Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sta dolazi u obzir za zamenu? Ja sam zainteresovan za Pink Bubbles....kazi koji zanrovi u PM ja cu da sastavim neku trade listu...

 

Enivej evo i moje recenzije, mrzi me da prekucavam : http://www.metalblast.net/music-review/helloween-straight-out-of-hell/

Poenta je da su mi zadnja dva mracna albuma bas lepo legla posto su imali svojevrstan Helloween pecat a nisu bili cak previse mracni ili paljevinski ili sta vec...Gambling je imao sjajne momente sa simfonijama, i generalno je album koji iskljucivo slusam u celosti, nikada ispreseckano...7 Sinners je bio malo ostriji, par fillera i dosta jakih pesama, dok mi ovo veselje na Straight out of Hell lici na Rabbita - kao da je forsirano da album bude zuppa-happy...ali generalno nemam zamerki ni na pesme niti nista drugo...Nabataea, Waiting for the Thunder, Burning Sun, Years...sve su sjajne pesme koje cu itekako da vrtim. Ima i slabijih, ali su oprostive..

Ja zadovoljan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helloween sam slusao do albuma "Pink Bubles Go Ape". Nekao mi nakon toga nisu vise bili bliski. Medjutim, prosli album "7 Sinners" me je odusevio. Ovaj novi mislim da je dosao u nezgodno vreme. Da ne kazem, nije jos bio potreban... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sam prilično motivisan da se iscimam na Helloween & Gamma ray u Sofiju ili Peštu, videću gde u zavisnosti od organizacije. Ali verujem da će me posebno spičiti euforija kada izađe prva set lista, nadam se da će biti nekih iznenađenja. :mrgreen: Doduše, ja Helloween gledah samo jednom, tako da ono... :)

 

Burning sun obavezna! :rockdevil:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao albumska cjelina meni jeste.

Pojedini albumi su imali poneku pjesmu koja je bolja od stvari sa Gambling, ali posmatrajući album u cjelosti, teško da mu neki može prići.

I po ozbiljnosti i po kvalitetu i po konzistentnosti... Na njemu nema ni naznake loše pjesme, osim standardnog Weikathovog govneta u vidu Can do it, i možda As long as I Fall, ali to i nije tako loša stvar, koliko je pitanje ukusa.

 

Sve ostalo na albumu je na ekstremno visokom nivou, potpuno iznenađujućem za bend čiji je to 12. - 13. album i koji djeluje u okvirima tako limitirajućeg žanra kakav je power.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetno se slazem oko Gamblinga, s tim sto, jebiga, ne znam da l' bih ga kotirao bolje od TOTOa ili TDR, ali opet, i nisu bas tol'ko albumi slicni pa da moze covek tek tako da ih poredi, ali svakako je, barem u mojim ocima, GWTD moderni power klasik. Premocan rad.

 

Ja bih pre Kill It nego Burning Sun :P Pogledah opet intervju, izgleda da ce nastaviti tradiciju katastrofalnih izbora pesama sa novog albuma, svirace Wanna Be God :udri:

 

Jao da, zaboravio to za WBG. Samo da ne naprave neku 6ominutnu sing-along verziju i mislim da cu preziveti...

 

 

Inace, ja sam 99% siguran za Pestu i za Sofiju, cak se tripujemi Bukurest da posetim, ali to zavisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ne vidite da covek kaze od 1988? Bolji su I Dark ride i Better than raw i Time of the oath i Master of the rings i Chameleon i Seven sinners i mozda jos koji. Ne znam po cemu je vama gambling toliko dobar da bi bio bolji o ovih albuma. Meni on nije nesto legao uopste specijalno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rabbit je bio prekretnica, izuzetno vazan album za bend posle svih promena u bendu, cak i u zvuku koji je povukao Dark ride (mada je meni ta promena legla). Sascha je tada pokazao da moze u velikom bendu cak i da komponuje. Deris zna bolje stvari da pravi nego sto su na novom i tu je mozda jedini pad u odnosu na prethodna dva. Jednolican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreto vidi se da si pravi Helloween znalac. Meni je prethodni legao nekako dosta dobro. Mozda je to i zbog nedostatka dobrog powera isplivalo, sta znam. Svakako slusam ga jos podosta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

RDCE je bio isforsirano svetao/veseo album, nakon pravca sa TDRa. Ima tu dobrih momenata ala Liar, Don't Stop Being Crazy (poslednja STVARNO DOBRA Helloween balada), Hell, Back...ali ima i vrhunaca Weikievog songwriting dna, izrazeno kroz "Do You Feel Good?", "Nothing To Say", pa i "Tune" (znam da dosta ljudi voli ovu, ali meni je nyah). Plus Derisova zajebancija sa "Never Be A Star" (bolje nego WBG, ali opet...b-side at best). Znaci, bukvalno Sascha i Markus izvlace album, a cak ce i oni imati mnogo bolje trenutke kroz naredne albume.

 

Zasto je GWTD bolji nego RDCE? (Ne mogu da verujem da odgovaram na ovakvo pitanje) Zato sto ima i odlicnih Derisovih pesama (Kill It...), zato sto se Weiki vraca sa najboljom pesmom u 10 godina (The Saints...), zato sto Sascha nastavlja sa dobrim songwritingom prozetim jakim thrashy riffovima (Paint...), zato sto opet i Markus dobar (Heaven Tells No Lies npr.), i ne samo dobar vec i najbolja skupina b-side pesama do sada. Bukvalno jedan mini ep prejak moze samo od jebenih b-side-ova. I zato sto ima jedna jedina slabija tackica, sto je "Can Do It". Dakle, svi at the top of their game. IMHO je ovo vrhunac benda (ove postave, da se razumemo), ono sto su mislili da ce imati sa Keeper 3, odnosno album jedne dobro upoznate i uvezbane postave, mislim da su dobili tek ovim.

 

A ovo da na poslednjem albumu nema dobre pesme mogu da izjavljuju samo ljudi koji svrsavaju na "Light The Universe", ili uopsteno na jebene duete sa female gostom, sto je farsa koja je mrtva u power metalu vec par godina, 'fala kurcu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...