vezano za ovu temu o kojoj diskutujes , pa makar i Crkveni kalendar .

Леми поткопава стубове хришћанства.

Pokusava da potkopa sve se bojim da ce da se mu se uruse pravo na glavu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jebiga,ja sam hriscanin i vernik,ali me mrzi da se pridrzavam toga" To onda znaci da si kao i ja,dakle nisi hriscanin i vernik.

 

Ја постим кад осетим потребу за тиме. Да се одрекнем врљавих мисли и дела на један временски период који одредим, макар то био један или три дана.

То је некад можда једном годишње, можда 10 пута годишње. Али суштина је да то радим када желим и мислим да треба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se onda moli bogu?

I sto se zahvaljuje bogu na poklonu vecere,kada je on tu veceru stavio na stol?

 

- Da bi mu Bog dao snage da prebrodi buduće nedaće (ako ih bude).

- Zato što mu je Bog omogućio da zaradi večeru, samim tim što ga je stvorio.

 

Da ti kažem to ovako plastičnije... i ljudi se zahvale zubaru, iako su platili njegovu uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...