Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Jel tako i decka nagrdish kad mu "tepash"? :):no:

 

sto nagrdim? to je samo tipicno srpsko tepanje kada je u pitanju nesto predivno i nevino... obrati paznju, nijedna majka ne voli kada joj za dete kazu da je "lepo, slatko, pametno...", vec "nista ne valja, pu pu pu, posrale ga kokice i sl."...za zivotinje kazu slicno... da se ne 'urekne'. :D

( ako hoces dodatne lekcije iz srpske istorije i kulture, onda drage volje mogu da te uputim na pravu adresu - prof.Marko Pavlovic i Srdjan Milosevic.)

 

sa druge strane, ne znam sta se ti tu nesto chudis - svako iskazuje svoje emocije drugacije...

vazno je da ne postoji losha namera, a u mojim tepanjima toga sigurno nema. ja mislim samo lepo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvim pasusom bi se jedva moja baka slozila, a mama nikako, tako da ne vidim cemu velicanje neceg arhaicnog i krajnje sujevernog. Negde u nivou pljuvanja i okretanja oko sebe kad ti crna macka predje put :) A zvucis kao da mislis da je lose NE raditi tako...

 

zbog pracenja teme, evo cisto predstave radi DSC00158_resize.jpg pokretni tupe mali :):wub:

 

Stoka jedna mala pogana, bas je grdna :wub: ( :rolleyes: )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, DF, pa nije valjda da živi u tako malecnom domu?

Samo što se okrene, već je na drugoj strani kaveza.

Nadam se da će joj uskoro biti mnoooooogo komotnije.

Hmmm da li osecam grizu savesti? Ne, nikakvu :)

Ja sam mesec dana pre uzimanja MP-a (aka morskog praseta) s Legendom obisla jedno 8 petshopova i nigde ne postoji veci kavez. Posle detaljnijeg istrazivanja srpskog mentaliteta sto se tice kucnih ljubimaca, zakljucujem da smo najbolji i najsavesniji vlasnici MPa :) Ni jedan vet nece da ih pregleda, u zooloskom ti kazu da ako se razboli kupis drugo a u pet shopu te gledaju belo kad kazes da je taj kavez premali.

 

Osim ako ti tata ne drzi metalostrugarsku radionicu nemas sanse da nabavis nesto bolje. Ali Legenda i ja cemo dokazati suprotno :) Nadam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih mog Pabla držala u onom plastičnom bubregu sa palmicom i uvjeravala sebe da mu je komodidet on a larger scale, da sam gledala sa tvoje tačke gledišta.

Uostalom, vazda možeš naći alternativu, tipa ubaciti je privremeno u neki kavez, tipa za papagaje. Imala sam i sama isti, tako da znam da postoje oni većih dimenzija.

Ili, recimo, neka kada, kao za bebe, pa ubaciti unutra šta joj je već potrebno... Ma ima, sigurna sam, mnogo riješenja (privremenih, naravno). To trenutno je pravi zatvor! Zamisli sebe u sobi dva sa dva...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razumem da ti hoces da pomognes, ali nisi procitala toliko o njima. Ja jesam, jer sam prvih 3 meseca bila u panici oko malog smestaja. Jedino sto bih "mogla" je da joj ogradim deo stana tj da zivi na podu (tzv "free range" ) ali to ne mogu jer nemam uslova za to jelte?

 

Kavez za papagaja je smejurija, sta njoj znaci to sto je visok preko metar kad oni shetaju po zemlji? Ovaj kavez je najveci koji moze da se nabavi, ima 30*45cm i sve dok se ne NAPRAVI nesto adekvatno ovo jeste najbolje za nju.

 

ne znas koliko tu parametara mora biti uzeto u obzir... priroda podloge, ograda, sve zivo. Bukvalno im sve skodi na ovaj ili onaj nacin. To sto trenutno "nema gde da se okrene" je najmanje zlo...

 

Btw MPjevi svaki dan imaju "Floor time" tj pustis ih da trckaraju po sobi, rekreiraju se, istrazuju... nista njoj ne fali :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma okej. Znam otprilike da su svakoj životinji(ci) potrebni određeni uslovi kućnog smještaja, naročito kada ih vlasnici pretjerano razmaze (Ja sam se jedno vrijeme plašila da se Pablo udebljao :redface: Baš pazim šta jede, neke trte-vrte sa vitaminima itd. :mrtav:) U principu, ne treba opsesivno brinuti, ali smatram da je nedostatak prostora i te kako bitan, ali dobro... Važno je da je ona dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, nalećeh na ovo:

dvapeshkirajpgff2.jpg

 

:D :D :D

Presladak je

 

 

Moje belo kuce zgazio auto ... pre neki dan :frown: ... i pretpostavljam da je to razlog zasto sam ovih dana pogubljen totalno ... ali zaista uzasno ... kada se samo setim kako mi je bilo kada sam pomislio da je otrovan, i da ce umreti ... a sada mi je ... ma kao kurac sam ... stalno neka nostalgija ... i hocu da budem sam ... i ... ma totalno sam pogubljen ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi nisi rekao :(

jadan :(

:(

bre, ja razumem da nekada pas sam istrci i da je sve slucajno...meni je meda tako poginuo, jurcao, igrao se i samo istrcao i eto...uginuo je nakon par sati, nista nije moglo da se ucini, a vodili ga na rendgen i sve... ali nekada ima odvratnih ljudi koji namerno gaze...:(

Edited by Cookie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam zbog nejga imao problema i sa okolinom ... ma pisao sam na onoj temi o blamovima ... i sa raznim prijateljima moje keve ... mozda je izletela budala za nekom kujom ... nije mu prvi put ... ali definitivno jeste poslednji ... ovaj njegov brat je sav pogubljen ... mislim slobodniji je sada, jer ga je ovaj maltretirao ... on npr nikada ne spava na mom pragu ... mi imamo zajednicko dvoriste, i spava kod babe a nikada kod mene, jer je beli bio tu ... Tot ... bas i nije nesto bio pravedan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...