Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bruce ovde na visinama zvuči mnogo ubedljivije, čistije i agresivnije nego što je to bio slučaj sa nekim pesmama na The Final Frontier, poput Isle of Avalon. Mislim da na The Great unknown, When the river runs deep (intro) i Empire izvlači neke visine koje odavno nisam čuo od njega. Ali impresionirao me je na primer na ostatku pesme When the river runs deep, koliko ume da vozi pesmu i kada peva u srednjem registru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flah ga jebe a i glisando je malo tunjav.

 

Meni ok glas, zvuci zivotno, trudi se. Nije to vise air raid Bruce ali daje sve od sebe, respect.

 

Odlican zvuk gitara. Konacno su vratili malo "upeglaniji" zvuk koji ja vise volim!

 

Produkcija je sjajna, kao u sobi da sviraju.

Haris je dao prostora gitarama sto je isto super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam malopre hteo nesto objektivno da napisem,da se mozda nekom nece svideti kako lega vokal na instrumental u ovom slucaju zbog tog live vibe-a koji oni forsiraju i petljaju u produkciji poslednjih par albuma,meni licno bas ovako prija i skroz podrzavam takav pristup al razumem ako nekom to nije po volji.Mogli su oni to izmixovat da se i ne primeti kao da peva iz sve snage da su hteli nego su ostavili ovako namenski i meni licno vise odgovara tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ceo vajb kao da su se skupili negde i rekli "e ljudi, aj sad popijemo koje pivo i cepamo nas zvuk", oseca se neki polet i elan, da im se radi i da imaju jos vatre u sebi. Produkcija im odavno nije bila ovako dobra, posebno da pohvalim jebeni bubanj - e takav zvuk volim, da se cuje da covek bije stvarno.

Uvodni rif Shadows jeste isti kao WY ali kasnije pesma nema nikakve slicnosti, 'ajde da kazemo da citiraju sami sebe jer cisto sumnjam da im se provuklo to posto je sviraju live mnogo.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da su mi ove najduze pesme legle super, mislim ok, odsvirali su sve sto su mogli da odsviraju do sada, samo su lepo upakovali ovaj put. I meni je zasmetalo sto se Brus forsirao toliko sa tim visokim.

Sto se tice produkcije, ja iskreno ne volim ovo ovako, slusao sam mnogo bolje usnimke koji su odradjeni live u studiju na taj fazon, tako da i nije bas nesto kao, e odradili su live, produkcija nije nesto zbog toga. Izgovora nema i iskreno mislim da treba odavno da sutnu ovog lika sto im radi produkciju (a cini mi se i uzivo ton? Ispravite me ako gresim).

 

Mogli su opusteno dva odvojena albuma da odrade, nego da cepaju ovaj sa dva cd-a. Bolje da su odradili jedan sa duzim pesmama i jedan sa kratkim jebitacnim. I fale tipa dve brze pesme na sve ovo, previse je mid tempo album. Uglavnom, srednja neka ocena od mene hejtera xD

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali koliko jebenih kandidata za top 10 najboljih pesma sunce ti jebem...Neverovatan album,posle 10 slusanja mogu reci da sam IMPRESIONIRAN kako i dalje znaju da naprave tako kvalitetne stvari...

 

Rame uz rame sa RIME.....

 

10:06....

 

http://www.youtube.com/watch?v=mdyMVhvZR1c

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako može reciklaža 30 godina posle da bude rame uz rame sa originalom...

 

album ima dobrih elemenata, ali i gomilu copy/paste i razvodnjenih deonica

Moze da bude brate,MOZE.Jednostavno prihvati da se ovde ne razmislja o nicemu drugom vec o samoj muzici,stavis ih nekom ko veze sa Maidenima nema i kad je koja pesma snimljena i on ce reci da su TU.Ono sto hocu da kazem jeste da je ovo INSTANT CLASSIC nista vise.Ne u bukvalnom smislu da je BOLJA od Rime-a ili tako nesto,ja Maiden pesme nikad ne bih mogao da poredjam po tome koja mi je omiljena...A to sto ti zoves reciklaza je jednostavno stil,ne mogu svirati mrtvi metal ako sviraju heavy ceo zivot sunce mu jebem...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ronio suze radosnice na Rime u Areni, ali to ne znači da moram sebe unapred da isprogramiram da mi se album dopadne :P

ti si sebe isprogramirao unapred da ti se album NE DOPADNE pa kenjas :).Ti ako volis RIME tip pesme a na ovom albumu su ti omiljene Speed of Light i Death Or Glory onda stvarno ne znam da li si preslusao ostatak albuma... ;)

Meni su poslednje 4 minute Red And Black malopre dok sam isao na previjanje usput izbile suze na oci da sam morao da stanem usput negde sa strane da me prodje emocija da mogu da udjem u dom zdravlja.To decko nije isprogramiranost vec emocija koju ovaj bend nama prenosi kroz muziku...

Jednostavno nisi jos uvek naucio da dozivljavas materijal novog albuma il jednostavno nemas domet za to...Ne znam sta drugo da ti kazem.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Empire i Rime lice samo po tome sto su obe pesme duge i epic, ostalo nista.

Uporedjivao sam Rime i Red and black...One su slicne.

I da, Ja za Red nisam imao ovu izjavu posle 5 slusanja vec posle 10 slusanja,posle 5 mi je bila vec HIT ali sada posle 11 slusanja vec mogu da kazem da je MASTERPIECE.

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...