Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Za Seventh Son, Piece Of Mind ili Powerslave nije mi trebalo vise od jednog slusanja da zakljucim da su epski albumi.

 

Blago se tebi.

 

Just a thought - ti albumi vec imaju titulu epski pa su ti mozda zato epski, da si ih docekao tada verujem da bi bio jako nezadovoljan. I tada su mejdeni menjali zvuk, istrazivali nove prostore iako to sada ne deluje tako ali na SIT su poceli da koriste sintisku sto se mnogima nije dopalo kao ni na SSOASS tako da verujem da bi i tada minirao...ali dobro, meni je zanimljivo sa saljivdzijama da diskutujem, uz to slusam i COMING HOME i uzivam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Izvini Bruce. :meshuggah: Vidim da se tebi svideo. Pogresi covek jbg. Hehe

 

Velika je razlika u poredjenju sa Gamma Ray-om zato sto su oni izdali posle toga neprejebivi No World Order koji je po meni bolji i od Land Of The Free. :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista jebes Mejdene bez i jednog vriska. Pa zato smo ih svi i zavoleli ili ste to zaboravili.

 

Pa ja baš nešto i nisam. Zbog vriskova sam zavoleo Halforda, a Brucea zbog stila pevanja koji sam objasnio na prethodnoj strani. Bilo je ranije vriskova, naravno, ali više reda radi, nikad to nije bilo ključno Bruceovo obeležje. Logično je da će u ovim godinama da se uzdržava od takvih eksperimenata, sve to treba i uživo pevati. I Halford je na Notradamusu odustao od tih vriskova i počeo da forsira nešto niže tonove i puniji i čistiji glas, sad kad ne može više da vrišti kao ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova grupa je mnogo napredovala od povratka bruca kada je u pitanju komponovanje, malo su se vrteli u krug par albuma pre toga.

 

Neverovatno je koliko su progresivni postali, a opet uspevaju da budu dinamicni, zanimljivi i uopste nikad bolji.

 

Obozavam sve faze mejdena (prva 2 albuma manje) ali definitivno je da su na poslednjih 2 albuma pokazali da su shvatili koje su sve njihove prednosti i da ih koriste maksimalno uz stalan rad i napredak, sto je neverovatno za bend u ovoj fazi.

 

Za neke je izgleda to previse, nemaju koncentraciju za pesme duze od 3,4 minuta i navikli su na storfa-refren-strofa-refren-solo-refren pesme.

 

Simpa su likovi koji odbacuju album posle pola slusanja, vidi se da imaju 14 godina ili da samo zele da miniraju jer definitivno mejdene treba slusati i slusati dok se lepo ne "svare" albumi.

 

Slusao sam album sada vec nekih 3,4 puta i mogu da kazem da sam toliko srecan i prezadovoljan, uostalom sigurno i svako kome se dopao AMOLAD jer je ovo definitivno burazer, tj X Factor 3 :)

Mejdeni nisu postali progresivni vec dosadni,prodaju 12minutne pesme jednogTEistog, ako oces progresivno slusaj Opeth npr...2003 sam veoma jako pokusavao da zavolim Dance of Death, pola godine i vise sam slusao i verovao da je album dobar i da mi se svidja, i onda jednog dana kazes sebi da je sranje i gubljenje vremena, Matter ima 2 pesme koje nesto vrede, a ovaj novi je prejadan. Brave New World je album posle kog je trebalo da se raspadnu ili bar samo da rade svirke...I ako je novi, X Factor 3, onda jadan X Factor.

 

Problem je sto vi ovde uzimate Mejdene zdravo za gotovo.

Pitam se da li bi slusali i da li bi bili toliko toleranti da je ove zadnje albume izdao neki drugi bend?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od onih koji su uglavnom slusali samo prva dva albuma Maidena, i povremeno slusali ove ostale. Uvek sam se vracao na Killers.

 

U svakom slucaju, bas sam pustio When the Wild Wind Blows, nisam ni znao da su izbacili album, dok nisam uvideo raspravu na forumu, i to kakvu :lol:. The Final Frontier nije losa pesma, a i podseca me na peti deo filma Star Trek. Svidjaju mi se gitare na pomenute dve pesme, ali mi je When the... bolja.

 

Bas cu da skinem album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mejdeni nisu postali progresivni vec dosadni,prodaju 12minutne pesme jednogTEistog, ako oces progresivno slusaj Opeth npr...2003 sam veoma jako pokusavao da zavolim Dance of Death, pola godine i vise sam slusao i verovao da je album dobar i da mi se svidja, i onda jednog dana kazes sebi da je sranje i gubljenje vremena, Matter ima 2 pesme koje nesto vrede, a ovaj novi je prejadan. Brave New World je album posle kog je trebalo da se raspadnu ili bar samo da rade svirke...I ako je novi, X Factor 3, onda jadan X Factor.

 

Problem je sto vi ovde uzimate Mejdene zdravo za gotovo.

Pitam se da li bi slusali i da li bi bili toliko toleranti da je ove zadnje albume izdao neki drugi bend?

 

Slusam i Opeth :) ali da ne ulazimo sad u to, to je opet skroz drugi podzanr...

 

Dance of Death je i po meni jedan od slabijih albuma...

 

AMOLAD je SAVRSENSTVO!

 

Naravno da je neko drugi u pitanju uradio ove albume da ne bi dobili ovoliku paznju, pa to ide bez govora, ali mejdeni su to zasluzili, a na kraju i potpuno opravdali. Jer kao sto znas kada postanes veliki i kada si u centru paznje, svaka sitnica, svaki detalj se pod lupom gleda, i neko bi hteo isto sto i pre, neko nesto novo, neko duge pesme, neko kratke, itd. Treba da shvatis da ako nisu napravili album po tvojoj meri da ipak budes objektivan, a ako se vecini mnoooooogoooo svidjaju AMOLAD i koliko vidim vec obozavaju ovaj poslednji onda se malo zapitaj :)

 

Imam tacno 70 novih albuma koje sam veoma probirljivo, sa velikom paznjom skidao sa neta i jednostavno nema se vremena da se svakom da dovoljno paznje, neke sigurno necu ni stici ni da pustim ali bendove koje volim, koji su se dokazali vec mnogo puta imaju prednost, zato slusam sada mejdene i slusacu dugo dugo jer sa svakim slusanjem pesme volim sve vise i otkrivam nove nijanse.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ko zna koliko slushanja, totalno sam odushevljen, toliko je dobar album da nemam volju nijedan drugi da pustim.

When the Wild Wind Blows, Isle of Avalon, The Talisman prava epic remek dela, tu su i hiticne Coming home i The Alchemist, kao i vec dobro poznate El Dorado i The Final Frontier..za sada jedino mi je Mother of Mercy malo slabija, ali ipak ima tu prepoznatljivu Maiden ratnu atmosferu.. sve u svemu savrshenstvo! :rockdevil:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadnja 3 dana nisam slusao nista osim The Final Frontier-a.. Album jebe.. Svaka im cast..

 

Najbolje pesme su mi The Final Frontier (bez Satellite 15, ona smara), Coming Home, Isle Of Avalon, The Talisman i When The Wild Wind Blows.. Ovo ostalo je sve super (solo u The Man Who Would Be King <3), osim Starblind koja mi je bas bas slaba..

 

Hmm, a kako ce da im se zove turneja na kojoj ce svirati vise pesama sa TFF-a, u 2011? The Final Tour? :bigblue: Kako bih voleo da se tako zove, pa da se svi napale da je kraj :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono tek pocetak :P

 

Ja sam takodje odusevljen albumom, od kada sam ga skinuo nisam ga ugasio is play liste!

Album je odlican, mora jos da prodje da bi rekao sta je slabo, za sada u svim uzivam, The Man Who... mi je bas, bas, bas do jaja, i The Talisman i When The Wild, COMING HOME, sve lepo sam rekao! 

 

 

ODUSEVLJEN SAM! Za sada sve pesme obozavam!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, a kako ce da im se zove turneja na kojoj ce svirati vise pesama sa TFF-a, u 2011? The Final Tour? :bigblue: Kako bih voleo da se tako zove, pa da se svi napale da je kraj :da:

 

:haha:

kakva tema za razmišljanje. :smile:

inače, sviđa mi se ime samog albuma. :smile: prošli je bio preteran u pičku materinu! dobro da se nije zvao "o životu, vaseljeni i svemu ostalom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, ja nisam Maiden fan no.1, nemam njihov nick niti u potpunosti poznajem celu diskografiju, tako da mi misli o albumu nisu poremecene nekim fanboyismom...

 

Moj stav je da je album ODLICAN! Preslusao sam ga 7-8 puta za sada! Pesme jesu dugacke ali to mi ne smeta...video sam da neko kaze da mu smeta jer se 8 minuta ponavlja isti riff... Aman, ljudi, zar se Maideni slusaju zbog rifova? Ja njih slusam zbog melodija, i oni su dokazali da su jedni od Bogova melodije! Album je dugacak, a neverovatno zabavan i interesantan jer su melodije, atmosfera i vokali na vrhunskom nivou!

Ne razumem kritike na racun Brucea, meni od u poslednjih 10 godina peva bolje nego ikad, sto se cuje najbolje na live snimcima, Death On The Road je vrhunac njegove pevacke karijere, a Aces High sa Flight 666 JEDE verziju sa Live After Death!

 

Bruce na taj način izvlači visoke tonove oduvek. Dovoljno je poslušati pesme poput Flight of Icarus ili Flash of the Blade. Jednostavno, on nastoji da koristi chest voice što je moguće više, onako kako to operski pevači rade, za razliku od nekih drugih pevača koji koriste head voice ili falsetiraju. I na kraju je tim drugim pevačima (Halfordu, Tateu, Olivi) glas propao pre nego Bruceu. Tačno je da se oseća naprezanje, ali onda ti i ja očigledno nemamo iste parametre - ja baš volim kad čujem da pevač daje sve od sebe, da ulaže krajnji napor da bi nešto otpevao, jer onda znam da to radi iz duše, umesto da samo otaljava posao. I više mi se sviđa Bruce u ovakvom izdanju, nego onda kada je preterivao sa hrapavim glasom i zvučalo je kao da se krevelji, kao na nekim pesmama sa NPFTD i FOTD.

 

Ovaj post je sve objasnio! Svaka cast! Slusajte samo kako izvlaci visoke delove na The Talismanu... Druze, hajde da ozivimo vokalnu temu! :pivopije:

 

 

 

I za kraj - FAVORITI (u random redosledu):

 

Coming Home, Starblind, Isle Of Avalon i narocito The Talisman!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...