Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ono osamdesetih ne podleze kritici,tu sam apsolutno slep na bilo kakvu negativnu kritiku.Uz mali izuzetak Killersa i Piece of mind,i to samo zato sto mi iskacu iz tog nekog kalupa specificnog za osamdesete(8 pesama,nekakva celina i to) Od devedesete pa nadalje to mogu da ocenjujem.

Najbudjaviji omot ikada Dance of Death,ubedljivo.Mada sto se tice albuma kao albuma,bio mi je kul,onako cisto mejdenovski iz trece faze.Nem pojma od Brusovog povratka nekako su mi svi isti,u istom nivou,odrzavaju nekako isti taj standard od Brejva do ovog poslednjeg.Ne mogu da kazem da su sranje(jer sam fan :mrgreen: ),al ne mogu sad ni da kazem da su perfekcija.Kupujem cisto iz neke navike,preslusam s vremena na vreme,ne onako fanaticki kao one iz osamdesetih,kad nisam slusao samo jednu pesmu,nego se ne prekida dok se album ceo ne oclusa.

 

Najslabiji album Virtual jedanes'(totalno mi je sranje od albuma,iako sam dva puta kupovao kazetu,koju je kasetofon namerno sazvakao,posto ni on nije mirisao taj album) i Fear of the dark(bio mi je kul kad je izasao,vrteo sam ga do iznemoglosti,ali pesmu fear of the dark danas ne mogu da podnesem,kao ni ostatak albuma,koji verovatno ima vise 10 godina kako nisam slusao),mada mogu i no prejera da ubacim tu,ali iznad je ovih,i ne znam,nekako je bas u fazonu devedesetih.

 

x factor,kad je izasao,kao i svi,Blejza nikako nisam mogao da svarim tada,kao ajde nov je i te fore,al brate,gde ti smes Brusa da menjas....al s godinama,taj album mi je bio sve bolji.

 

Pre desetak godina sam se i cimao da bude neko specijalno izdanje,da bude originalniji original od originala il neka stampa iz osamdesetih,ovo ono,sad me bole tuki,kad izdaju nesto,uzmem,preslusam,pa kad naidje sledeci uzmem,ali nema one euforije kao s 15,kad drzis disk ko bebu,citas buklet od prvog do poslednjeg slova,ko se kome zahvalio,gledas otisak da ne ostane i sl...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da čujem mišljenja o Dance of death, nedavno kupih album i iako je možda i najgori Maiden moram priznati da nije tako katastrofalan, ima dobrih pesama a malo su ga ugušili u aranžmanima, posebno pri kraju.

Ubedljivo najgori Mejden album i jedan od gorih u metalu, godinama sam se trudio da mi se svidi, al jednostavno je sranje i nema mu pomoci. Posle njega je tu odma The Final Frontier, isto tako nepotreban album.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su Fear of the dark i No prayer for the dying najmanje omiljeni Maiden albumi, a opet imaju po par stvarno dobrih pesama.

 

Dance of death na mojoj listi ne bi bio ni blizu najmanje dobrim albumima. Možda to ima veze sa tim da se meni sa tog albuma opasno sviđaju neke pesme koje većina smatra prosečnim (Gates of tomorrow, New frontier, Wildest dreams), tako da albumu u mom slučaju nema šta da smanjuje ocenu. :zeleni:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao par strana unazad da vidim koji je tebi najmanje omiljen. Taj na sebi ima Different world, These colors don't run, Brighter than a thousand suns, The Pilgrim, The Longest day, Out of the shadows, The Reincarnation of Benjamin Breeg, For the greater good of God, Lord of light i The Legacy. :cool:

 

Kako obožavam AMOLAD. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da čujem mišljenja o Dance of death, nedavno kupih album i iako je možda i najgori Maiden moram priznati da nije tako katastrofalan, ima dobrih pesama a malo su ga ugušili u aranžmanima, posebno pri kraju.

 

мени су неке песме са њега генијалне (Montsegur, Rainmaker, Paschendale)

никад ми неће бити јасно зашто се људима не свиђа Virtual XI

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Bendzamin do jaja pesma s tog albuma.pocetak onako iksfaktorovski.

http://www.youtube.com/watch?v=JYiVe2hQe68

 

neverovatno kako je cudna tema bez pusi kurac jebem ti mater kretensku,ne seri mamu ti jebem,sranje ti keva,idi crkni govedo.... :mhihi:

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

никад ми неће бити јасно зашто се људима не свиђа Virtual XI

 

Pričali smo par strana unazad o tome, bottom line - razvučen. Ali recimo Como estais amigos i The clansman, uh...

 

No Prayer for the Dying je najslabiji Mejden ikada.

 

Meni je ovo potcenjeni dijamant koji se našao u istoj situaciji kao Pink bubbles go ape od Weena, usledio je posle masterpisa epskih razmera + bio ležerniji a priori - dočekan na nož, godine su otkrile vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Због ове дискусије сам отишао на Архиве да видим рецензије и оцене за албуме који се овде сматрају најслабијим и видим да су мишљења слична, мада нпр. Виртуал има и неколико баш високих оцена.

 

Онда сам отишао на страницу оног јединог већег метал бенда да видим шта тамо пише за класике.

Немојте читати рецензије за Мастер, ако не желите да добијете пролив.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немојте читати рецензије за Мастер, ако не желите да добијете пролив.

 

Ja sam juče čitao za Reign in blood i nije mi bilo dobro :haha: možeš probati i sa starim CoF i Dimmu, ista stvar haha. Recenzije na arhivama su dobre za manje bendove jer će tu automatski doći neki čovek koji zna o čemu priča, za velike su leglo budala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

никад ми неће бити јасно зашто се људима не свиђа Virtual XI

Ne radi se o tome da mi se album ne sviđa, već da je jedan od najmanje dobrih albuma.

"Futureal", "Lightning Strikes Twice", "The Clansman", "When Two Worlds Collide", "Don't Look to the Eyes of a Stranger" su odlične pesme, "The Educated Fool" i "Como Estais Amigos" su za nijansu ispod gore pomenutih. Jedina koja mi je sranje je "The Angel and the Gambler".

 

5 odličnih pesama i 2 skoro odlične, ali ipak ovaj album se nalazi pri dnu moje rang liste.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

no prayer je meni neuporedivo bolji od svega sto su izdali nakon toga.

bez obzira, na no prayer postoje samo dve dobre pesme a to su hooks in you i mother russia

pored toga, tailgunner i bring your daughter se izdvajaju, uz pola preostalih pesama koje negde titraju oko granice slusljivosti i drugu polovinu koja nista ne valja - sve u svemu nije los skor

 

na drugim albumima nakon ovog mi nesto nema dobrih pesama, ali bas ni jedna. fear of the dark mi se nikad nije dopadala i taj album mi je najgori uz podrazumevani virtual xi. ovo novije zvuci kao da pokusavaju nesto ali da su ostali bez goriva.

 

the x factor je interesantan, ima neki poseban vajb mada isto mi nema dobrih pesama nazalost.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najlosiji No Prayer For The Dying, Virtual XI i The Final Frontier. Nisu ni ti albumi losi ovako, ali po nekim Maiden standardima jesu, po meni. :bigblue:

 

Fear Of The Dark ima dosta losih pesama, ali i previse predobrih da bi bio los album. :bigblue:

 

A AMOLAD mi je jedno vreme bio i omiljeni album, sad je tu negde treci (nista nije bolje od Somewhere In Time i Powerslave) :bigblue: !

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...