Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Предивна су!!!

wub.gif

icon_da.gif

prava pravcijata domaca biggrin.gif (i domace ima na netu laugh.gif)

moja baba ima neke tehnike za saranje, koje sam ja naravno pokrala od nje, ali ove americke boje.... i bez voska.. nista ne valja. ALI BITNA JE ZELJA! I TRUD! biggrin.gif

i da ce sutra (po mom vremenu) biti mala domaca gozba. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Христос воскресе из мертвих, смертију смерт поправ, и сушчим во гробјех живот даровав.

 

Сестре и браћо у Христу, Христос Воскресе.

Свима свако добро од Господа и свеопшти бољитак желим.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Христос воскресе из мертвих, смертију смерт поправ, и сушчим во гробјех живот даровав.

 

Сестре и браћо у Христу, Христос Воскресе.

Свима свако добро од Господа и свеопшти бољитак желим.

pivopije.gifpivopije.gif

 

Da je sotona sto dalje od nas.. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif  pivopije.gif

 

Da je sotona sto dalje od nas.. icon_biggrin.gif

pivopije.gif

 

Ма, нека проба да удари на паладина који има много зајебан longsword, Анђела чувара и најјачег могућег савезника - самог Господа. laugh.gif

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gdje moze da se DONALDUJE crkveni (pravoslavni) kalendar za tekucu godinu?

 

nasla sam na par sajtova, ali daju samo za recimo tekuci mjesec, ili dan..

 

 

(e sto su ti ovi moderni hriscani icon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gdje moze da se DONALDUJE crkveni (pravoslavni) kalendar za tekucu godinu?

 

nasla sam na par sajtova, ali daju samo za recimo tekuci mjesec, ili dan..

 

 

(e sto su ti ovi moderni hriscani icon_smile.gif )

http://www.pravoslavnikalendar.com/pravoslavac.exe

То си могла да питаш и на новој теми (Рачунари) на СиС. laugh.gif Мислим, ипак је то софтвер. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:] Ciljao sam na skoro izvjesno pomirenje pravoslavne i katolicke crkve kroz 5-10 godina. A ako se to desi ja cu se sigurno odreci hriscanske odnosno pravoslavne vjere. Necu sebi dozvoliti da me stavljaju u isti kos sa obozavaocima lika i djela Tome Akvinskog i ex Papama koje su blagosiljale krstaske ratove i Hitlerov projekat Treceg Rajha i, i ne bi stalo na ovoj strani kad bih poceo da nabrajam...

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

:] Ciljao sam na skoro izvjesno pomirenje pravoslavne i katolicke crkve kroz 5-10 godina. A ako se to desi ja cu se sigurno odreci hriscanske odnosno pravoslavne vjere. Necu sebi dozvoliti da me stavljaju u isti kos sa obozavaocima lika i djela Tome Akvinskog i ex Papama koje su blagosiljale krstaske ratove i Hitlerov projekat Treceg Rajha i, i ne bi stalo na ovoj strani kad bih poceo da nabrajam...

Nema pravoslavlje veze sa tim..to ti je kao kad ljudi imaju pogresno tumacenje o simbolu svastike zbog njegove upotrebe od strane nacista.

Treba razvrstati primarno, pravo tumacenje od pogresnog i laznog.

 

Ajd' iskreno, kakve veze ima pravoslavlje koje je nastalo 1054. godine sa hitlerom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to niko ne tvrdi.

Ponovicu:

i ex Papama koje su blagosiljale krstaske ratove i Hitlerov projekat Treceg Rajha

Sem ako smatras da Papa ima veze sa pravoslavljem?!

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

:] Ciljao sam na skoro izvjesno pomirenje pravoslavne i katolicke crkve kroz 5-10 godina. A ako se to desi ja cu se sigurno odreci hriscanske odnosno pravoslavne vjere. Necu sebi dozvoliti da me stavljaju u isti kos sa obozavaocima lika i djela Tome Akvinskog i ex Papama koje su blagosiljale krstaske ratove i Hitlerov projekat Treceg Rajha i, i ne bi stalo na ovoj strani kad bih poceo da nabrajam...

Пре свега, пошто нисам цитирао претходни пост..

Откуд теби идеја да ћемо ми Православни прихватити католичку пасхалију? Можда си мислио да ће католици прихватити нашу (Васкрс се слави прве недеље после пролећне равнодневнице, после пуног месеца, после јеврејског Песаха). Видиш ли ти нешто лоше у томе да се католици врате коренима?

 

 

Помирењу теже сви, сви који имају и мало љубави Христове у себи. Помирење није екуменизам. Екуменизам је зло, а за помирење морају да се испуне одређени услови, који су једноставни и могу се свести у један услов - да се католици врате изворном Хришћанству, то јест, Православљу. Немој дозвољавати себи да ти некави кушачи, опадачи, мали или велики демони уносе немир. Очисти своју главу од сулудих помисли попут - одрекао бих се се Православља.

 

Иначе, водио сам неке интересантне разговоре последње недеље Васкршњег Поста, са, драгим ми пријатељем, Михаилом, а инициране преносом католичке Васкршње литургије. Закључак који смо извели је следећи - сви, апсолутно сви католички црквени великодостојници, па и нови папа, су свесни колико су застранили. Особи која је макар мало упућена у писања Светих Отаца и Светог Писма је она церемонија била смешна, у ствари, жалосна. Да не ширим причу, навешћу само три ствари, надбискуп Хочевар је причестио паству само "телом Христовим" (наводници су ту јер то није тело Христово, а због тога што не беше Светог Духа да хлеб у исто претвори), "и од Сина" (filioque), а да не помињем да је Песах и даље трајао. Греше и тога су свесни, што грех чини још већим, а таму око њих свеобухватнијом.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Особи која је макар мало упућена у писања Светих Отаца и Светог Писма је она церемонија била смешна, у ствари, жалосна.

 

Ja znam da je pogresan i svako normalan je svjestan koliko su zastranili, ali Vatikan je od svog samog pocetka imao i ima tendenciju dominacije nad svijetom i to jeste tako. Kroz istoriju Katolicka crkva je imala nevjerovatan uticaj na monarhe ili politicare u katolickim zemljama. Stoga oni se ujedinjenjem sa pravoslavnom crkvom nece odreci te svoje tendencije, a vracanje korijenima tj. prihvatanje pravoslnog kalendara bi automatski dovelo do gubitka uticaja i moci koju ima Papa.

 

Takodje postavlja se pitanje ko ce 'upravljati' tako ujedinjenim hriscanstvom? Ako to ne bude Papa onda ce Vatikan prestati da postoji, na sta ONI nikad nece pristati.

 

Dalje, pogledaj samo kakvu vlast ima Papa po nezvaninim zakonima Vatikana pisanim vjekovima unazad. Papa ima 'moc' oprastanja sto je po Bibliji bogohuljenje jer samo Bog ima tu moc: moc da oprosti grijeh. Pravu paradu te moci izveo je bivsi Papa Jovan Pavle II kada je oprostio onom 'svom' atentatoru. To nije bilo samo puko oprastanje covjeka covjeku to je bio pokusaj manifestacije Papine moci u ocima katolickih vjernika. To sto su ovi zakoni pisani vjekovima u nazad ne znaci da oni danas ne vaze u Vatikanu, vec upravo suprotno pokazuje da za svo ovo vrijeme nisu promijenili ili demantovali ili se distancirali od spisa i od recimo Tome Akvinskog.

 

Znaci veoma sam skeptican po pitanju da ce se Vatikan vratiti korijenima koje je ocuvalo pravoslavlje, a cak i da to uradi jos teze mi je povjerovati u to da ce pristati da Papa i Vatikan ne budu 'vrhovna vlast' tako ujedinjenog hriscanstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovo sam zaboravio:

Немој дозвољавати себи да ти некави кушачи, опадачи, мали или велики демони уносе немир. Очисти своју главу од сулудих помисли попут - одрекао бих се се Православља.

 

Opet si me pogresno shvatio. Ja se ne bih odrekao pravoslavlja onakvog kakvo je danas vec hriscanstva, onakvog kakvo ce najvjerovatnije biti posle sjedinjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar vi tamo ne dobijate crkvene kalendare?

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

imaju neki da se kupe (sramota me reci da su skupi), ali ja sam navikla na one male, sa hologramom, koji mogu da se nadju u bilo kojoj crkvi u Srbiji i Bosni.

 

 

 

a sto se tice ujedinjenja ......... ljudi, to je moguce, ali u nekom drugom svijetu, na nekoj drugoj planeti. na ovoj, ne dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da je pogresan i svako normalan je svjestan koliko su zastranili, ali Vatikan je od svog samog pocetka imao i ima tendenciju dominacije nad svijetom i to jeste tako. Kroz istoriju Katolicka crkva je imala nevjerovatan uticaj na monarhe ili politicare u katolickim zemljama. Stoga oni se ujedinjenjem sa pravoslavnom crkvom nece odreci te svoje tendencije, a vracanje korijenima tj. prihvatanje pravoslnog kalendara bi automatski dovelo do gubitka uticaja i moci koju ima Papa.

Шта је узрок чему, застрањивање жељи за контролом или жеља за контролом застрањивању? Чини ми се да је ово друго исправније. Но, небитно, они знају шта треба да ураде, ако желе, одлично, ако не желе, нека наставе са својом јереси, мене се то не тиче. Пази, није фора у календару, фора је у Пасхалији, то јест, датуму обележавања Васкрса. Календар је, по мом мишљењу, небитан, ми можемо прихватити грегоријански, они јулијански или да сви прихватимо онај Миланковићев. Календар је световно питање, оно што је НАЈВАЖНИЈЕ је савршено подражавање природних услова какви бејаху на дан Васкрса (а све због Светог Огња, наравно). Далеко било да желим да омаловажим Божић (који ми је увек био најлепши и увек сам га највише волео, у крајњем случају, сигуран сам да знаш шта је Њгош рекао) или неки други празник, али зна се који је најважнији догађај у историји човечанства. Да није било Васкрса, све би био узалуд. Папа ме не интересује, искрено, веруј да не интересује ни црквене великодостојнике и све оне који ходе путем Светог Саве, Светог Николаја Жичког, Светог Василија Острошког и Светог (ускоро) Јустина Ћелијског.

 

Takodje postavlja se pitanje ko ce 'upravljati' tako ujedinjenim hriscanstvom? Ako to ne bude Papa onda ce Vatikan prestati da postoji, na sta ONI nikad nece pristati.

Црквом управља Господ. Покају ли се, на католицима је како ће се организовати, свеједно је да ли ће Папа бити главни или ће се организовати на националном нивоу. Основа уједињења је њихово покајање и враћање на прави пут, ако они имају нешто друго на уму, онда су се зајебали...

 

Dalje, pogledaj samo kakvu vlast ima Papa po nezvaninim zakonima Vatikana pisanim vjekovima unazad. Papa ima 'moc' oprastanja sto je po Bibliji bogohuljenje jer samo Bog ima tu moc: moc da oprosti grijeh. Pravu paradu te moci izveo je bivsi Papa Jovan Pavle II kada je oprostio onom 'svom' atentatoru. To nije bilo samo puko oprastanje covjeka covjeku to je bio pokusaj manifestacije Papine moci u ocima katolickih vjernika. To sto su ovi zakoni pisani vjekovima u nazad ne znaci da oni danas ne vaze u Vatikanu, vec upravo suprotno pokazuje da za svo ovo vrijeme nisu promijenili ili demantovali ili se distancirali od spisa i od recimo Tome Akvinskog.

 

Моћ да опрости има сваки свештеник који је рукоположен како треба и који не одступа од изворних учења, то јест, од Севтог Писма. Моћ да се опрости се преноси, то јест, Христос ју је пренео на Апостоле (додирнувши сваког по рамену - симболика), а Апостоли даље. Ствар је проста, починиш ли грех и исповедиш ли се и покајеш искрено, опроштено ти је. То што је Папа "опростио" оном Турчину је најобичнији егзибиционизам и некакав покушај да себе представи правим духовником. Што није инсистирао да га пусте из затвора? Знаш шта је опрост? Опрост је кад шиптар ошамари будућег Патријарха Спрског Павла, а он то помене тек после 30 година (без имало беса, једа или замерке), без помпе и камера, у једном интервјуу.

Сматрам пророчанства глупостима, али морам ово рећи. Знаш ли да је по Нострадамусу ово претпоследњи Папа и да ће након тога папство бити укинуто? laugh.gif

 

Znaci veoma sam skeptican po pitanju da ce se Vatikan vratiti korijenima koje je ocuvalo pravoslavlje, a cak i da to uradi jos teze mi je povjerovati u to da ce pristati da Papa i Vatikan ne budu 'vrhovna vlast' tako ujedinjenog hriscanstva.

Повратак Православљу и папство (овакво какво јесте и какво је било одувек)се искључују. Не може и једно и друго. На њима је одлука, имам ја много проблема кад је моје спасење у питању да бих о томе размишљао. Нека свако ради по својој савести, па ћемо видети шта ће на крају бити.

 

Opet si me pogresno shvatio. Ja se ne bih odrekao pravoslavlja onakvog kakvo je danas vec hriscanstva, onakvog kakvo ce najvjerovatnije biti posle sjedinjenja.

 

Не, нисам те погрешно разумео, само сам ти изнео свој став. За мене је Православље Свето Писмо, Свети Оци, Сабори, сви Црквени великодостојници који се понашају у складу са претходним и пре свега, сам Господ. Поред тога, нисмо 2000 година били на путу Господњем, трпели погроме, страдања и мучења да би сад то напустили.

Свако добро од Господа, Вуче.

 

Иначе, ко данас слави, нека му је са срећом.

Овако је било и овако ће поново бити.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моћ да опрости има сваки свештеник који је рукоположен како треба и који не одступа од изворних учења, то јест, од Севтог Писма. Моћ да се опрости се преноси, то јест, Христос ју је пренео на Апостоле (додирнувши сваког по рамену - симболика), а Апостоли даље. Ствар је проста, починиш ли грех и исповедиш ли се и покајеш искрено, опроштено ти је.

 

Boldovani deo tvoje izjave je svakako istinit, a kao potvrdu cu pomenuti i salvatio in extremis.Medjutim, kakva je tu uloga svestenstva?Ako sami mozemo da se iskreno pokajemo i spasemo se, onda je svestenstvo nepotrebno, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, ниси ИСПОВЕДИО ГРЕХ што је од круцијалне важности ...

То значи да си, ипак, прећутао неподопштине које си починио а то опет да се ниси искрено покајао а то опет да је твоја сујета већа него жеља за спасењем и Богом ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...