Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Ovo malo što proživeh, videh bolje Hrišćane među ateistima, no među vernicima.

Odavno ti ovde lupih plus, ali ne napisah ništa. Nakon dobrog broja diskusija sa posvećenim hrišćanima (dakle, samostalno izučavanje Biblije, razmatranje pitanja koja se motaju tamo, mestu tih stvari u današnjem društvu), došao sam do istog zaključka. A odgovor druge strane, kada čuje moje principe i vrednosti je da bih (pošto se oni, radi poštovanja razgovora, prebace u hipotetičko postojanje boga) i ja bio spašen/primljen u Raj, jer "bog oprašta neznanje, ako nije poteklo iz loše namere" ili tako neka besmislica. Drugim rečima, negirao sam postojanje božanstva celog života, ali sam bio dobar čovek, tako da mi ne gine isto spasenje kao nekome ko se klanjao tom istom božanstvu, kao što sveta knjiga propoveda. Oproštena blasfemija zbog dobrote. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kremacija. Moja drugarica otvara krematorijum u Mladenovcu. Bice to na svetskom nivou. Moze popust za sve clanove Yuma. Moze i obicna sarana, ali kremacija je tako cool!!!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to masovno ce tek doci na red kada ja postanem vlast u zemlji. Onda cemo guramo po 100. :mhihi: Naravno do tada ce kapaciteti biti mnogo veci.

 

Kazu da je dosta povoljno, a imas varijantu cuvanja urne na groblju tj. u onim sanducicima ko u USA filovima, mozes da drzis i kuci na kaminu. U Srbiji je zabranjeno zakonom prosipanje pepela pokojnika bilo gde tako da ono romaticno prosipanje sa broda ne dolazi u obzir.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne bi stvarale razne apsurdne interpretacije kod neupucenih, evo o cemu je rec:

 

Vladika Vasilije Kačavenda, iako u penziji, uživa u staračkim danima, a od manastira Svete Petke na Pet jezera kod Bijeljine napravio je privatni posjed.

U manastir u kome boravi Kačavenda može se ući samo ako imate njegovu dozvolu (osim praznicima), što je skandalozno i nezapamćeno u SPC, jer manastir treba da služi Bogu i narodu u svako vrijeme.

Tako je penzionisani vladika od ovog manastira napravio svojevrsan privatni posjed i nastavlja da živi u raskoši.

http://radioglasdrin...ivatnu-svojinu/

 

Pametnom dosta.

 

Uzgred "bacanje" prokletstva i slicna dela zatucanosti su u ostroj suprotnosti sa crkvenim kanonom i ucenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred "bacanje" prokletstva i slicna dela zatucanosti su u ostroj suprotnosti sa crkvenim kanonom i ucenjem.

 

nije to nista novo, crkva je jos u srednjem veku bacala katramunac (obred slican satanistickim obredima u kom svestenici drze svecu na dole, i nesto jos bese rade naopacke, kunuci i proklinjuci nekog). :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne bi stvarale razne apsurdne interpretacije kod neupucenih, evo o cemu je rec:

 

 

http://radioglasdrin...ivatnu-svojinu/

 

Pametnom dosta.

 

Uzgred "bacanje" prokletstva i slicna dela zatucanosti su u ostroj suprotnosti sa crkvenim kanonom i ucenjem.

 

Ako je on, onda se pod " prokletstvom" misli "jebacu ti dete...opet".

 

Unajmiti Varga da ih sve spali zive.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gospodi pomiluj.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je on, onda se pod " prokletstvom" misli "jebacu ti dete...opet".

hehehe

 

nije to nista novo, crkva pojedinci je jos u srednjem veku bacala katramunac (obred slican satanistickim obredima u kom svestenici drze svecu na dole, i nesto jos bese rade naopacke, kunuci i proklinjuci nekog). :) :)

Ta knjiga od Nastasijevica je lagan roman, ne istorijska gradja (mada je fino napisana). Ni na jednom drugom mestu nisam primetio da se tako nesto spominje, tako da nije argument.

Inace, u istom romanu se spominje i to da je za takvo sochinjenije bila propisana stroga kazna, sto nas vraca na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...