Jump to content

Watain


Grobodan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Malo mi je neverovatno da niko nece da prokomentarise album. :)

Evo - ja cu prvi pa mi lupajte minuse :D

  • jako mi prija cinjenica da traje duplo krace nego ostali albumi
  • pesme su brze, atmosfericne - pluscina
  • Towards the Sanctuary mi je trenutno najbolja sa albuma, najvise puta izvrteo

Suma sumarum - ovaj album mi je bas dobar (ne dobar kao LD ili CL) i dosta ce se slusati (a bogami i pazariti vinil).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah sinoć ovaj čika Bobin poziv na brainstorming povodom novog albuma, pa rekoh sebi daj da ga skinem i preslušam (a nisam ga baš čekao s nestrpljenjem).

 

Prvi utisci - prljav, ružan, mračan, nepretenciozan album, bez zaraznih momenata, bez eksperimenata... Sve što je bio The Wild Hunt, ovaj album nije, potpuna antiteza. I super mi je to, oseti se ta neka relaksiranost, do sada je bila varijanta da svaki album mora da bude bolja verzija prethodnog, još bolje, još pompeznije, namunjenije, pseudo-pomeranje granica i slična sranja, pa su u tom takmičenju sa samima sobom počeli da pišu balade misleći da su uzasno pametni, a u stvari zaboravljajući da im je jedini posao da budu primitivni divljaci, što svaki dostojanstven black metal bend nikada ne sme da prestane da bude, ma koliko mu zvuk vremenom postajao sofisticiran.

 

Ovo je kao neki reality check, u fazonu, ok, ovo je naš novi album, takav je kakav je, ne nužno ni bolji ni lošiji od drugih, ja bar osećam taj attitude dok ga slušam. I sviđa mi se što riffovi nisu previše dopadljivi, što mi ništa nije ušlo u uvo na keca. Jedino što je ostalo nakon prvog preslušavanja je taj jebe nam se stav, dok sam na nekoliko prethodnih albuma prvo primećivao gomilu zaraznih rifova koji kao du su bili oprani u mašini za veš na 90 stepeni, pa onda opeglani i lepo složeni u orman, odmah pored kesice sa lavandom.

 

I da, poseban shoutout za poslednju stvar, zvuči kao neki Hatework sa Domination-a trip, dragi putnici molimo vas da siđete na sledećoj, poslednjoj stanici, pravo u ralje pakla. Tako treba.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислио сам да сачекам да изађе албум у бољем квалитету па да га онда преслушам али после ових ваших коментара нисам мого да одолим па макар га слушао и овако дрљавог.

С обзиром да сам очекивао потпуни промашај као онај претходни албум,пријатно сам изненађен са овим што су урадили. Албум је једном речју-добар. Е сад,на прво слушање није ништа напуцано неким хитовима,јбм ли га,али у сваком случају је далеко бољи од оног вашљивог вајлд хант.

Цитираћу овде Срђана да не бих понављао исте ствари.

Prvi utisci - prljav, ružan, mračan, nepretenciozan album, bez zaraznih momenata, bez eksperimenata... Sve što je bio The Wild Hunt, ovaj album nije, potpuna antiteza. I super mi je to, oseti se ta neka relaksiranost,

I sviđa mi se što riffovi nisu previše dopadljivi, što mi ništa nije ušlo u uvo na keca.

 

У сваком случају,још ће се ово преслушавати да се мало искристалише.

А,да. И добро је што га нису развукли на сат и кусур времена као претходна 3. Много је боље овако. Кратак али прљав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate album da skinete na metal area. Album k'o album možda i nije loš, videću za dva-tri meseca, ali produkcija mi se nikako ne sviđa. Ako nešto mrzim to je kad je zvuk preglasan, ali ovo je toliko tiho i mutno da ako nešto slušam pre ovoga, kada krene ovaj album moram da pojačam ton za 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ovo je toliko tiho i mutno da ako nešto slušam pre ovoga, kada krene ovaj album moram da pojačam ton za 50%.

 

Ја сам мислио да је то због лошег квалитета рипа. Све се нешто надам да ће звук бити бољи на диску.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo torent na rutrackeru i zvuk je normalne jačine, nije tih, a čini mi se da je i produkcija profi, nisam primetio neke probleme tu, zvuk čist, dobar miks, izbalansiran... Mada sam ga preslušao na slušalicama, tiho, deca su ležala pored mene pa nisam odvrnuo. Možda je Miloš i u pravu, moram ponovo da ga preslusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo torent na rutrackeru i zvuk je normalne jačine, nije tih, a čini mi se da je i produkcija profi, nisam primetio neke probleme tu, zvuk čist, dobar miks, izbalansiran... Mada sam ga preslušao na slušalicama, tiho, deca su ležala pored mene pa nisam odvrnuo. Možda je Miloš i u pravu, moram ponovo da ga preslusam.

 

Ako slušaš na slušalicama, pazi da posle albuma ne krene nešto drugo, ogluvećeš. :) Bez zajebancije, možda i zvuči ok kad pojačaš, ali stvarno treba da odvrneš zvučnike, uporedi sa nekim drugim albumom i videćeš...

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесте био мало тих са оних сиротињских 128 али скинуо сам и ону верзију што је Милош окачио линк и могу да кажем да је доживљај бар дупло бољи самим тим што је и квалитет звука бољи.

Да нисте ви оглувели јбт???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo što je tih nego zvuči kao kad na ekvilajzeru podigneš samo basove... Da ne tupim previše, kome ne smeta - bolje za njega, meni se zvuk ne sviđa, ali od albuma možda i bude nešto. Preslušao sam triput, već ga znam napamet, videćemo kad se malo slegne. Imam sve albume od njih, kupiću i ovaj sigurno, ali mislim da ću da sačekam neki remaster. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...