Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

:da: Ma nisam ni pitala veterinara, nego gledam ako neko ovde zna iz prve ruke. A iskreno, vise me brine neuskladjenost carinskih propisa izmedju Hrvatske, Srbije i RS pa gledam sad sta ko posebno trazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da postoji tona detalja na Zivotinjskom Carstvu, cudi me da nisi pogledala posto mislim da si pominjala taj forum ovde :confused:

 

Edit: sad sam trazila i tamo i vidim imas temu :zuba:

sorry, bilo mi je cudno sto pitas ovde kad niko nikad nije spominjao voda zivotinje sa sobom na put :lol:

 

zanimljivo je da se manje zivotinje mogu voditi u avion a ja za 20-30 letova nikad to nisam videla :confused:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, psi i mačke do 9kg u propisnoj putnoj opremi mogu da se nose u krilu i unose se najnormalnije u putnički deo.

 

Ja videla, više puta :da: pekinezeri uglavnom, mali gadovi :D i jedared mačku neku persijanerku. Sedi u onoj korpi a ispalo joj krzno kroz rešetke na vratima :P

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zan li neko sta sve treba za pasosh za macku?

Da bi mačka prešla preko granice, mora da ima oba cela i neoštećena muda. Ukoliko su muda mačke oštećena, bilo kakvim postupkom, nisu cela ili ih, ne daj bože, nema, takvoj životinji nije dozvoljen prelazak preko granice.

 

Ministarstvo poljoprivrede Srbije

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi spasavajte!!!!!!

 

Nasla sam vucijaka, muzijak, stariji :(

 

Mnogo je sladak, voli da se igra, i mazi. Nemam gde sa njim!!! Hranim ga vec 3 dana i mnogo jede a nemam para. Jedva hranim ovo moje prase.

 

Raspitajte se naokolo da li neko zeli, molim vas necu da nastrada. Vec ljudi beze kada ga vide a on shontavi. Ide na lanac, hoce da nosi korpu. Ma mogao bi i u stan. Iako je stariji pas, ne pravi probleme i ne kaki na sve strane.

 

Pomagajte kako znate i umete :( :( :( :( :(

 

On luta blokom, jer ja ne mogu u kucu da ga uvlacim,zbog mog kera,posto je i on muzijak.

 

Javi te mi!!!

 

 

Vuchko.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Vuchko.jpg

 

 

Јаоооо, како је прелеп! Душа мала...

 

Моја најбоља другарица већ дуже време жели да удоми неког пса, али проблем су њени, који не дозвољавају (велике) псе у стану. Па, колико је то чудо велико? Било би идеално, ако је на некој доњој граници за висину мужјака... Ту би се још нешто могло урадити.

 

У сваком случају, ја ћу је питати за пар сати - чим се пробуди.

 

Јел' имаш можда некога на селу, или макар у унутрашњости? Ја сам два одрасла пса једино тако успела да удомим.

 

Узела бих га је веома радо, јер баш волим вучјаке, али већ гајим једну луду (и изузетно територијалну! :)) ретриверку у стану, а скоро сам довела и двоје мачића... Ако би још један пас крочио у двориште, капирам да бих могла опуштено да се иселим. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus - kako to trenutno nije vazno. Nemoj da odgovaras na to ako nemas ideju kako da pomognes.

 

 

Pas je na ulici, i hvala na vasim toplim komentarima i ignorisanjima. Nije vazno.

Sjajno, neces useless komentare a zalis se kako te 'ignorisu' :)

Svaki ljubimac na ulici je tuzna prica ali ne ocekujes valjda da svaki kog neko nadje, kao ti, bude udomljen?? :confused:

Jedino 'resenje' koje mi pada na pamet je da nas pedesetak redovno daje po neku zanemarivo malu sumu na tvoj ziro racun, da bi mu kupovala klopu. Jer to je mnogo lakse nego da ga sad neko usvoji. Al moralo bi da nas bude bas puno u tome da bi bilo zanemarivo. Jer ako nije zanemarivo postavlja se mnogo moralnih pitanja.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Веруј ми да уопште не мора да значи. Додуше, можда је тако код вучјака...

 

Знам по мом псу. У питању је женка златног ретривера и неупоредиво је мања од свих ретривера које сам икада видела. А ја сам баш хтела да порасте веееелика. :( Кажу да је на доњој граници за женке, па зато. Немогуће да сам ја наилазила само на неке king size псе. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јооој, како си суров! :angry:

 

Што сам суров? Не једем их ја. Он неконвенционалне животињске 'ране јео сам само аспиде...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ker je dosta velik, visok je oko 62 u ledjima, ali je mazulja i mnogo je miran. Da, trebao bi se okupati, posto je izgleda duze vreme na ulici. Njegov problem je sto je vec u srednjim godinama :(

 

 

Problem je sto komsiluk vec pravi buku i problem sto se nalazi blizu ulaza!!! Pozvali su shintere i dolaze sutra po njega.

 

Zato pitanji su sati, kada ce doci po njega. Tako da ako ne stignem do sutra da mu nadjem dom, dobija inekciju, ili mlacenje do smrti, ne znam sta rade ti ludaci tamo :'(

 

Bolje da pitas da li neko ima dvoriste nego kineski restoran.

Edited by Orochi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ker je dosta velik, visok je oko 62 u ledjima, ali je mazulja i mnogo je miran. Da, trebao bi se okupati, posto je izgleda duze vreme na ulici. Njegov problem je sto je vec u srednjim godinama sad.gif

 

 

Problem je sto komsiluk vec pravi buku i problem sto se nalazi blizu ulaza!!! Pozvali su shintere i dolaze sutra po njega.

 

Zato pitanji su sati, kada ce doci po njega. Tako da ako ne stignem do sutra da mu nadjem dom, dobija inekciju, ili mlacenje do smrti, ne znam sta rade ti ludaci tamo :'(

 

Bolje da pitas da li neko ima dvoriste nego kineski restoran.

 

Nemoj da se gubis...Vec ako stvarno hoces da ga udomis ostavi oglas na Balkankinology forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...