Jump to content

Keep Of Kalessin


kuruz

Recommended Posts

да је мени мука да слушам једног тако доброг бубњара као што је Фрост док свира толико баналне деонице које би са ништа мање прецизности и муке одсвирао сваки другоразредни метал бубњар.

 

90% metal bubnjara sa obe ruke ne može da postigne ono što je Frost radio nogama na Now Diabolical. Bubnjevi na poslednja 2 Satyricona uopšte nisu banalni i jednostavni, samo se tako čini zbog odsustva konstantnog blastovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јао.

Кажем ја - слушати метал, и некако; гледати метал, никако!

Ово би могло да иде на БНТВ или неку сличну.

Шминкери.

Педери.

"Kolossus" због овог спота са оцене 10 силази на 7,5.

 

Bez uvrede, ali na koju foru gej spot snizava kvalitet sjajnog albuma? 95 % spotova SVIH zanrova su govno, pa kakve to veze ima sa muzikom? Colossus ostaje vrh i dalje.

A ova DsO vs KoK rasprava svojom dubokoumnoscu i smislenoscu me podseca na Behemoth vs Suffo raspravu, prekinite ljudi ako boga (jes da smo na BM forumu ali...) znate

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez uvrede, ali na koju foru gej spot snizava kvalitet sjajnog albuma? 95 % spotova SVIH zanrova su govno, pa kakve to veze ima sa muzikom? Colossus ostaje vrh i dalje.

 

Мени утиче значајно јер представља бенд и албум који ми се, у великој мери, допада.

Овако су они одлучили да се представе публици, и музички и визуелно и по мени је ово прилично некарактерно, на жалост.

Музика је брутална, освајачка, немилосрдна а спот ...

Евровизија.

Није испратио тај став, став албума "Kolossus", колико сам успео да га чујем до сада.

Мени ту настаје велики јаз.

Оцена је смањена због одсуства става јер сам мишљења да много ствари утиче на формирање коначне оцене о неком албуму/бенду.

Штета, сад се баш двоумим око овог бенда ...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

:udri: :udri: :udri: :udri:

 

Odgriscu sebi ruku ako jos jednom krene ka ovoj temi :blink:

 

Jeste svi poblentavili??? Zajebite pricu o spotovima, poredjenjima (koja btw. nisu na mestu) i slicnim prepucavanjima.

 

Licno me zabole bas za spotove... Bend mi se dopada zvukom, iako je sama pesma Kolossus kao jebeni crtani film - paljevinska do kraja. Moze joj se svasta zameriti, al' mnogo me zulja za "dubokoumna" palamudjenja znalaca sa Yum-a - dokle god je nesto u stanju da me digne sa stolice i na sta mi prorade vratni misici, ima da slusam sa uzivanjem, a Keep to radi! :rockdevil:

 

Jos par reci o spotovima - malo je bendova koji nemaju niti jednu idiotariju od spota, koja se ne da gledati.

Tuzno, ali istinito :no:

Ali, zar zbog toga treba osporiti kvalitet jednog npr. Candlemass-a, King Diamonda, Priesta...

 

Vise uzivajte, draga deco - vise ukljucite cula, a manje potrebu za dokazivanjem ko je pametniji i ko je recitiji u opisivanju svog poznavanja cinjenica, tipa ko je producirao, na kakvoj je makini odsvirao, da li je bolji ovaj ili onaj bubnjar i sl. :bigblue:

 

Pustite muziku da vam "udje" npr. kroz stomak i razlije se po unutrasnjim organima i koji bend uspe - to je to!

 

Volim i ja vas :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos par reci o spotovima - malo je bendova koji nemaju niti jednu idiotariju od spota, koja se ne da gledati.

Tuzno, ali istinito :no:

Ali, zar zbog toga treba osporiti kvalitet jednog npr. Candlemass-a, King Diamonda, Priesta...

Да.

Комотно.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisi die-hard fan,a pogibe pisuci o DSO-i na ovoj temi? :) Ja toliko ne bih branio sopstveni bend!Die-hard fan nije pezurativna kategorija.Ja sam ti rekao kako sam dosao do svog zakljucka.Problem je sto bi ovako mogli da teramo godinu dana i da niko nikome nista ne dokaze,jer ni ti ni ja nismo bili u glavama ovih iz DSO-e dok su pravili pesme.Ne znam sta ti znaci ono o ,,10 dana slusanja Immortala''?Ne mislis,valjda,da je onaj moj ortak za njih cuo kad sam mu ih ja spomenuo?Naprotiv,on je do istog zakljucka dosao slusajuci DSO tih dana.Inace,jos jedan nas ortak je bio prisutan tada i slozio se sa mojom konstatacijom.

 

Sto se tice bubnjara,brate,stvarno si preterao!Omegin bubnjar ne moze da se poredi sa Vylom ni po jednom parametru.Vyl danas moze da stane rame uz rame sa svakim bubnjarem iz ,,paklene norveske trojke''.Gitarski je takodje KoK jaci,jedino na vokalnom planu DSO ima prednost.To je na ovoj temi vec neko rekao i potpuno je bio u pravu.

 

Nismo se najbolje razumeli oko pojma ,,avangardno''.Ja sam taj pojam upotrebio vise u socijalnom,nego u umetnickom kontekstu.Npr.,avangarda je onaj koji slusa Metallicu u odnosu na onoga ko slusa Cecu,dok je avangarda onaj koji slusa Emperor u odnosu na onoga ko slusa Metallicu itd.Znam ja da je Dimmu Borgir zvuk prijamciviji siroj populaciji od DSO zvuka,ali i jedan lik iz Nemacke mi je potvrdio tu tezu.Zasto je to tako,ne znam? :confused: Verovatno su se pojavili u pravo vreme na pravom mestu.Jebem li ga!

 

Vezano za ovu pricu o spotovima,mogu svima da kazem da je to u metalu apsolutno najvaznije!Ja metal u sustini i ne volim!Tu sam samo zbog spotova!U tome je sustina metala! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

да је мени мука да слушам једног тако доброг бубњара као што је Фрост док свира толико баналне деонице које би са ништа мање прецизности и муке одсвирао сваки другоразредни метал бубњар.

 

:no:  poslusaj malo bolje poslednja dva albuma i bice ti jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA ti si super. Jel ti uopste sviras bubnjeve? Ak ne sviras bubnjeve zacepi svoju maksilu i mandibulu i uzivaj!

U zivotu nisam seo za bubanj!Pojma nemam sta je to! :lol::lol::lol::lol::lol:

Car si,sinko!Hocu da te usvojim!Daj mi neki kontakt da se dogovorim sa tvojim roditeljima! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% metal bubnjara sa obe ruke ne može da postigne ono što je Frost radio nogama na Now Diabolical. Bubnjevi na poslednja 2 Satyricona uopšte nisu banalni i jednostavni, samo se tako čini zbog odsustva konstantnog blastovanja.

 

 

Nebuloza. Pa sta je on to epohalno radio nogama na Now Diabolical, osim sto je na momente svirao jako brze (daleko od najbrzih koje sam cuo, btw) deonice duplim bas pedalama. Preslusao sam album sto puta, ne pricam a priori, tako da molim one kretene koji ce sad da mi repliciraju klisee tipa "jesi li ti slusao album uopste?!" da se nose u kurac.

Tuzno je da danas u vreme kada svakodnevno nicu mladi, neverovatno tehnicki potkovani bubnjari i kada je konkurencija na tom instrumentu jaca nego ikada, on kao jedan guru i arhetipska "extreme metal drumming" figura ne daje vise od sebe. Narocito kada s druge strane imamo Hellhammer-a i Barker-a koji na svakom novom izdanju na kom se pojave postavljaju nove standarde u sviranju. Ja volim Frosta, znam koliki su mu kapaciteti i upravo sam zato ovoliko kritican.

 

A bubnjar DsO je jedan, stilski gledano, prilicno sterilan black metal bubnjar klasicne orijentacije, zanatlija, da tako kazem, koji se kao takav ne moze ni po cemu porediti sa gore pomenutom elitom, pa ni Vyl-om iz KOK koji se, polako ali sigurno, uzdize ka tom elitnom statusu.

 

Pit mi je, na neki nacin, otvorio oci rekavsi da u muzici DsO ima Immortal elemenata jer mi se, kada krenem da razmisljam u tom smeru, zaista cini da se na momente moze cuti ona Battles In The North ili Pure Holocaust gitarska estetika, iako, naravno, nisam nikada nisam primetio da je DsO maznula bilo ciji rif. Svaki savremeni BM bend mora da bude bar malo pod uticajem Immortala - oni su toliko esencijalan bend.

 

Imam dosta godina i slusalackog staza, izgradjen (ili jos preciznije - zacementirano izgradjen) ukus i stavove o muzici, tako da nemam nameru da sa bilo kim ulazim u bilo kakve debate i rasprave i molim ljude da u narednim postovima ne prozivaju i kude moje, vec iznesu samo svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sitting completely still for a few hours, without any single thought in your head is only a matter of discipline and concetrate meditation." Iz jedne knjizice o Zenu koju trenutno citam. Tako da disciplina kao takva ne znaci nista. Ja mogu da disciplinovano gledam u jednu tacku dva sata, ali to ne znaci da je to neka umetnost ili nauka. Tako ni disciplinovano sviranje jednolicnih i jednostavnih ritmova ne govori nista o bubnjaru, cak i ako se radi o coveku koji je sposoban da odsvira sve zivo, a Frost je upravo od te fele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisi die-hard fan,a pogibe pisuci o DSO-i na ovoj temi? :) Ja toliko ne bih branio sopstveni bend!Die-hard fan nije pezurativna kategorija.Ja sam ti rekao kako sam dosao do svog zakljucka.Problem je sto bi ovako mogli da teramo godinu dana i da niko nikome nista ne dokaze,jer ni ti ni ja nismo bili u glavama ovih iz DSO-e dok su pravili pesme.Ne znam sta ti znaci ono o ,,10 dana slusanja Immortala''?Ne mislis,valjda,da je onaj moj ortak za njih cuo kad sam mu ih ja spomenuo?Naprotiv,on je do istog zakljucka dosao slusajuci DSO tih dana.Inace,jos jedan nas ortak je bio prisutan tada i slozio se sa mojom konstatacijom.

 

Sto se tice bubnjara,brate,stvarno si preterao!Omegin bubnjar ne moze da se poredi sa Vylom ni po jednom parametru.Vyl danas moze da stane rame uz rame sa svakim bubnjarem iz ,,paklene norveske trojke''.Gitarski je takodje KoK jaci,jedino na vokalnom planu DSO ima prednost.To je na ovoj temi vec neko rekao i potpuno je bio u pravu.

 

Nismo se najbolje razumeli oko pojma ,,avangardno''.Ja sam taj pojam upotrebio vise u socijalnom,nego u umetnickom kontekstu.Npr.,avangarda je onaj koji slusa Metallicu u odnosu na onoga ko slusa Cecu,dok je avangarda onaj koji slusa Emperor u odnosu na onoga ko slusa Metallicu itd.Znam ja da je Dimmu Borgir zvuk prijamciviji siroj populaciji od DSO zvuka,ali i jedan lik iz Nemacke mi je potvrdio tu tezu.Zasto je to tako,ne znam? :confused: Verovatno su se pojavili u pravo vreme na pravom mestu.Jebem li ga!

 

Vezano za ovu pricu o spotovima,mogu svima da kazem da je to u metalu apsolutno najvaznije!Ja metal u sustini i ne volim!Tu sam samo zbog spotova!U tome je sustina metala! :rockdevil:

 

Poginuo pisuci? Die hard? Branim bend? :)

Po toj logici, ti si onda kao trebao da ga napadas. I to poginu pisuci o argumentima koji se baziraju na cemu(osim na tvojim 'argumentima;?)Izjavi nekog tvog drugara koji se kune u njih, a onda mu treba 10 dana preslusavanja da ukapira slicnost. Ne mogu se otet utisku da je on u tih 10 dana mozda po prvi put valjano odslusao neki album benda(u koji se kune), potpuno skoncetrisan od pocetka do kraja. A pretpostavljam da je isti rad bio i sto se tice Immortala :) Za tekstove ista stvar, propustio si da navedes kako su prezvakani. Samo si to izvalio, bez ikakvog pravog argumenta. Kvalitet, kompleksnost, specifican pristup - ko je tako nesto uradio prije njih na polju religioznog satanizma?

Kao sto mogu zakljuciti, ovdje nije pitanje odbrane, niti pitanje samog DSO. Ovo je pitanje principa i argumentovane rasprave, i isto bih pristupio ovoj diskusiji da si neosnovano okarakterisao bilo koji drugi bend. Ne trazim da iko velica bendove koje ja smatram kvalitetnim, ukusi su razliciti. Ali ako za neki takav kazes da je neinvetni ripp off sa prezvakanim tekstovima ili slicno, ocekujem da tu tvrdnju obrazlozis odgovarajucim argumentima. Ili je ovaj forum postao mjesto na kojem je pozeljno pisati max. 3 recenice po postu, u kojima su neke od obaveznih rijeci "jebe kevu, rastura, sranje" i slicno.

 

Sto se uporedjivanja na polju instrumenata tice, mislim da sam bio prilicno jasan u prethodnim postovima. Bez ikakvog pretjerivanja..

 

At last, kakav sad crni socijalni kontekst, avantgarda, ceca, metalika(moj dobar drugar) i Emperor. Pravimo se da o tome nismo pricali. A sto se tice tvoje teze, opet imamo nekog lika koji ti je to potvrdio i to je to? :) Eto vidis, i ja prije neki dan sjedim sa drugom i jos par likova, koji su uglavnom dobri poznavaoci tih avantgardnih kurac palac bendova, alternativa, post-rock, japanska vokalna izdrkavanja i drljanje po gitarama. I spomenuh black metal, i odma cujes "a da, Satyricon, Dimmu Borgir i Emperor". Kad spomenuh taj famozni Deathspell Omega, veze nisu imali o cemu pricam. Jeste da su DSO u poslednje vrijeme trend, al dje nadje Dimmu Borgir :) Nego, evo jedne fine izjave iz DSO intervjua, a vezano za pricu o trendu

 

Of public support we don't know much, except that we were quite surprised by the sales. That people probably bought these albums for the wrong reasons is another debate

 

Mislim da je vrijeme da se ova rasprava okonca. Dijelom i zbog ovih smaracha koji su suvise zabrinuti sto off topikujemo na forumu koji je u poslednje vrijeme operisan i od pokusaja kakve-takve argumentovane diskusije. Sve najbolje, pa ako si zainteresovan, mozemo sve ovo nastavit na PP.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bubnjar DsO je jedan, stilski gledano, prilicno sterilan black metal bubnjar klasicne orijentacije, zanatlija, da tako kazem.

 

E ovo si fino rekao - sterilan bubnjar. Ima tu istine, tacno kao da se moze naslutiti da je lik kao isprogramiran odradio bubnjeve. Ali ih je tehnicki razbio. Poslusaj malo bolje "The Shrine of Mad Laughter", primjetices veoma zanimljiva idejna rjesenja. To je, sjecam se, iskomentarisao Grobodan na DSO temi, kad ga je svojevremeno recenzirao u karakteristicnom devil's blood&spearm stilu :)

 

Pit mi je, na neki nacin, otvorio oci rekavsi da u muzici DsO ima Immortal elemenata jer mi se, kada krenem da razmisljam u tom smeru, zaista cini da se na momente moze cuti ona Battles In The North ili Pure Holocaust gitarska estetika, iako, naravno, nisam nikada nisam primetio da je DsO maznula bilo ciji rif. Svaki savremeni BM bend mora da bude bar malo pod uticajem Immortala - oni su toliko esencijalan bend.

 

Ovo jeste poenta - izbjeci uticaj nekog od bendova kao sto su Bathory, Darkthrone, Mahem, Emperor, Immortal, Burzum ili Satyricon je prosto nemoguce Ali kao sto imamo ripp off bendove, imamo i one koje taj uticaj koriste kao odskocnu dasku za sopstvene ideje i originalna rjesenja. Slazem se sa konstatacijom da na momente mozemo osjetiti gitarsku estetiku BITN i PH, ali takve stvari su nezaobilazne upravo zbog toga su su ovih nekoliko bendova esencija black metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ovog benda mene fascinira jedna potpuno druga stvar.

 

Elem, nisam mogao da ne primetim al kad se izgovore inicijali ovog benda "kok" meni na pamet padne jedna druga stvar.

 

Evo slike "Man with a very big cock" pa ćete znati na šta mislim:

 

 

 

man_with_a_very_big_cock.jpg

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...