Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Definitivno se svima svidjaju pesme sa druge polovine albuma, svih 5 traju dugo dugo, a onda se neke saljivdzije zale sto nema kracih "hitova".

 

Meni se dopadaju sve pesme na albumu, vaistinu je Eldorado najgora ali se i ona sad uklopila nekako u album pa je fina, ali nista spec.

 

Ali Mother of Mercy mi se vec na prvo slusanje bas bas dopala, cudi me da ljudima jos nije usla u usi ali ima vremena :))))

 

Ne slazem se sa TopOfTheMorning po pitanju mnogo stvari, a posebno sa komentarima u vezi sa NOMAD, koja mi je omiljena mejden pesma zajendo sa HALLOWED i SIGN OF THE CROSS...toliko o tome sta volim da cujem od mejdena :))) ko vise voli stvari poput ACES HIGH i TROOPER je sigurno malo razocaran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

ne znam šta ti nije jasno...? zašto bi duge pesme isključivale one kraće? kažeš "hallowed be thy name", kul, meni je to njihova omiljena pesma, ali album s kojeg je imao je i "run to the hills" ili "the number of the beast". a čak i da kažemo da je druga polovina albuma genijalna (a nije), opet ostaje pitanje zašto u prvoj nismo mogli da dobijemo pravi HIT za skakanje, mlaćenje glavom i svakodnenvno slušanje?

umesto pesme u rangu onih koje si i sam pomenuo (aces high...), imamo usranu naslovnu, el dorado, the alcemist i slične, blede pokušaje hitičnosti i bilo kakve agresivnosti.

 

dakle, reći da je ovaj album remek delo zbog samo jedne njegove polovine (koja je opet ništa posebno u poređenju sa starijim albumima) je besmisleno.

album ima pet-šest pesama koje mogu da zadovolje fanove benda (u celini može samo slepcima da se dopadne) i to je to... sad što mnogi žele da veruju da su mejdeni i dalje u stvaralačkom usponu (dok su zapravo za četiri godine uspeli da izrode čak pola poštenog albuma), bože moj...

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da bi sa Coming Home mogla dobra atmosfera da se napravi na koncertu, tako mi nekako izgleda. 

 

album ima pet-šest pesama koje mogu da zadovolje fanove benda (u celini može samo slepcima da se dopadne) i to je to... sad što mnogi žele da veruju da su mejdeni i dalje u stvaralačkom usponu (dok su zapravo za četiri godine uspeli da izrode čak pola poštenog albuma), bože moj...

 

U pocetku si govorio da je  odlican, i sad pod pritiskom ovih trolova kazes da je sranje ,a?  :bigblue:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

ne znam šta ti nije jasno...? zašto bi duge pesme isključivale one kraće? kažeš "hallowed be thy name", kul, meni je to njihova omiljena pesma, ali album s kojeg je imao je i "run to the hills" ili "the number of the beast". a čak i da kažemo da je druga polovina albuma genijalna (a nije), opet ostaje pitanje zašto u prvoj nismo mogli da dobijemo pravi HIT za skakanje, mlaćenje glavom i svakodnenvno slušanje?

umesto pesme u rangu onih koje si i sam pomenuo (aces high...), imamo usranu naslovnu, el dorado, the alcemist i slične, blede pokušaje hitičnosti i bilo kakve agresivnosti.

 

dakle, reći da je ovaj album remek delo zbog samo jedne njegove polovine (koja je opet ništa posebno u poređenju sa starijim albumima) je besmisleno.

album ima pet-šest pesama koje mogu da zadovolje fanove benda (u celini može samo slepcima da se dopadne) i to je to... sad što mnogi žele da veruju da su mejdeni i dalje u stvaralačkom usponu (dok su zapravo za četiri godine uspeli da izrode čak pola poštenog albuma), bože moj...

 

1. Ne moraju duze pesme da iskljucuju krace, to se nije ni desilo...mislim da je COMING HOME fantasticna pesma za mase i da, ako to odluce, moze biti stalni deo njihovog repertoara.

 

2. Ako nisi primetio vec neko vreme su se odlucili za jedan drugi put, ne znam sta tebi nije jasno. Odavno su odlucili da se ne ponavljaju sa "galloping" pesmama poput TROOPER-a. Idu putem koji je mnogo zahtevniji i kompleksiniji. Ako ti ne odgovara ok, ali nema potrebe da kaksas. Meni vise odgovara da imam 5 SIGN OF THE CROSS-a na albumu nego jedan na svaka 3. Meni su poslednja 2 po meri, a da nisu ne bih kaksao. DOD je solidan album ali nije bio kakav sam ja zamisljao da treba da bude pa sta...treba da vredjam sve kojima se dopada i da ih zovem slepcima?

 

3. Mejdeni su drefinitivno u stvaralckom usponu. Nije lako napraviti HIT ali bi mejdeni definitvno mogli za 5 minuta da sklepaju neki galloping rif da bude po tvojoj meri. Album traje 76 minuta - to dovoljno govori o tome koliko su bili inspirisani.

 

Uostalom meni je samo malo dosadno i zanimljivo da pobijam komentare saljivdzija kao sto si ti, ali inace ne bih pisao sve ovo, jer ispada da album treba braniti, a ne treba, vreme ce pokazati kakav je ovo dragulj bas kao i prosli. Tako su saljivdzije osporavale i SSOASS svojevremeno pa se pokazalo koliko vredi kada je sve sleglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

evo, majke mi, samo čekam da kažeš da je The Final Frontier prekompleksan za mene!

 

docekao si! :)

 

ne mora da znaci da je to razlog ali po komentarima tako ispada bar za vecinu. Inace nemam problema sa tim da se nekome ne dopada album ali pljuvati ga je smesno, a razlozi za pljuvanje jos smesniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...