Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eagle fly free zvuči ko da su je radili oni Aqua ili kako već, što su imali ''I'm a Barbie Girl''. :haha:

Vala baš.

 

Shvatam i ježim se :D

Ozbiljno, zbog toga i mislim da su žešće jajare i prosek, što je zapravo velika šteta... The Dark Ride je meni zaista drag album, da nije kipera koji mi je jedan od prvih u potpunosti preslušanih Metal albuma, verovatno bi mi bio i omiljen.

"The Dark Ride" je odličan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj album jeste malo mracan i u neku ruku netipican za Helloween, ali je ipak jako dobar album. Favoriti sa tog albuma su mi I Live For Your Pain, We Damn The Night i The Dark Ride.

Odlične pesme. To su i moji favoriti plus "Mr. Torture" i "If I Could Fly".

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark ride je meni nekako fifti fifti - polovinu obožavam, polovinu slušam jednu u sto godina. Omiljene pesme: The Departed (sun is going down), Escalation 666 ( :rockdevil: ), i I live for your pain.

 

Ne gotivim naslovnu stvar, smara... Što je čudno, obično su duže stvari na albumima Helloweena najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne pomenu "Mirror Mirror"? Meni svakako jedan od favorita s atog albuma, mada je nekako kratka.

 

Pa i meni je dobra, ali opet meni su sve sa tog albuma dobre :)

 

Inače Escalation 666 je baš, baš čudna pesma za ovaj bend, i shvatam da se fanovima koji vole onaj pravi, veseli Helloween možda ne dopada, al ipak mislim da pesma razvaljuje.

 

A da kažem koju i o ovoj kompilaciji (šta je već) - nije čak ni smešna. Mene može da nasmeje Nanowar, a ne ova gomila gluposti. Čak nije uspela ni da me iznervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najbolje sa The Dark Ride If I Could Fly, Mr. Torture i naslovna. Album kao album mi nije medju boljima od Helloweena, vise bih voleo da nastave u stilu Gambling With The Devil (posto nesto kao prva 3 albuma nikada vise nece snimati) :rockdevil: A Mirror, Mirror mi je jedna od najgorih Helloween pesama, stravicno me nervira refren :no:

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kad sam kupio The Dark Ride na kaseti i krenuo sa slusanjem i cim se zavrsila poslednja pesma na albumu, krenuo je da "svira" neki gangsta rap!

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

 

 

ti ispadi su ekstra. meni je na kaseti od somewhere far beyond, na kraju poslednje pesme na a-strani, neki metallica-in live snimak...doduše samo neka završnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt. osnovna i srednja škola mi je protekla u visidbi po skcu, felixu i svojevremeno u nekad trznom centru u knezu. sad je tamo neki modni shit...:)

 

ali i dan danas imam one mr,mg,m records poljske kasete, riders on the storm, i one gotivne iz felixa sa tvrdim omotima.

bugari su imali dobre pirate sa viseslojnim omotima.

 

 

keeperi kasete i dark ride su mi ''riders on the storm'' produkcija...slabiji snimak al' bolje nije bilo.:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Immortal kul sa tog albuma, I Live fro your pain, We Damned the Night i naslovna.

A Mr.Torture mi je definitivno jedna od najgrđih helloween pesama u deris eri. totalno isprano zvuči u odnosu na ostatak albuma.

 

Ma daj, meni je to verovatno jedina "tipicna" Helloween pesma na tom albumu i odlicna je :] Kusch FTW

Meni sa tog albuma mi je samo "Escalation" bas off i cesto je preskacem, ostatak...heljea, jedan od najboljih Deris albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Departed (Sun is going down) i Immortal su mi dvije najbolje pjesma sa albuma, a i jedni od favorita u Deris eri uopste... Sam album mi je bio veliko osvjezenje kad je izasao i bas me prijatno iznenadio.

 

Vidis, meni je u pocetku bio jako cudan. Bio sam iznenadjen tom mracnom atmosferom na albumu. Ali posle 2-3 slusanja je sve bilo OK. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od bonusa sa Dark Ride-a imam "The Madness of the Crowds" i "Deliver us from temptation".

 

Inače mi je taj album jedan od jačih, iako je dosta drugačiji od ostalih, mračniji i to, ali vrhunski album, po meni. Od pesama... pa bolje da nabrojim koje su mi malo slabije - uz ova dva bonusa još i "Mirror, Mirror", "We damn the night" i donekle naslnova tj. "The dark ride", ali one su mi samo nešto slabije od ostalih, kao što rekoh ceo album razara :rockdevil: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveće razočaranje u vezi the dark ride albuma je bilo kada smo ja i ortak te 1999. kupili po bugarski cd na berzi u skc-u,i kada smo došli kućama,zaključili da su diskovi neispravni!Pošto je cela serija bila neispravna,spas sam našao u kaseti koja je bila osrednjeg kvaliteta.Album mi se svideo na prvo slušanje,naročito me je osvojila Escalation 666 i naslovna numera sa albuma(pogotovu gitarski solo u njoj).I dan danas mi je jedan od omiljenih Helloween albuma,i lično mislim da im bolje leže "mračne pesme",nego zezalice sa kojima su znali ponekad da preteraju.Disk i dan danas čuvam,i nadam se da će jednog dana dobiti originalnog blizanca,ali za to moram sačekati neka bolja vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače mi je taj album jedan od jačih, iako je dosta drugačiji od ostalih, mračniji i to, ali vrhunski album, po meni. Od pesama... pa bolje da nabrojim koje su mi malo slabije - uz ova dva bonusa još i "Mirror, Mirror", "We damn the night" i donekle naslnova tj. "The dark ride", ali one su mi samo nešto slabije od ostalih, kao što rekoh ceo album razara :rockdevil: !

Ovaaaj... videh sad šta sam napisao ovde, pa moram da povučem ovo što sam rekao da mi i "The Dark Ride" pesma spada u tu manjinu slabijih sa istoimenog albuma... ne znam šta mi bi da izjavim tako nešto :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...