Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

da, znam... nemam pojma kako mu je faca ispala tako lepa, i mama i tata su mu cistokrvni persijaneri, majka mu isto ima lepu facu, a kad je imala godinu dana (sad ima nekih 8, 9), bila je proglasena za najlepsu macku izlozbe...

moracu da nabavim i neke njene slike, da okacim...

 

kad je bio mali, imao je problema sa disanjem (kazu da je standardno za persijanere), nije mogao da bude hiperaktivan ko ostali macici iz legla jer se onesvescivao i sl...bio je sav sitan i jadan, meni ga bilo zao, niko nije hteo da ga uzme... kasnije se ispostavilo i da je alergican na nesto, pa smo mu radili testove, pa je par puta bio na ivici....sve u svemu, sad je super (da kucne u drvo)!

nista mu ne fali. on je centar sveta i jedinica za ispravnost :):):)

Edited by Cookie

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Cookie i Alexie...

 

Прелепе су вам маце.

Истина, ја нешто не волим ове персијанере гарагане, лепши су ми аријевци :) , али је овај твој, ипак, изузетно леп.

 

Иначе, Скарфејс сад има проблема са оком. Таман му се средила инфекција ува, таман му зарасла она рана коју је задобио у тучи, кад око...

Понављам - никад болешљивији мачор, а ово ми је шести...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cufta je dobila novog drugara :veseli: ime jos smisljamo :mrgreen: dok je ona 2 nedelje sedela u cosku, ovaj cim je stavljen u kavez poceo je da ide okolo, grize resetke i gura glavu da prodje izmedju :) borac pravi :cool:

 

IMG_8490_resize.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...8491_resize.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...8489_resize.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...8485_resize.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, znam... nemam pojma kako mu je faca ispala tako lepa, i mama i tata su mu cistokrvni persijaneri, majka mu isto ima lepu facu, a kad je imala godinu dana (sad ima nekih 8, 9), bila je proglasena za najlepsu macku izlozbe...

moracu da nabavim i neke njene slike, da okacim...

imas bas lepu machkicu... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj, sou kjut, sou kjut. :da: Hoćeš ih slikati tugedr pa da vidimo to slatko čudo od para? Btw, imaš li sada pravi ljubavni par ili si se, pak, odlučila za homogenu vezu? :D

Pa posto Cufta ima 5-6 meseci a on dosta manje (ne znamo tacno, recimo 3) necemo ih jos spajati.

A posto zenke moraju pre 10. meseca zivota da se vec prvi put okote (ili sta vec), a njemu treba jos 3-4 meseca da postane polno zreo, nema sanse da je on oplodi. A zelimo da ih spojimo da se druze. Plus trudnoce se u 25% slucajeva zavrsavaju fatalno po zenke i male a kod nas postoji JEDNA osoba koja se razume u njih i neuhvatljiva je. Pa cemo zato njega da sterilisemo kad malo poraste i spojimo ih :wub: Posto to ne ostavlja nikakve posledice na muzjake (osim na plodnost :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, vrlo iscrpan odgovor. :da:

Dobar ti je plan, i ja bih isto uradila, kada je već fatalno. Nisam, inače, znala za to. Znaš li zašto je toliko opasno?

A što se tiče tih osoba koje se razumiju u određene vrste životinjica, to definitivno i sama znam. :grrrr:

Znaš šta su rekli jednoj curi kada je došla u veter. ambulantu da pita za savjet u vezi sa svojom slatkovodnom kornjačicom?

"A što će ti, života ti, kornjača?"

 

:violent: :violent: :violent:

 

E to se zovu VETERINARI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, Скарфејс сад има проблема са оком. Таман му се средила инфекција ува, таман му зарасла она рана коју је задобио у тучи, кад око...

Понављам - никад болешљивији мачор, а ово ми је шести...

 

znas sta je moguce - machak mog momka se redovno 'taba' po komsiluku sa ostalim macanima. jednom mu je oko bilo nesto cudno, vodili ga kod veterinara evo sta je bilo - neki macan ga je zakacio noktom po faci, ogrebao oko, a macke imaju nesto kao duplu kozicu ispod kapka (ili kako se vec zove-(providna je)) i macku se to zbog povrede samo navlacilo preko oka - izgleda kao da mu je oko masno i skilji... i rekao je da mu se oko par puta dnevno prvo ocisti 3% rastvorom Acida Borici (koji se inace redovno koristi za brisanje ociju i kod ljudi i kod zivotinja, samo nakapas malo na parcence vate i obrises im suze - to obavezno preporucuju persijanerima, jer ovi imaju crvene suze) i da se posle toga namaze krema za oci, ne znam kako se zove... u svakom slucaju, nije tako strasno, mace na kraju znaju same da se izlece, a mi smo tu da pripomognemo. ne sekiraj se, bice fajter ok.

 

 

inace, Cezar se zahvaljuje na komplimentima :)

Edited by Cookie

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas sta je moguce - machak mog momka se redovno 'taba' po komsiluku sa ostalim macanima. jednom mu je oko bilo nesto cudno, vodili ga kod veterinara evo sta je bilo - neki macan ga je zakacio noktom po faci, ogrebao oko, a macke imaju nesto kao duplu kozicu ispod kapka (ili kako se vec zove-(providna je)) i macku se to zbog povrede samo navlacilo preko oka - izgleda kao da mu je oko masno i skilji... i rekao je da mu se oko par puta dnevno prvo ocisti 3% rastvorom Acida Borici (koji se inace redovno koristi za brisanje ociju i kod ljudi i kod zivotinja, samo nakapas malo na parcence vate i obrises im suze - to obavezno preporucuju persijanerima, jer ovi imaju crvene suze) i da se posle toga namaze krema za oci, ne znam kako se zove... u svakom slucaju, nije tako strasno, mace na kraju znaju same da se izlece, a mi smo tu da pripomognemo. ne sekiraj se, bice fajter ok.

Да, да, имају ону кожицу коју навлаче кад спавају. Била ми је пријатељица на кафи, она је др вет. мед. и рече да капнем једном дневно ове капи које сам му капао у уво (гентамицин) и да ће проћи. Иначе, лево уво му је мало поцепано, то је најсвежија рана. Кад мачке престају са парењем? Мислим, хоће ли се овај мој смирити већ једном?!?

 

 

inace, Cezar se zahvaljuje na komplimentima :)

 

Лепо са његове стране, обзиром да ми је прошли пут поручивао да му олижем чупава јаја... :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cookie - jel moras da shishash persijanca? umeju da se tako ucebaju, jer jadni imaju bas puno dlake, ne mozes ih chetkati pola dana... presladak ti je macak, svidja mi se sto nema spljostenu facu, a i neobicne je boje

 

elem, persijanac mog decka, Zule, ima godinu i po dana... mali je antihrist :)

 

 

zulemali.jpg

Edited by amy_mccoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, da se vratim na svoje morske prasice-na prolece im legenda i ja pravimo kavez :mrgreen: posto ne postoji dovoljno veliki u prodaji (recimo metarx75cm). Ako neko zna gde imaju da se kupe gotovi "kvadrati" od zice koje spajas posle sam,nek vikne :da:

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо са његове стране, обзиром да ми је прошли пут поручивао да му олижем чупава јаја... :):)

 

ne bi mi verovao kad bih ti rekla sta on sve prica :)

kako je fantom- macan?

inace, macak ce se pariti dok moze :) nemoj da mu smetas, dobro je to za njegovu liniju. jel dovodi neku svoju macku kuci da je ti nahranis? macak mog momka redovno dovodi macke kuci:):):) jesu luda stvorenja :):):)

 

@Cookie - jel moras da shishash persijanca? umeju da se tako ucebaju, jer jadni imaju bas puno dlake, ne mozes ih chetkati pola dana... presladak ti je macak, svidja mi se sto nema spljostenu facu, a i neobicne je boje

 

elem, persijanac mog decka, Zule, ima godinu i po dana... mali je antihrist

 

zivotinjama imam obicaj da dajem vitamine (kupujem u per-shopu ili kod veterinara), pa ima i onih za dlaku... pritom ga cetkam svakodnevno, pa je lep. ali stvaraju mu se ucebi 'ispod mishke', odnosno tamo gde se krzno mrsi kad hoda...to onda moram da secem, ali ga ne shisham celog. samo ucebe, a oni su svi sa strane stomaka, pa se nista ne vidi, a njemu je lakse. kupam ga povremeno, znas kakav je kad ga okupam:) ko pacovcic:)

 

svidja mi se zutac, ima lepu facu... uopste ne mogu da provalim od cega zavisi kakvu ce facu imati...Cekijeva deca su pola ruzna, pola lepa...

 

Cekijev tata je bio zutac... uginuo je pre neki dan :cry:

 

p.s. boja - boja je zvanicno 'plava'.. kazu da su retki, kao i beli...pa su stoga najvise na ceni

Edited by Cookie

Share this post


Link to post
Share on other sites

да упишеш за кувара онда... ја од ветеринара очекујем да ако не мож' да оправи буљимца да ми га бар, д' извинеш, спреми ваљано!

Spremi ga za vojsku?

 

NP: Спавај драга, тобџија те чува

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle jel ima kod nas ovoga onecube2.jpg

A sluzi ovome: 1.jpg

 

I da li je iko ovde cuo za materijal koroplast? Ili nesto slicnih osobina (plastika debela 4mm, moze da se sece po potrebi, nije previse tvrdo, prodaje se kao hamer papir), lako se napravi ovo: 7.jpg

 

Svaka pomoc je dobrodosla, i ako znate makar slicne stvari!

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u pravu si, ok je i to - uzimati vishak iz tih radionica, madjutim ovo shto mi trazimo nije "nameshtaj" vec se radi o kancelarijskom materijalu u sluchaju ovih reshetkica i posebnoj plastici koja se lako seche i ukraja a tvrdja je od linoleuma, i nije toksichna za ljubimce. Konkretno, vishestruko je bolje od bilo chega shto se moze naci kao vishak od nameshtaja jer je modularno, moze se preoblikovati po potrebi, od toga se mogu praviti razni dodatci za kaveze i u svetu je najpopularnija stvar za cuvanje malih kucnih ljubimaca.

 

Ako neko zna gde ima neka javi, a ja cu i tako u poteru za time vec kolko od sutra pa ako nadjem javicu na temi jer mozda josh nekom bude korisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...