Jump to content

Keep Of Kalessin


kuruz

Recommended Posts

Јеб'о вас Deatshpell, KoK их шију само тако.

 

Ne znam samo na koju foru.. "Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice", kao najvece dostignuce DsO, bukvalno jede Armadu u svim segmentima. Muzika, produkcija, tekstovi, inovativnost, i na kraju ono najbitnije, atmosfera. I da Armadu uporedimo sa Kenose ili FAS, opet isto..

 

Tebi vise dopada KoK, postujem licne ukuse. Ali objektivno, u BM vodama, nemaju sto da traze pored DsO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cenim da je i glupo porediti DSO i KOK. Iako ih trpaju u isti zanrovski kosh, muzike su im totalno razlichite. A ako mene pitate, Deathspell > Kalessin. Kalessin se u mojoj knjizi sada vodi kao "one album wonder", k'o Elvenking (nema nikakve veze poredjenje, samo mi oni pali na pamet, bez glupih quote-ova, 'fala). "Armada" me raspametila, a sve ostalo mi je tu i tamo..ni blizu sveukupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cenim da je i glupo porediti DSO i KOK. Iako ih trpaju u isti zanrovski kosh, muzike su im totalno razlichite. A ako mene pitate, Deathspell > Kalessin. Kalessin se u mojoj knjizi sada vodi kao "one album wonder", k'o Elvenking (nema nikakve veze poredjenje, samo mi oni pali na pamet, bez glupih quote-ova, 'fala). "Armada" me raspametila, a sve ostalo mi je tu i tamo..ni blizu sveukupno.

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Матор сам ја за те трендове, имам 30 година, било би мало неприлично да ми мишљење формирају клинци од 15 лета јер је Нет, пре свега, медиј младих и ...

Разних.

:)

Не, пренео сам оцене јер се слажем, јер је албум добар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sad je popularno gotiviti KoK, pogotovo na sajtovima tipa Metal Storm... Isto kao što je popularno pljuvati po In Flames-u...

 

Pa Gojko mal opreterujesh, pa smao na ovom forumu nas 4-oro se slaze da je kolosus dobar album a brdo vas da nije. Tako da nevidim zasto je t opopularno uopste. Ajde sto se tice In Flamesa to jeste ali sa razlogom , mada ja josh volim ove nove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Gojko mal opreterujesh, pa smao na ovom forumu nas 4-oro se slaze da je kolosus dobar album a brdo vas da nije. Tako da nevidim zasto je t opopularno uopste. Ajde sto se tice In Flamesa to jeste ali sa razlogom , mada ja josh volim ove nove. :)

 

Ma pričao sam o ljudima koji pišu recenzije, ne generalnom publikumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Armada je definitivno jedan od najboljih BM albuma koji su izasli u 21.veku,tako da je Kolosuss imao prilicno tezak zadatak da mu parira!Na prvo slusanje me je smorio,ali sad smatram da je ipak dobar album,ali,naravno,slabiji od Armade.Najslabiji momenat na albumu je vokal.Ruku na srce,ni na Armadi nije bio genijalan,ali je bio podnosljiviji i bolje se uklapao uz muziku.

 

Sto se tice poredjenja Keep of Kalessina i Deathspell Omege,mogu reci da textualno ni jedan ni drugi bend nista novo nisu doneli u BM,jer su i epska fantastika i biblijski satanizam vec dovoljno sazvakani.Muzicki takodje nista novo.Pogotovo se ne moze pricatii o nekoj inovativnosti Deathspell Omege,jer doticna gospoda prave rifove kakve je Immortal pravio pre vise od 10 godina,sto je verovatno promaklo mnogim neiskusnim usima.

 

Jeste sad popularno slusati KOK,pogotovo od kad su u Nuclear Blastu(sto su albumom kakva je Armada i zasluzili),ali je mnogo popularnije slusati DSO!Danas si veca avangarda ako slusas Dimmu Borgir nego DSO,jebes mi sve!

 

A,da!Odakle vam to da je Elvenking ,,one album wonder''?!Nisam slusao poslednji,ali prva 3 albuma su jednako genijalna!Sasvim sigurno, jedan od najpotcenjenijih metal bendova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Armada je definitivno jedan od najboljih BM albuma koji su izasli u 21.veku,tako da je Kolosuss imao prilicno tezak zadatak da mu parira!Na prvo slusanje me je smorio,ali sad smatram da je ipak dobar album,ali,naravno,slabiji od Armade.Najslabiji momenat na albumu je vokal.Ruku na srce,ni na Armadi nije bio genijalan,ali je bio podnosljiviji i bolje se uklapao uz muziku.

 

Sto se tice poredjenja Keep of Kalessina i Deathspell Omege,mogu reci da textualno ni jedan ni drugi bend nista novo nisu doneli u BM,jer su i epska fantastika i biblijski satanizam vec dovoljno sazvakani.Muzicki takodje nista novo.Pogotovo se ne moze pricatii o nekoj inovativnosti Deathspell Omege,jer doticna gospoda prave rifove kakve je Immortal pravio pre vise od 10 godina,sto je verovatno promaklo mnogim neiskusnim usima.

 

Jeste sad popularno slusati KOK,pogotovo od kad su u Nuclear Blastu(sto su albumom kakva je Armada i zasluzili),ali je mnogo popularnije slusati DSO!Danas si veca avangarda ako slusas Dimmu Borgir nego DSO,jebes mi sve!

 

A,da!Odakle vam to da je Elvenking ,,one album wonder''?!Nisam slusao poslednji,ali prva 3 albuma su jednako genijalna!Sasvim sigurno, jedan od najpotcenjenijih metal bendova!

 

DSO muzika je svedska skola, ako pricamo od SMRC albuma pa nadalje. Prije toga su bili nesto poput Darkthrone worshipa, mada su i u tim primitivnijim vodama izdavali kvalitetnu muziku. Zanimljiva je paralela sa Immortal, ali mislim da takva konstatacija ne moze da se odrzi. Ja u njihovoj muzici i atmosferi vidim muzicke uticaje bendova kao sto su Ofermod, Ondskapt i Funeral Mist, posebno na planu riffova i strukture kompozicije. Njihovu inovativnost ja vidim u tome da su iz izraubovanog pravca kakav je black metal, oni odjednom dosli za albumom kao sto je SMRC. Ofermod je sa Mystérion Tés Anomias postavio kamen temeljac za taj ortodoksni black metal(kako muzicki, tako i tekstualno), ali onda je fino DSO sve to podigao na jedan veci nivo. Pa samo poslusaj FAS, te bolesne i disonantne riffove koji izviru iz nicega, bubnjeve koji bukvalno zakucavaju susaoca silinom i promjenom tempa. Ipak je trebalo imati muda pa odraditi nesto onako, a da ne ispane u potpunosti pretenciozno. I ako se to DANAS u okvirima black metala ne moze nazvati inovativnoscu, onda ne znam sto jos da dodam.

Sto se tice tekstova, meni je glupo uporedjivati tu epiku KoK-a sa onim sto pise DSO. Oni su upravo postavili odredjene standarde na polju tekstova koji su vezani za ortodoksni satanizam, i reci za njih da su liricki prezivari, je gruba greska.

 

Bezveze sto je ova tema postala u stvari prepucavanje KoK vs. DSO, ali sto da se radi. Na komentar da je veca avantgarda slusat Dimmu bih se samo nasmijao, ali opet moram konstatovat da ima istine u tome. Primjecujem da je upravo DSO postao bend sa kojim mozes da se pravis pametan u drustvu il na netu. Nazalost, to je postao trend, ali ne zauslugom benda, vec nekih 'so called' fanova koji po svaku cijenu zele da budu progresivni i open minded.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=98829

 

ima spot za "Ascendant". Pravi metal spot novog doba.."stojimo ispred zelenog ekrana i kreveljimo se, a oni nas posle napujdaju na kompu sa efektima beyond recognition". Josh kako me zivcira ovde Obsidian, kad nisam sad monitor oshamario nikad necu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSO muzika je svedska skola, ako pricamo od SMRC albuma pa nadalje. Prije toga su bili nesto poput Darkthrone worshipa, mada su i u tim primitivnijim vodama izdavali kvalitetnu muziku. Zanimljiva je paralela sa Immortal, ali mislim da takva konstatacija ne moze da se odrzi. Ja u njihovoj muzici i atmosferi vidim muzicke uticaje bendova kao sto su Ofermod, Ondskapt i Funeral Mist, posebno na planu riffova i strukture kompozicije. Njihovu inovativnost ja vidim u tome da su iz izraubovanog pravca kakav je black metal, oni odjednom dosli za albumom kao sto je SMRC. Ofermod je sa Mystérion Tés Anomias postavio kamen temeljac za taj ortodoksni black metal(kako muzicki, tako i tekstualno), ali onda je fino DSO sve to podigao na jedan veci nivo. Pa samo poslusaj FAS, te bolesne i disonantne riffove koji izviru iz nicega, bubnjeve koji bukvalno zakucavaju susaoca silinom i promjenom tempa. Ipak je trebalo imati muda pa odraditi nesto onako, a da ne ispane u potpunosti pretenciozno. I ako se to DANAS u okvirima black metala ne moze nazvati inovativnoscu, onda ne znam sto jos da dodam.

Sto se tice tekstova, meni je glupo uporedjivati tu epiku KoK-a sa onim sto pise DSO. Oni su upravo postavili odredjene standarde na polju tekstova koji su vezani za ortodoksni satanizam, i reci za njih da su liricki prezivari, je gruba greska.

 

Bezveze sto je ova tema postala u stvari prepucavanje KoK vs. DSO, ali sto da se radi. Na komentar da je veca avantgarda slusat Dimmu bih se samo nasmijao, ali opet moram konstatovat da ima istine u tome. Primjecujem da je upravo DSO postao bend sa kojim mozes da se pravis pametan u drustvu il na netu. Nazalost, to je postao trend, ali ne zauslugom benda, vec nekih 'so called' fanova koji po svaku cijenu zele da budu progresivni i open minded.

 

Meni je DSO omiljeni BM bend ali nevidim kako ova dva benda mogu da se porede ali ajde. Ovako sto se tice Lyrics tu je glupa rasprava jednom sam cuo i bash stojim iza toga da su Lyrics na Si Monumentum Requires, Circumspice, veoma intelegentni i dobro osmisljeni. A dok KOK ima neke Epske lyrics ko svaki drugi epski bend.

 

Mada ima dosta avangardnosti u DSO, koje cine atmosferu u ovom bendu odlichnu sto nema u KOKu i DSO vishe puca na uskladjenost atmosfere i rifova i cudnih jezivih momenata. Meni KOK ima bolji gitarwork od DSO-a i uglanvm to je to , ali posto ja mnogo volim zvuk gitare ovo je meni mnogo vazno. :) Ali bolju muzicku strukturu ima DSO.

 

KOK mi je dobra grupa ali mi je bolji DSO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cilj nije bio da ih direktno poredim. Fora je u tome sto je neko izjavio kako je Armada najbolji BM album u poslednjih 5 godina(uz Kolosus koji nisam cuo), i ja sam samo nabrojao par bendova koji su realno na tom polju daaaaleko bolji.E sad sto je isplivao DSO kao predvodnik tog talasa.. muka mi je vise da se ponavljam, kapiram da je stil KoK i DsO drugaciji, tekstovi, struktura, atmosfera itd. Ali kako oba benda potpadaju pod BM pravac, povukao sam paralelu na tom nivou.

 

Sto se tice guitar work-a, ja bas mislim suprotno - KoK ima taj 'catchy' zvuk i vise tehnikalisanja, ali riffovi DSO(i sveukupno njihove gitare) su za klasu bolje. Druga je stvar sto je to malo teze provaliti, jer iziskuje vremena. Ti upalis Armadu jednom, i odma se odusevis onim solazama i riffovima, dok ti je za SMRC potrebno par slusanja da skapiras sto su momci htjeli da kazu. I da, bar po meni, u BM akcenat nije na tehnici, vec na atmosferi. Mene znaju da smore neke komplikovano odsvirane dionice, koje jesu tehnicki zahtjevne - ali zato uleti npr. Darkthrone sa 3 riffa po pjesmi i odusevi me. Mada, ovo je samo pogled iz mog ugla, baziran na specificnom muzickom ukusu..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSO muzika je svedska skola, ako pricamo od SMRC albuma pa nadalje. Prije toga su bili nesto poput Darkthrone worshipa, mada su i u tim primitivnijim vodama izdavali kvalitetnu muziku. Zanimljiva je paralela sa Immortal, ali mislim da takva konstatacija ne moze da se odrzi. Ja u njihovoj muzici i atmosferi vidim muzicke uticaje bendova kao sto su Ofermod, Ondskapt i Funeral Mist, posebno na planu riffova i strukture kompozicije. Njihovu inovativnost ja vidim u tome da su iz izraubovanog pravca kakav je black metal, oni odjednom dosli za albumom kao sto je SMRC. Ofermod je sa Mystérion Tés Anomias postavio kamen temeljac za taj ortodoksni black metal(kako muzicki, tako i tekstualno), ali onda je fino DSO sve to podigao na jedan veci nivo. Pa samo poslusaj FAS, te bolesne i disonantne riffove koji izviru iz nicega, bubnjeve koji bukvalno zakucavaju susaoca silinom i promjenom tempa. Ipak je trebalo imati muda pa odraditi nesto onako, a da ne ispane u potpunosti pretenciozno. I ako se to DANAS u okvirima black metala ne moze nazvati inovativnoscu, onda ne znam sto jos da dodam.

Sto se tice tekstova, meni je glupo uporedjivati tu epiku KoK-a sa onim sto pise DSO. Oni su upravo postavili odredjene standarde na polju tekstova koji su vezani za ortodoksni satanizam, i reci za njih da su liricki prezivari, je gruba greska.

 

Bezveze sto je ova tema postala u stvari prepucavanje KoK vs. DSO, ali sto da se radi. Na komentar da je veca avantgarda slusat Dimmu bih se samo nasmijao, ali opet moram konstatovat da ima istine u tome. Primjecujem da je upravo DSO postao bend sa kojim mozes da se pravis pametan u drustvu il na netu. Nazalost, to je postao trend, ali ne zauslugom benda, vec nekih 'so called' fanova koji po svaku cijenu zele da budu progresivni i open minded.

Ja pricam samo ono sto znam iz sopstvenog iskustva.Nisam fan DSO-e i slabo sam upucen u njihov opus,ali imam ortaka koji se kune u njih.Kada mi ih je konacno pustio,prodao mi je 90% ove tvoje price,ali ja sam mu na to samo odgovorio da je ovakve rifove mnogo pre njih radio Immortal.Nedelju dana kasnije mi je rekao da sam u pravu.

Ti si mi ovde napisao klasicnu recenziju,kakve pisu die-hard fanovi,koje su uglavnom lisene svake objektivnosti.Pa,upravo klisei koje si upotrebio poput,,bolesni i disonantni rifovi koji izviru ni iz cega(a ne iz nicega :no: ),bubnjevi koji bukvalno zakucavaju slusaoca silinom i promenom tempa'',ne govore u prilog njihovoj invetivnosti,jer se ovakve ocene danas mogu cuti za svaki drugi BM bend,manje ili vise opravdano.Jasno je da nigde nisam uporedjivao textove KoK-a i DSO-e(ovo zvuci kao neke tajne drzavne sluzbe,moracemo da pocnemo da koristimo pune nazive :) ),samo sam rekao da su obe tematike dovoljno sazvakane i da tu nema ni ,,i'' od invetivnosti,sto nista ne govori o kvalitetu textova,naravno.Veruj mi da poredjenje Deathspell Omege i Dimmu Borgira nije tako glupo,kao sto moze da deluje na prvi pogled,jer danas Omegu slusaju i ljudi koji uopste ne slusaju BM.

Jeste glupo sto na ovoj temi pricamo o Omegi,ali ja ih nisam prvi spomenuo,a i bilo bi jos gluplje da ti na njihovoj temi odgovorim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

КОК је бенд за који се данас отимају највећи светски издавачи јер момци тренутно свирају најинтересантнији блек метал, имају најсадржајније песме у којима ништа није набацано, како неки овде тврде, већ све брижљиво искомпоновано и изаранжирано, перфектно одсвирано и испродуцирано. Ништа се у животу не дешава стихијски, па ни један Нуклеар Бласт не потписује индијанске бендове, већ само оне који највише вреде, нарочито ако су (релативно) неафирмисани. Ко то не види и не чује - шта ја да му радим.

Што се мене тиче, КОК имају и технику и атмосферу, за разлику од Сатирикона (који такође обожавам), а који је на последња два издања толико симплификовао звук у техничком смислу (бацајући све карте на аутентичну атмосферу - коју су донекле и постигли) да је мени мука да слушам једног тако доброг бубњара као што је Фрост док свира толико баналне деонице које би са ништа мање прецизности и муке одсвирао сваки другоразредни метал бубњар.

А што се тиче Детспел Омеге, они су такође врхунски бенд који се ни на који начин не да поредити са КОК-ом. То зато што се ова два бенда налазе на дијаметрално супротним, да не кажем ивичним ободима блек метал жанра - готово да немају ама баш ништа заједничко. Ништа их не повезује - ни идеологија, ни начин писања текстова, ни начин свирања, ни начин компоновања, ни стил аранжирања песама. Неке ствари се, међутим, могу упоредити - Вил је дефинитивно за класу бољи бубњар од момка из Омеге, а усудио бих се исто рећи и за Обсидиана када су гитаре у питању. С друге стране, певач Омеге је за две класе бољи од момка из Калесина и по мени један од најаутентичнијих блек вокала икада (уз Абата, који је нумеро уно). И још један лични утисак за крај - мени је Фас дефинитивно претенциозан албум. А СМРЦ је био револуција, ту се слажем.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=98829

 

ima spot za "Ascendant". Pravi metal spot novog doba.."stojimo ispred zelenog ekrana i kreveljimo se, a oni nas posle napujdaju na kompu sa efektima beyond recognition". Josh kako me zivcira ovde Obsidian, kad nisam sad monitor oshamario nikad necu.

Au,jeste gadan spot!Upravo sam ga gledao!Ne znam koji je kurac onom Obsidianu!Onako se cak ni Steve Vai nije majmunisao u svojim spotovima!U decembru mu trazim pare za slomljeni monitor! :)

By the way,jos mi nisi objasnio zasto je Elvenking ,,one album wonder''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au,jeste gadan spot!Upravo sam ga gledao!Ne znam koji je kurac onom Obsidianu!Onako se cak ni Steve Vai nije majmunisao u svojim spotovima!

Јао.

Кажем ја - слушати метал, и некако; гледати метал, никако!

Ово би могло да иде на БНТВ или неку сличну.

Шминкери.

Педери.

"Kolossus" због овог спота са оцене 10 силази на 7,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=98829

 

ima spot za "Ascendant". Pravi metal spot novog doba.."stojimo ispred zelenog ekrana i kreveljimo se, a oni nas posle napujdaju na kompu sa efektima beyond recognition". Josh kako me zivcira ovde Obsidian, kad nisam sad monitor oshamario nikad necu.

 

Imam tri reči za ovaj spot i pesmu: užas, katastrofa, užas.

 

Nikakve melodije nema, vokal bez ikakve ideje kako da otpeva, sve mi nekako deluje bezveze nabacano. Kreativnost 0!

Spot je stvarno "metal spot novog doba". Ali mi više liči na Arch Enemy i Lacunu Coil nego nešto malo ozbiljnije...

užas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam samo ono sto znam iz sopstvenog iskustva.Nisam fan DSO-e i slabo sam upucen u njihov opus,ali imam ortaka koji se kune u njih.Kada mi ih je konacno pustio,prodao mi je 90% ove tvoje price,ali ja sam mu na to samo odgovorio da je ovakve rifove mnogo pre njih radio Immortal.Nedelju dana kasnije mi je rekao da sam u pravu.

Ti si mi ovde napisao klasicnu recenziju,kakve pisu die-hard fanovi,koje su uglavnom lisene svake objektivnosti.Pa,upravo klisei koje si upotrebio poput,,bolesni i disonantni rifovi koji izviru ni iz cega(a ne iz nicega :no: ),bubnjevi koji bukvalno zakucavaju slusaoca silinom i promenom tempa'',ne govore u prilog njihovoj invetivnosti,jer se ovakve ocene danas mogu cuti za svaki drugi BM bend,manje ili vise opravdano.Jasno je da nigde nisam uporedjivao textove KoK-a i DSO-e(ovo zvuci kao neke tajne drzavne sluzbe,moracemo da pocnemo da koristimo pune nazive :) ),samo sam rekao da su obe tematike dovoljno sazvakane i da tu nema ni ,,i'' od invetivnosti,sto nista ne govori o kvalitetu textova,naravno.Veruj mi da poredjenje Deathspell Omege i Dimmu Borgira nije tako glupo,kao sto moze da deluje na prvi pogled,jer danas Omegu slusaju i ljudi koji uopste ne slusaju BM.

Jeste glupo sto na ovoj temi pricamo o Omegi,ali ja ih nisam prvi spomenuo,a i bilo bi jos gluplje da ti na njihovoj temi odgovorim. :)

 

To sto neko slusa Immortal 10 dana pa izvede takav zakljucak, i dalje ne mjenja cinjenicu da je na DSO od SMRC pa nadalje najvise uticala svedska skola i izdanja Ondskapt(2002), Ofermod(1998 ep) i Funeral Mist(2002). Ipak, volio bih da cujem nesto konkretnije sa tvoje strane, tipa "koji album Immortal, gdje tacno vidis uticaje, i eventualno ako si prepoznao koji ripp off riff). Potegao si veoma zanimljivo pitanje, i volio bih kad bi se jos neko ukljucio u raspravu o ovome.

 

Dalje, ne vidim sto me to u mojoj tzv. recenziji definise kao die-hard fana. Daleko od toga da sam die hard uopste, a i da mozda jesam, to bi se odnosilo na bendove kao sto su Emperor, Mayhem i Darkthrone. Upotreba klisea, disonantne gitare? Ajde, za ovo 'bolesne' sam stvarno lupio, moglo je i da stoji 'morbidne' :) Inovativnost na BM polju, necu da se ponavljam, o tome sam pisao u prethodnom postu. Post-faza Dso je postala smjernica po kojoj ce se kretati taj novi talas BM, a vrijeme ce pokazat grijesim li ili ne.

Za tekstove opet nisi dao zadovoljavajuce objasnjenje. Da su prezvakani, to bi znacilo da je u proslosti neki bend to vec uradio na istom nivou(ili kvalitetnije). A ja nesto do sad nisam primjetio takve kompleksne tekstove koji se ticu ortodoksnog satanizma. MOzda grijesim, zato ne sumnjam da ces me ispravit. Stoji fakt da su devil-worship lyrics u black metalu od kako je tog pravca. Ali noviji tekstovi DSO prevazilaze te "ancient sky, kill the virgin, father satan" paljevine, obzirom da imaju i potpuno drugaciji pristup.

 

Linija Dimmu i DSO - samo cu reci da Dimmu slusaju, i vise su sa njim upoznati ljudi koji ne slusaju BM. A i drugaciji poptuno zvuk(da ne kazem i komercijalniji) od onog koji forsira DSO. Ako idemo tom logikom, avantgarda bi bilo ono sto radi npr. Ihsahn, ali ja svejedno ne volim previse da upotrebljavam taj izraz obzirom da ga velikim dijelom danas koriste snobovi jer je kao to u trendu.

 

 

@Галантна Госпођа

< Вил је дефинитивно за класу бољи бубњар од момка из Омеге>

 

Prije ce biti obrnuto. KoK bubnjar je izuzetno kvalitetan u okvirima danasnje scene, ali poslusaj FAS i obrati paznju samo na bubnjeve(ako vec nisi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...