Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Evo i mene sa utiscima o albumu. Ne, neću ga pohvaliti (bar ne sad xD), kao što mnogi misle. :haha:

 

Prvi deo albuma sam preslušala sinoć, i to sa mnogo većom pažnjom nego što je bilo večerašnje slušanje drugog dela. Prvi deo mi je bio skroz ok, bilo je zanimljivih momenata, al' ne mogu sad ništa više da pričam o albumu dok ga ne preslušam još par puta. Refren "Let's get it on" mi je bzvz, toga se sećam, a za ostale pesme ćemo tek da vidimo posle par preslušavanja.

 

A da, "One more time" mi se sve više sviđa, što je više puta preslušavam. ^_^

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj spot je bilo golo govno, sad posle komentara ne znam sta da ocekujem of albuma. Sve sad cu skinuti da cujem e tek sad mi se ne skida. Mada volim Hammerfall bas, Chapter V mi malo nije bas a sve ostalo. I da, ova obrada Send Me a Sign je pljunuti Pokolgep, reci nisu al muzika ista. Ne smeta mi to samo komentarisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Threshold manje vise OK, Threshold i Natural High su izvukle album - realno.

ali mi se cini da su svakim albumom sve bezidejniji.

Novi album je bzvz.. bar na prvo (i drugo :) ) slusanje.

 

Mislim nije to bas tako lose, ali nista da kazes "VAU Slusaj rif" ili "pazi refren ili solo"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ja o čemu vi pričate.

 

Elem, ima nekoliko simpatičnih pesama, a za sredinu albuma - Outlaw, Send Me a Sign (aj sad svi što niste do sada da počnete da slušate Pokolgep) i Dia De Los Muertos - mogu da kažem da kida. Tako da je album bolji od prošlog, a možda čak i od pretprošlog, naravno iz ove perspektive gledano, pošto se svačiji ukus sa godinama pomalo menja, pa i moj, jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hammerfall intervju Metal Sound

 

evo recimo jedan zanimljiv deo:

Many bands nowadays like to play some legendary albums in its entirety, so the fans from Serbia were asking will you perform for example „Glory to the brave“ or „Legacy of kings“ one day?

 

Hmmm, one day maybe but this is far in the future for me. I don’t see a need for that. If you are in a band you can do the same thing for a long time, I think that it is a great idea but I feel that Hammerfall is not in that position now. I think that we in Hammerfall still have a lot more to do and a lot more to give, to explore within the Metal community. We really want to continue being a new band and breaking new ground, we really don’t want to go back. For some bands it is fine to do the „greatest hits“ tour, reunion tour and all that which is fine, some bands do it that way, I have no problem at all with that but that is not Hammerfall I think. We are so much younger band that has so much new stuff to do before we go back and do the old stuff.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moji utisci o novom HammerFall albumu... Osrednji album, realno... Da je katastrofa – nije; da je nesto specijalno – nije ni to. U principu nemam nista protiv tog njihovog izmjenjenog stila koji su promovisali na proslom albumu, a sa kojim nastavljaju na ovom novom. Znaci, taj neki cvrsci heavy, sa primjetno vise momenata srednjeg tempa, a sa znatno manje elemenata klasicnog evropskog powera i viteske tematike. Stvar je u tome sto mi je prosli album bio sasvim dobar, vrlo dobar, sa nekoliko veoma dobrih pjesama i sjecam se da sam ga dugo slusao. Ovaj novi jednostavno nema istovremeno jakih i lako prepoznatljivih pjesama, a to je ono sto se ocekuje od HammerFall-a. Prve cetiri pjesme su solidne, a na kraju ispada da je "One More Time" jos i najbolja na albumu, bar meni. Ostatak albuma, osrednje pjesme, sa tu i tamo zanimljivim momentima, ali i nedovoljnim hit potencijalom.

Postujem njihovu iskrenu namjeru da naprave jedan cvrsti heavy album, ali je ocigledno da su omanuli u realizaciji. U cjelini gledano, jedan (ispod)prosjecan HM album i vjerovatno najblijedje izdanje u diskografiji ovog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo dobih na facebook-u upravo...

 

Postovani

Talent Box vas s ponosom obavestava da ce svedski metal band HAMMERFALL odrzati koncert 01.12.2011. godine velikoj sali SKC/a u Beogradu.

HAMMERFALL ce na jesen krenuti na evropsku turneju i band je insistirao da se Beograd obavezno nadje na listi gradova koje ce posetiti. Razlog za to su naravno prethodna dva odlicna koncerta (2007. i 2009. godine) koja su odzali u Beogradu i fenomenalna publika koja ih je odusevila.

Beogradskoj publici predstavice i novi album Infected koji su objavili krajem maja ove godine.

 

Vise informacija o prestojecem koncertu ocekuju vas uskoro.

 

S postovanjem

Maja Pasuljevic

Talent Box

+381 64 46 000 73

[email protected]

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva informacija. Dosao bih i na ovaj koncert, pod uslovom da bude korektna cijena ulaznica, jer mi i nakon svega ovaj bend lezi u srcu. Ne znam kakva im je reputacija kod metalaca koji nisu na YuMetalu, ali ako bi se ravnali prema onome sto ovde citamo, onda ih nece cekati mnogo ljudi u publici. :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...