Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Rogi ne znas sta pricas... da li znas da 40% populacije amerike (navodim njih jer imaju najbolju statistiku, mi nemamo) pati od osteomalacije a da ne zna, uglavnom saznaju kada pri nekom osrednjem opterecenju slome kost pa urade rentgenski snimak.

Sta je osteomalacija? srpski receno meke kosti. sta to znaci? da se najveci deo njih lose hrani (deficit vitamina d i kalcijuma) u saradnji sa slabom pokretljivostcu zasto sam to podvukla?

Pogledaj koliko je danas ljudi motorizovano, ako tvoje kosti ne trpe opterecenje, nece biti jake, bice meke, ovo sam najprostije moguce objasnila da bi shvatio a to ti je involucija...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

osteomalacija je bolest koja se stice, sto se da zakljuciti iz onoga sto sam napisala da si bolje procitao i razmislio (u pitanju je kombinacija malnutricije i neaktivnosti, sa time se ne radjas, ali ima drugih interesantnih defekata sa kojima mozes da se rodis osteogenesis imperfecta na primer :) ) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesas pojmove, ne razumes mehanizme, a zakljucujes... khm... mislim da je ok da se vratis na neku od prethdonih strana gde sam pisala o mehanizmima, ali ocigledno da si isuvise obuzet time da osporis teoriju evolucije a da je nisi prethodno ni procitao (a dovoljno je procitati ono sto pise u cetvrtom razredu gimnazije u udzbeniku iz biologije, za razumevanje) da neces ni da citas vec zakljucujes olako.

Ne mogu tek tako stvari da odigraju, to je proces koji traje stotine hiljada godina, jer nasi geni iako delovali osetljivo imaju svoju odbranu tj reparatorne sisteme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

teoretski mogu ali tesko, jer sustina evolucije je u adaptaciji tj da se ljudi adaptiraju i prezive.

ti ces me sada verovatno pitati, cemu prica sa amerima?

Ja ti kazem sledece, da je evolucija spor proces i da covek treba da se prilagodjava da bi opstao a ne nestao. Nije fora da mi evoluiramo zato sto smo napravili masine, koje rade umesto nas, voze nas itd, one nam olaksavaju neke stvari, ali mi ne evoluiramo pomocu njih, eventualno mozemo da involuiramo (primer sam dala gore) a to je druga strana medalje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

malnutricije

Шта ти је лекар, није се ни дипломе до'ватила, а већ неке малнутриције, полиције и остале бенефиције...

Какав ти је рукопис? Одвратан. Знао сам. Мада, имаш још неко време да га учиниш АПСОЛУТНО нечитким. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свакој особи која је наизглед малчице упловила у однос ДНК зна да се гени прилагођавају и сваком новом генерацијом постају јачи и отпорнији.

 

Разноликост данашње популације живог света је везан за однос продужетка врсте, односно сексуалног односа. Свака животиња поседује инстинк (записан у ДНК) који се односи на парење. То је уједно и опстанак, а када је реч о еволуцији сасвим је јасно да се живи организми усклађују према својој околини.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта ти је лекар, није се ни дипломе до'ватила, а већ неке малнутриције, полиције и остале бенефиције...

Какав ти је рукопис? Одвратан. Знао сам. Мада, имаш још неко време да га учиниш АПСОЛУТНО нечитким. :)

 

Pa dobro profesionalna deformacija ;)

Btw rukopis mi nije toliko odvratan ali tu je na granici citljivosti, ali svakako cu se potruditi da ne bude uzasan :)

 

Tako je Onime, poenta je u adaptaciji genoma, veruj mi tu je kada malo zagrebes literaturu ludnica...

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Боље је одређене литературе пропоручити онима који верују у одређене стваке креационизма... :]

 

Него, шта мислите, да ли постоји могућност да човек има крила?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
ako ti kad se pogledash u ogledalo, ili mozhda u svom ponashanju i razmishljanju vidish neke slichnosti, to ne znachi da treba da projektujesh na sve ljude prichu nastanka od majmuna...

 

stvarno je tuzno citati ovu temu i videti koliko je porazno los sistem obrazovanja u srbiji i u kakvom ponoru je opste obrazovanje u nasem narodu. imamo ljude koji umeju da se zakace na internet - a i dalje misle da teorija evolucije tvrdi da je covek nastao od majmuna... katastrofa, kao da zivimo u 16 veku. :( jos kad se na to doda kreacionozam i zatvaranje ociju pred suvim cinjenicama - sve pocinje da me podseca na kakvo mracno doba. plus imamo i razne vrste paranoje, od genetski modifikovane hrane, preko nuklearnih elektrana... samo fali da pocnemo da se plasimo i munja i gromova, kao u praistoriji, sto i nije daleko od istine ako se setimo pomracenja zemlje pre 6-7 godina (ne secam se tano kad je bilo) i kad nije bilo NIKOGA na ulici, svi se posakrivali "od zracenja". :(

 

(glupo mi da stavim smajli koji se smeje jer zaoravo uopste nije smesno).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, taj problem nije samo nama svojstven. Vechina "uglednih" kreacionista su upravo razni mislioci protestantskih sekti i tamo tek ima puno ljudi koji osporavaju Darvina. Ameri chak imaju i senatore koji su Mormoni (ako chemo vech o vrhuncu gluposti).

 

U krajnjem, mnogo je bolje nego pre 10ak godina. Posle onog nesretnog bombardovanja ljudi su se plashili i pomrachenja sunca. Mislim da je to jedini dan u mom zhivotu kada sam video samo jedna kola u sred bela dana u celoj ulici Kneza Milosha.

 

Malopre spamovah ovo na nekoj drugoj temi. Samo za ljude sa smislom za humor.

 

Rizn za edit:

HAHA! Tek sad videh da si i ti pomenuo isto!

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno je tuzno citati ovu temu i videti koliko je porazno los sistem obrazovanja u srbiji i u kakvom ponoru je opste obrazovanje u nasem narodu. imamo ljude koji umeju da se zakace na internet - a i dalje misle da teorija evolucije tvrdi da je covek nastao od majmuna... katastrofa, kao da zivimo u 16 veku. :( jos kad se na to doda kreacionozam i zatvaranje ociju pred suvim cinjenicama - sve pocinje da me podseca na kakvo mracno doba. plus imamo i razne vrste paranoje, od genetski modifikovane hrane, preko nuklearnih elektrana... samo fali da pocnemo da se plasimo i munja i gromova, kao u praistoriji, sto i nije daleko od istine ako se setimo pomracenja zemlje pre 6-7 godina (ne secam se tano kad je bilo) i kad nije bilo NIKOGA na ulici, svi se posakrivali "od zracenja". :(

 

(glupo mi da stavim smajli koji se smeje jer zaoravo uopste nije smesno).

 

да али овдје се директно или пак на неки начин говори о еволуцији ЧОВЈЕКА и аргументације и става којим располаже еволуција на том пољу.Сада нуклерне електране,генетски модификована храна и остало нема везе са тим.тако да си отишао мало у дигресију

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatvaranje ociju pred suvim cinjenicama

 

upravo.

 

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋА СЛУЧАЈНА ПОЈАВА ЖИВОТА?

 

НАУЧНО ПОБИЈАЊЕ ЕВОЛУЦИЈЕ

 

НАУЧНИ АРГУМЕНТИ КОЈИ ПОБИЈАЈУ МАКРОЕВОЛУЦИЈУ

 

ПОРЕКЛО ЧОВЕКА

 

puno ljudi koji osporavaju Darvina

a postoje i likovi koji osporavaju postojanje Darvina. kazhu da su sve ono shto ljudi misle da su dokazi da je Darvin postojao falsifikati, i da se ne mozhe dokazati bez sumnje da je Darvin postojao i da nije izmishljen..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAKVU GLUPOST???

 

MAJMUNE JE STVORIO SATANA, DA SE PODSMEVA ISUSU!!

MAMJUMNI SU ZLO I KAO TAKVA NEPRIRODNA STVORENJA IZ PAKLA TREBALO BI IH SVE ISTREBITI!!!

 

I JOS NESTO: DA EVOLUCIJA STVARNO POSTOJI, DANAS NE BI BILO NI RIBA U MORIMA!! SVE BI ONE HODALE USPRAVNO ZEMLJOM!!

 

MOZETE MI SE SMEJATI, ALI JA SE MOLIM ZA VASE DUSE!!

 

Kako satana može nešto da stvori ? Kako to majmuni neprirodni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...