Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bruce kao da se muci, ko da se davi, ne znam sto forsira visoke tonove kada mu godine vise ne dozvoljavaju

 

Bruce na taj način izvlači visoke tonove oduvek. Dovoljno je poslušati pesme poput Flight of Icarus ili Flash of the Blade. Jednostavno, on nastoji da koristi chest voice što je moguće više, onako kako to operski pevači rade, za razliku od nekih drugih pevača koji koriste head voice ili falsetiraju. I na kraju je tim drugim pevačima (Halfordu, Tateu, Olivi) glas propao pre nego Bruceu. Tačno je da se oseća naprezanje, ali onda ti i ja očigledno nemamo iste parametre - ja baš volim kad čujem da pevač daje sve od sebe, da ulaže krajnji napor da bi nešto otpevao, jer onda znam da to radi iz duše, umesto da samo otaljava posao. I više mi se sviđa Bruce u ovakvom izdanju, nego onda kada je preterivao sa hrapavim glasom i zvučalo je kao da se krevelji, kao na nekim pesmama sa NPFTD i FOTD.

 

I da ponovim, album je odličan, s tim što po mom utisku ipak ne ceo - počeo sam da preskačem prve dve i poslednje dve pesme i slušam samo središnjih šest - zvuči fantastično.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svim stranim forumima su odusevljeni,izgleda da se samo ljudima sa ovog foruma ne svidja...jbg.

 

Oduševljeni su zadrti fanovi poput tebe, i ostalih sa Maiden nickovima ovde. Reći da je ovaj album remek djelo pored albuma kao što su Powerslave, Seventh Son ili Brave New World, je uvreda za muziku. I da, Virtual je Armani za ovu omorinu od albuma.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebinjac kakve veze ima sto imam "MAIDEN" nick,glup ti je argument,meni i ovako nista ne znaci tvoje misljenje,vazno je da sam ja prodiskutovao o ovom REMEK DELU sa pravim ljudima koji znaju o cemu pricaju,i kao sto vec rekoh,na stranim forumima je vecina odusevljena ovim albumom,a i dosta fanova koji ne zailazi po ovakvim forumima bas zbog ovakvih rasprava i iskomplexiranih izjava...i pre bi se reklo da su zadrti oni koji vole da pljuju po svemu sto Maideni naprave nego mi kojima se zaista svidja album.

Edited by BruceBruce
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle dovoljno preslušavanja sam konačno formirao stav o albumu... na prvo slušanje mi je bio mlak, zatim se utisak popravio toliko da sam ga smatrao odličnim, da bih sada došao do toga da zapravo slušam jedva pola albuma(prve dve, the alcemist i the man who would be king redovno preskačem). dakle nekih 7/10, u najboljem slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj album nije remek delo, ali je odlican i raznovrstan, sto prethodni to nije bio. Jeste da se Bruce muci dok peva visine, ali to je on. Ne znam kako ovo moze biti remek delo, pored zlatnog doba ('80 - '90)?

The Final Frontier nije bolji od BNW, ali je jako blizu, a sto se tice poredjenja sa Matter-om i Dance-om, definitivno je zanimljiviji i sam zvuk gitara, akustike, bubnjeva, je bolji...

Primetih da nema neke super solaze koja se izdvaja i da te bas zadivi. Uglavnom su prosecne sto mi jako fali...

 

Takodje mi nedostaju rokacine, razumem ja te dugacke pesme, ali kao da imam osecaj da ce na svom poslednjem albumu izdati samo teske i brze stvari, kao u '80im godinama, i zadiviti nas, jer vidim da stede na brzim pesmama u poslednja tri albuma...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni će album definitivno morati da se slegne bar još nedelju dana. Za sada su mi utisci prilično pozitivni, album svakako nije loš. Posle prvih par slušanja su mi se izdvojile sledeće pesme: The Alchemist ( :rockdevil: ), The Man who would be king, i The Talisman. :da: Jedva čekam da ih gledam u nedelju u Rumuniji, samo da preležim ovaj jebeni stomačni virus. More, ima u kolicima da idem na Maidene ako bude trebalo. :mrgreen:

 

Ostavio sam The Final frontier po strani na dan, dva, sada slušam savremeni Silverchair, čisto da unesem malo raznolikosti. Ne treba previše forsirati album, treba mu dati vremena da odstoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Mogu opusteno reci da su dva zadnja albuma Mejdena njihovi najlosiji u karijeri. Posle njih ide Virtual XI. Svi ostali su mi vrh sem Dance-a koji mi je samo ok.

 

Ovo predstavlja klasican primer nedostatka inspiracije. Ovo mi slicna prica kao i sa novom Avantazijom samo sto tamo ima boljih pesama nego ovde.

 

Zaista jebes Mejdene bez i jednog vriska. Pa zato smo ih svi i zavoleli ili ste to zaboravili. Uvek zaboravim da ovde ima i dosta klinaca koji su mozda culi samo zadnji album. Uh...

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Takodje mi nedostaju rokacine, razumem ja te dugacke pesme, ali kao da imam osecaj da ce na svom poslednjem albumu izdati samo teske i brze stvari, kao u '80im godinama, i zadiviti nas, jer vidim da stede na brzim pesmama u poslednja tri albuma...

 

Fale i meni. Naravno da su mejdeni u karijeri imali neke duge pesme koje su bile do jaja, ali su one uglavnom bile upakovane na albumima koji su bli prepuni rokačina i samim tim bile efektnije, izdvajale su se među tim jednostavnijim pesmama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hefest - Brate, kada se Bruce razdere na kraju pesme Flight OF Icarus, kosa mi se digne... Eh, sta bih dao za takav jedan vrisak na ovom albumu...

@Truli - Pa da, to je i kljuc njihovog uspeha, a ovde je sve sporo. Nemam nista protiv tih sporih, trebaju i takve pesme da komponuju, ali zestina je krasila te dugacke pesme (setite se samo Rime-a, Seventh Son-a, ili Sign Of The Cross-a)...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova grupa je mnogo napredovala od povratka bruca kada je u pitanju komponovanje, malo su se vrteli u krug par albuma pre toga.

 

Neverovatno je koliko su progresivni postali, a opet uspevaju da budu dinamicni, zanimljivi i uopste nikad bolji.

 

Obozavam sve faze mejdena (prva 2 albuma manje) ali definitivno je da su na poslednjih 2 albuma pokazali da su shvatili koje su sve njihove prednosti i da ih koriste maksimalno uz stalan rad i napredak, sto je neverovatno za bend u ovoj fazi.

 

Za neke je izgleda to previse, nemaju koncentraciju za pesme duze od 3,4 minuta i navikli su na storfa-refren-strofa-refren-solo-refren pesme.

 

Simpa su likovi koji odbacuju album posle pola slusanja, vidi se da imaju 14 godina ili da samo zele da miniraju jer definitivno mejdene treba slusati i slusati dok se lepo ne "svare" albumi.

 

Slusao sam album sada vec nekih 3,4 puta i mogu da kazem da sam toliko srecan i prezadovoljan, uostalom sigurno i svako kome se dopao AMOLAD jer je ovo definitivno burazer, tj X Factor 3 :)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Za Seventh Son, Piece Of Mind ili Powerslave nije mi trebalo vise od jednog slusanja da zakljucim da su epski albumi. Sada po tebi treba da cekam da se ubudjaju pa kada ovi izdaju sledeci jos gori album tek onda da ga preslusam i naci cu utehu. Zajebi sa tim forama. Ja iz prvog slusanja ocenim da li nesto zelim dalje da slusam cak i ako me na prvu ne odusevi. Procenim potencijal. Ovde takvog potencijala nema i mogao bi da slusam do sudnjeg dana ovo i zakljucak bi bio isti.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...