Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ја га обрнух једном, на путу до посла. Шта знам, добро издање. Не верујем да ћу се навући и вртети к'о блесав, али је сасвим пристојно да се пусти још који пут у наредних пар дана. Огромна замерка на Wanna Be God, која спушта оцену за бар 10 посто. Asshole такође није била потребна, иако је музички сасвим супер, али је текст засрао све. Burning Sun и Waiting For The Thunder највећи хитови за сада.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam šta da mislim o toj Wanna Be God. S jedne strane sam u fazonu wtf :haha: , a sa druge strane mi je simpatična pesmica. Mislim da bi bilo mnogo bolje da su ta dva minuta bila uvod u tu pesmu koju bi odradili u nekom svom power fazonu, nego što su je ovako ostavili. Skroz mi je čudna, ali ajd nema veze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon nekoliko slusanja ne vidim cemu razocarenja, meni dobar album. solidan power, imam samo par zamerki: Wanna Be God je skroz nebitna stvar, gledam na nju kao na neki prelude za naslovnu, u suprotnom je suvisna i samo kvari prosek. za Asshole se slazem, muzicki dobra, ali tekst uzasan. Live Now nije losa, refren je mogao dosta bolje da se odradi. ostalo je sve na mestu, gomila hitova, dobra produkcija, Gerstner se oslobodio, Weiki uozbiljio, Grosskopf standardno dobar. Wanna Be ide pod delete, ostalo na repeat jos neko vreme. all in all, zadovoljan sam, 8/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да, да споменем уводну - ствар је баш, баш, баш добра, а најјаче је то што ми се рефрен никако не уклапа са остатком песме, али опет та разноликост, тако склепана, звучи невероватно добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzasna produkcija opet. Ceo album je previse happy, iako su govorili kako ce nastaviti u Gambling fazonu. Generalno su mi OK happy pesme u fazonu Rabbit Don't Come Easy, ali na ovom albumu su sve pesme u tom fazonu lose. Nabataea je pokradena od one Derisove solo pesme i pesme Keeper Of The Seven Keys. Opet dve abominacije od pesama, Asshole i Wanna Be God. Sve u svemu, nijedna mi se pesma nije svidela, ubedljivo najgori Helloween album.

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извртех још једном данас, у бусу из КГ-а. У принципу, остајем при оном мишљењу. Али, што се тиче Asshole, песма је невероватно кечи, прави хит, само да нема тих неколико мртвих речи које је ујебавају. Све остало, аранжмани и музика, је сјајно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извртех још једном данас, у бусу из КГ-а. У принципу, остајем при оном мишљењу. Али, што се тиче Asshole, песма је невероватно кечи, прави хит, само да нема тих неколико мртвих речи које је ујебавају. Све остало, аранжмани и музика, је сјајно.

 

Dal da slusam, ako nisam nikad preslusavao nista od njih ? Ako ne sa kojim albumom da pocnem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno me power nikad nije zanimao niti sam se nekad lozio na takve bendove.

 

Први Хеловин је спид. У сваком случају, крени од почетка. Можда једино, за сада, да прескочиш Walls of Jericho. Ја њега обожавам, али када сам почињао да слушам Хеловин, никако ми одмах није легао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo i ja o novom...Previse sam razbacan sa mislima, tako da moram pesma po pesma :D

 

Nabatea - U poslednjih 10 godina, posle "Kill It", najbolji opener. U principu, da, ima delove "King Of 7eyes", ali ta kao da je demo verzija njegove pesme...sve u svemu, odlican start.

Naredne dve su mi jedan od slabijih delova albuma. "World Of War" izuzetno dosadan refren i preizvakan tekst. Kao neki wannabe How Many Tears...jedino sto interesantno mi je riff na strofama. "Live Now!" jedna od slabijih Derisovih, zvuci kao da je trebala da bude lead singl, ali bas...nyah sveukupni.

 

Grosskopf generalno dominira u poslednjih 10 godina, na svakom albumu barem jedna jaca njegova. E na ovom mi najslabiji do sada. Npr. ova "No Eternity" da ima jaci refren mogla je komotno da ide na album. Sa druge strane, "Far From The Stars" tek malo jaci refren ima (poslednja linija cist Eagle Fly Free), ostatak istog kvaliteta.

 

Ali ako Markus dominira, sta tek reci za born-again Weikia-? Covek od Gamblinga briljira, a ovde vrhunac sa "Burning Sun". Komotno u top5-6 pesama Deris ere, i Michael definitivno ostaje covek koji na najzanimljiviji i nacin zna da iskoristi Andijev vokal...ili je Deris taj koji uvek najbolje zazvuci bas na njegovim...cenim malo vise ovo prvo, ali svejedno, fantasticna pesma od prve do zadnje sekunde. Da je jedina dobra na albumu pa bi opravdala album.

 

"Waiting For The Thunder" sasvim dobra Derisova pesma, jedan od vecih growera sa albuma, bila mi nyah, ali catchier svaki naredni put. Nista epohalno sa njegove strane, samo dobra Deris numera. Ziv bio.

 

"Hold Me...", konacno da Deris ne napise baladu albuma...a nadam se da to vise nece da se desava :haha: Nije ocajna pesma, ali...uh...naslov govori sve, zar ne? Zajedno sa narednom, WBG, dno albuma, bas depresija u ovom delu. Ne znam kako je ona WBG uopste zavrsila na albumu, a ni zasto, nikakave potrebe. B-side u naaaajboljem slucaju.

 

SOOH - Tek 4. Helloween naslovnica (ne racunam PGBA i WOJ) i...to mi je nazalost najzanimljivija stvar oko ove pesme :haha: Uglavnom cuh/citah pozitivne utiske o pesmi, meni je okayish at best. "Another Shot Of Life" mislim npr. da je vise zasluzila da bude na albumu. Ali ono, i ova mi je grower, pa je mozda vremenom i zavolim vise.

 

Asshole - Najbolaj Gertsnerova ovde. Tol'ko je childish pesma da sam je zavoleo, posebno uber-catchy refren. Tesko se izbacuje iz glave. A sto je najgore, lirici i nisu tol'ko losi kol'ko sam mislio, hah.

 

Years - Solid Weikath. Start/main riff me podseca na "Salvation", grower sve u svemu...strofe da su jace, bila bi mi i sama pesma u vrhu, ovako samo overall dobra.

 

Make Fire - Posle Burning Sun, meni drugi favorit. Bas dark-ride-ish/back against the wall smeka ima pesma,def. najmracnija sa albuma. Prejak refren.

 

Church - Po imenu sam mogao da stavim pare da je Deris, a ispostavilo se Sasha...koji je bas slab na ovom albumu, a ni ova ga ne izvlaci. Generalno album pati od preterane duzine, a ova bi mi (posle WBG) bio prvi pik za izbacivanje.

 

Posle dva odlicna (Gambling maestralan, Sinners samo odlican) albuma, malo pad u kvalitetu, ali, rekoh, samo Burning Sun da je bila dobra pa bi mi bilo drago zbog albuma. Ovako, i pored nje ima jos 3-4 koje bih voleo cuti live...a kad smo kod toga, blizi se mart :mrgreen: Sve u svemu, od benda od 30 godina (ova postava 10), ni ne ocekujem daleko vise, odavno je zajebano da se sastavi setlista.

 

T(L)DR verzija:

 

Deris - Objasnjava zasto je i dalje vodja, konstanta benda.

Grosskopf - Bio i ostao b-sides kralj.

Gertsner - Zna on mnogo bolje

Weikath - Nastavlja dominaciju (ponovo) zapocetu na Gamblingu. Burning jebeni sun sunce ti jebem.

Loble - I dalje me nervira povremeno sa onim crashom, inace dobar.

 

7-7.5/10

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angelystor je i dalje majstor za review-ove. :pivopije:

 

Mene prosto obuzme neko divno raspoloženje svaki put kad se pojavi novi Helloween album i stvarno sam lepo proveo poslednjih par dana slušajući Straight out of hell. Ovo je već treći Helloween album koji dočekujem kao fan i po treći put sam zadovoljan onim što su nam podarili. Novi album se fino nadovezuje na prethodna dva, s tim što je primetno vedriji. Ne nedostaje mu ništa od neophodnih Helloween sastojaka - možda bih jedino voleo da ima nekih upečatljivijih gitarskih harmonija, ali nema veze. Šteta je što mu nekoliko pesama kvari prosek, ali generalno, stvarno dobar album.

 

Favoriti: Nabataea, Burning sun, Church breaks down, Waiting for the thunder, Make fire catch the fly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je album dobar. Slusam par dana i zadovoljan sam. Niko ne pomenu pesmu Another shot of life. Meni ona bas simpa. Prethodni album mi je bio bolji od zadnjih x albuma bas zato sto je happy. Ovaj nije toliko jak ali opet kazem nije los.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je dosadan do bola. Nijedne pesme vredne pamćenja. Prošli je bar imao Mr. Madman. Pretprošli nije bio loš, tu i tamo poneka pesma vredi. Keeper 3 je izvukao duet sa Candice. Na Rabbit je već bilo par jako dobrih pesama. The Dark Ride je poslednji vrhunski album ovog benda.

 

Hold Me in Your Arms... Šta reći. Nekad je ovaj bend imao balade poput A Tale That Wasn't Right, In the Middle of a Heartbeat, Forever and One, If I Could Fly, Don't Stop Being Crazy, Light the Universe. Nemaju više inspiracije za balade izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...