Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Моја поента је да је циљ ове теме да се прича о Еволуцији, а не о креационизму.

 

С друге стране, шта ког ђавола ви знате о астрологији? Јаки аргументи и остале баљезгарије на конту нечега шта нисте ни учили, а поред тога врло је и више него јасно да ово није тема о проповедима о Богу и осталим стварима које нису везане за Еволуцију.

 

Слободно пизивам да уколико имаш било какве недоумице или остале заврзламе везане за астрологију, а то важи за све, слободно дођите у тему о астрологији и изнесите ваше цењено мишљење и аргументацију по основи онога ''што сте научили'' и ''шта ви мислите да је тачно''...

 

 

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja sam informišem - kad je civilizacija na mentalnom umoru, javljaju se astrolozi da pomognu ljudima u nevolji.

 

 

-------------

 

Diamond, nemoj toliko da se upinješ, ja im godinama tražim da vidim više taj primjer promjene hromozoma koja ne vodi u degeneraciju, oni mi i dalje poturaju tačke A i B, ili kao Dead man walking , fuziju A i B, a kako se to dešava u prirodi pojma nemaju, a eksperimentalno ne mogu da dokažu. Teorija ili ne, to nauka nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Било би пожељније, за промену, прочитати пар књига о Биологији. Библиотеке су их препуне, а ту сам ако је адреса потребна :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam informišem - kad je civilizacija na mentalnom umoru, javljaju se astrolozi da pomognu ljudima u nevolji.

 

Što ne govori ništa o samoj astrologiji, već o ljudima.

Kao što potezi ljudi kroz istoriju u ime Hrišćanstva, govore o njima, a ne o samoj religiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

poželjnije od astrologije, potpuno se slažem... ali jedno je biologija a drugo teorija evolucije.

 

---------------------

 

Što ne govori ništa o samoj astrologiji, već o ljudima.

 

je li, ja mislio da baš govori o astrologiji... u savremeno doba postala popularna u isto vrijeme kad i heroin.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

je li, ja mislio da baš govori o astrologiji... u savremeno doba postala popularna u isto vrijeme kad i heroin.

 

Ljudi su se degenerisali, pa je zbog toga popularna i tkz. vulgarna astrologija, razni tarot majstori i sl.

Hteo sam reći da ne možeš suditi o samoj astrologiji na osnovu današnjice, vulgarnom horoskopu i izgubljenim ljudima koji se plaše sutrašnjice i traže spas u silnim prevarantima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

а иначе је "елитна астрологија" (претпостављам као антипод вулгарној) за људе који се не плаше сутрашњице, и није превара.. јес.. ено било на вестима пре неки дан у норвешкој сишао один са облака да уради пар хороскопа...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моја поента је да је циљ ове теме да се прича о Еволуцији, а не о креационизму.

 

ono što je suprotno evoluciji - je kreacionizam.Pošto je ovo tema gde se izlažu mišljenja,može neko izneti i neko drugo stanovište suprotno sa evolucijom.Koliko sam ja razumeo kreacionizam je najpoznatije,a ima ih još,očigledno ne toliko poznatih.

 

Јаки аргументи и остале баљезгарије на конту нечега шта нисте ни учили, а поред тога врло је и више него јасно да ово није тема о проповедима о Богу и осталим стварима које нису везане за Еволуцију.

Rekli su mi ljudi koji su se bavili sa tim.Toliko i znam.Izvinjavam se na offtopicu,ali tako je nekako spontano krenulo o astrologiji,pa eto.... Nešto su bile aktivne "makaze" na temi o astrologiji,tako da ne bih da kvarim tok te teme.

 

Diamond, nemoj toliko da se upinješ, ja im godinama tražim da vidim više taj primjer promjene hromozoma koja ne vodi u degeneraciju,

 

Ma to je ona fora : kreacionizam nije nauka jer nema opite koji se mogu dokazati.A sad kao evolucionizam jeste,a naučnici kažu da je to famozno stvaranje života bilo toliko davno da se teško može stvoriti slika kakvi su to bili oblaci gasova i da se to ne može eksperimentalno dokazati.

Iz neživota da nastane život.I sad da mi neko kaže kako je evolucija nešto provereno dokazano. :)

 

Darwin's general theory presumes the development of life from non-life and stresses a purely naturalistic (undirected) "descent with modification". That is, complex creatures evolve from more simplistic ancestors naturally over time.

 

http://www.darwins-theory-of-evolution.com/

 

Koliko sam ja razumeo darvin kaže da od jedne grupe životinja kasnije nastaje druga.Mislim i to da je čovek nastao od majmuna,mislim :)

 

stvarno .... :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

а иначе је "елитна астрологија" (претпостављам као антипод вулгарној) за људе који се не плаше сутрашњице, и није превара.. јес.. ено било на вестима пре неки дан у норвешкој сишао один са облака да уради пар хороскопа...

 

Sve je tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo razocharacje se mali vuk, on je meni rekao da cje za 20ak godina da sidju perun & co. da naprave drzhavu Slaviju i da vladaju slovenima koji cje skoro svi da predju u rodoverje... ili perun & co imaju neki dil sa odinom & co..

 

Ne razumeš ti to, a i kako bi kad si se odrekao indoevropskih korJena, samim tim i religije svojih predaka i prisvojio jevrejska učenja :D

Idi slušaj Mojsija, on ti je primio tablice sa zapovestima.

 

A da era Hrišćanstva (era Ribe) prolazi, istina je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam znao da se i vi asafejkovci lozhite na te nju ejdj 3pove ejdj of akverijus i ostale gluposti.. mojsije rula

 

Nisu to nju ejdžeri smislili :D

Znali su to i tvoji preci, samo što sada potomci istog tog (tvog) Mojsija uče našu decu da smo bili prljave svinje bez kulture, najprimitivniji narod i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ljudi su se degenerisali, pa je zbog toga popularna i tkz. vulgarna astrologija, razni tarot majstori i sl.

Hteo sam reći da ne možeš suditi o samoj astrologiji na osnovu današnjice, vulgarnom horoskopu i izgubljenim ljudima koji se plaše sutrašnjice i traže spas u silnim prevarantima.

 

 

ja ti kažem da astrologije maltene i nema kad je civilizacija na vrhuncu, nego se pojavljuju tek kad počne da opada.

 

o samoj astrologji sam već postavio pitanje na pravom topicu, a odgovor nisam dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti kažem da astrologije maltene i nema kad je civilizacija na vrhuncu, nego se pojavljuju tek kad počne da opada.

 

o samoj astrologji sam već postavio pitanje na pravom topicu, a odgovor nisam dobio...

 

Ako već hoćeš konkretno, astrologije uvek ima u određenim krugovima. Ezoterični krugovi se bave astrologijom uvek..bilo je toga u starom, u srednjem pa i novom veku. I ona tu ne služi za neka banalna pitanja već za sastavljanja analogijam korespodencija..npr. paganskih panteona kao kod Dion fortune u njenoj Kabali.

Sada je površan deo astrologije dostupan široj javnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

e brate, ne moraš mi govoriti stvari koje znam, samo to što pričaš ništa ne mijenja. Bilo je i ezoteričnih ''Zemlja je ravna ploča'' ili ''veliki matematičar a ne big bang'' ezoteričnih krugova... to mi ništa ne govori o astrologiji.... meni na pravoj temi(i bolje da ne oftopikujemo više) niko nije znao da odgovori ''a kako to planeta utiče na moju ličnost i ponašanje''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja govorim o arapskom priručniku, i on je srednji vijek, brate moj američki... i nije nadmašen, pa to sam i pročitao u istoriji medicine.

 

Niti te kapiram, niti sam primetio da si govorio o arapskom prirucniku per se. Nije ni bitno.

 

 

Da, i takva nauka ne može da koristi pridjev mračan ni za šta osim za sopstvenu parnu mašinu i fabrike bez filtera početkom devetnaestog vijeka. Jer samo tada su postojale ''godine bez ljeta'' i bez dnevne svjetlosti - jedino mračno doba. To je poenta, što mi razvlačiš poentu...

 

O cemu sad ti to ovde. Kakve veze imaju nauka i industrija u ovom nekom humanitarnom, sta li kontekstu. Stalno politiziras, ubacujes nam 'muhu u uhu' :lol:.

O nedostatku poente da ne pricam.

 

 

Druga stvar je da OBJEKTIVNA nauka barata logičkim metodama: dedukcija, indukcija, ABDUKCIJA.... Da li se moderna nauka koristi abdukcijom? I don't think so....

 

Bogu hvala za to. Samo nam jos fali abdukcija. Moderna nauka se ne koristi ni dedukcijom, indukcijom a bogami ni redukcijom poslednjih decenija. Moderna nauka je empirijska stvar. Da ti pojasnim. Iskustvena. Znaci odradis 100 experimenata i ako bas svi proizvedu rezultate koje si predvideo u dlaku, bingo!

 

Filozofija i ostala mlacenja prazne slame se koriste tim tvojim ___dukcijama, kako i ne bi, ionako se ne bave nicim konkretnim niti merljivim.

 

 

sve što je nauka do sada zabilježila što se tiče drastičnih promjena na hromozomima zove se RETARDACIJA, DEGENERACIJA, razni FRANKENŠTAJNI, nikad sposobne jedinke.

 

Pa to je bre srz teorije o evoluciji. Sta bi ti? Neku romanticnu pricu. Hijavata. Bambi. Evolucija je, po teoriji, proces promena naslednih karakteristika putem prenosenja roditeljskih gena (u onih bica koja se razmnozavaju sexualnim putem) i mutacijama. Nema trece bre, alo. Nema. Niks. Sad ako ti imas nestyo trece u vidu, javi.

 

 

 

Dead man walking, koji klip? Ne vidim

 

Ne vidim ni ja. Koji klip, gde?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god. Ne verujem da si proučavao nordijsku kulturu koliko i ja. Ti tvrdi da su divljaci i maloumni koliko hoćeš.

 

Ma daleko od toga da ih ja ne gotivim. Danas. Niti u sustini mislim da su divljaci i maloumnici, kako mi imputiras. Prosto sam originalno rekao da su izmedju sedmog i jedanaestog veka u Evropi vikinzi predstavljali neverovatan problem. Neverovatan. Veci nego Ameri danas recimo po belom svetu. Pljackali su i ubijali sirom Evrope, od Britanije, preko Francuske, Italije i Nemacke sve do Ukrajine i Rusije. Kazes da si izucavao njihovu istoriju, onda brate sve to znas. Ili si slusao Tarju Turunen pa si sad strucnjak za sva nordijska pitanja (p.s. Finci nijesu vikinzi, nikad bili niti ce). Malo sam sarkastican, no veruj mi da solidno naucih svetsku istoriju za ovih 35 godina koliko je proucavam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba znati da je do tih migracija moralo doći. Nije bilo više mesta za stanovanje, sva plodna zemlja je bila zauzeta a pojavili su se i kraljevi koji su maltretirali seljake. Skandinavija je mnogo divlja.

I narod je krenuo. Jednostavno je morao. Šveđani više na istok, Norvežani više na Zapad.

I jesu ubijali i pljačkali, ali ko nije to radio?

Međutim, pomerene su granice same Evrope, stvoreni novi putevi za trgovinu, novi gradovi, države..

Kraj offtopica :D

 

Samo sam pričao o evoluciji Evrope :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ispade da je proučavaš od osme godine :)

 

Mislim da naš balkanski skandinavac želi da ukaže na činjenicu da su 5,6,7 vijeku, u neku ruku, germanska plemena bila civilizovanija od samog Rima, koji je zapao u dekadenciju. Npr monogamija i heteroseksualnost, bez preljuba i perverzija, tada su i hrišćanski mislioci)možda i sam AVgustin) hvalili čistoću varvara naspram objesti Rima....Ali te običaje su naučili upravo od zdravog Rima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda bi taj evolucionista trebao to i da dokaže na eksperimentu. Šta bi ja sad trebao da radim zato što je on lupio da je fuzija moguća, pa neka dokaže da je moguća, ima majmune, neka odradi tu fuziju, postoji vještačka oplodnja... nemojmo da se sprdamo, ovo je stvarno sprdanje, kao da slušam koliko anđela može stati na vrh igle. Imaš majmune, imaš ekspreimentalnu metodu, široko ti polje...

 

I kao što rekoh: dokaza da majka sa x hromozoma rodi ćerku sa x+n ili x-n hromozoma - tog primjera nema. Ovaj klip je , prosto rečeno - skolastika evolucije.

 

Sve je to ok. Posto ne moze trenutno experimentalo da se dokaze (evolucija nije reverzibilni proces) ovi baje se sluze drugim naucnim metodama, alternativnim. Znaci matematikom. Logikom, dedukcijom, indukcijom svim onim sto ti je vec drago. Uskoro ce moci i da odrade fuziju na majmunima recimo, ali onda ce se buniti drustva za zastitu zivotinja, kako vec to ide. Sama teorija evolucije se i dan danas zove bas tako, teorija. Medjutim mnogi ti njeni postulati 'zvuce' ispravno, neki su i merljivi ali ne svi, i zato je i dalje teorija. Kad sve sto je na papiru budu mogli da odrade i u praksi, onda ce promeniti ime sa teorije o evoluciji na zakon evolucije. Taj dan nije tako blizu ali ni tako daleko.

 

 

Nego, ne kapiram ovo za majku i cerku??? Kako moze majka da rodi cerku sa razlicitim brojem hromozoma? Ili generalno bilo koji potomak bilo kog pretka. Broj hromozoma se menja samo mutacijom ili genetskim rekodiranjem.

 

Treba znati da je do tih migracija moralo doći. Nije bilo više mesta za stanovanje, sva plodna zemlja je bila zauzeta a pojavili su se i kraljevi koji su maltretirali seljake. Skandinavija je mnogo divlja.

I narod je krenuo. Jednostavno je morao. Šveđani više na istok, Norvežani više na Zapad.

I jesu ubijali i pljačkali, ali ko nije to radio?

Međutim, pomerene su granice same Evrope, stvoreni novi putevi za trgovinu, novi gradovi, države..

Kraj offtopica :D

 

Samo sam pričao o evoluciji Evrope :D

 

Eto, tu si sve lepo rekao. I tacno. To u istoriji ima i svoje ime, ta navala severnjaka tokom vekova. Vrlo bitan momenat za celokupnu istoriju Evrope a samim tim i sire. Napominjem samo da je ta navala imala stravicne posledice, decenijama pa i vekovima, dok se severnjaci nisu uklopili u ostala drustva, prihvatajuci lokalne obicaje i religiju. I sve ostalo sto uz to ide. Ali bas zato sto su tada divljali Evropom, kao njihova braca Varvari 3-4 veka pre njih, Evropa je nazivala taj period mracbni srednji vek i povlacila se unutar memljivih zidina svojih memljivih gradova. Vikinzi su cesto sklapali dilove sa Vizantijom recimo, i tu su bili mnogo manji problem (inace, bez problema su doplivali i do Balkana i Grcke recimo).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa kako drugačije da od majmuna nastane čovjek?

 

Ili majmunica(koja ima 48 hromozoma) rodi čovjeka (46), ili šta? Nije se neko rodio sa jednim a umro sa drugim brojem hromozoma...

 

 

Sama teorija evolucije se i dan danas zove bas tako, teorija.

 

To reci gospodi braniocima, i to sam već pominjao ranije na temi. Oni tvrde da je stvar gotova...

 

mnogi ti njeni postulati 'zvuce' ispravno

 

a sve je to stvar horizonta(Gadamer), bića (Hajdeger), diskursa (Fuko)... biraj koje ti drago... zajedničko im je da stvaraju uši i oblikuju sluh.

 

Evropa je nazivala taj period mracbni srednji vek i povlacila se unutar memljivih zidina svojih memljivih gradova. Vikinzi su cesto sklapali dilove sa Vizantijom recimo, i tu su bili mnogo manji problem (inace, bez problema su doplivali i do Balkana i Grcke recimo).

 

pa nije ga nazvala mračnim zbog Germana, u tome je problem.

 

Inače, Vandali su dugo svoje uporište imali u Panoniji. Stoga ne treba da nas čude Pajtić i drugari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...