Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ma nemoj? Hajde onda da ubijemo većinu ljudi koji su se namnožili na sve strane a nemaju gde da žive.

Psi koji su agresivni i proglašeni opasnima, nažalost se moraju ubiti, ali eutanazijom. A ne na najbrutalnije načine.

Uopšte neću da pričam sa tobom, pošto imaš takav stav.

 

Vidis rotwillera seta se po ulici, po kursevcu i to dva komada. Pojurio me jednom usro sam se ziv, da nisam krenuo da ga gadjam kamenjem icepao bi me, posto je verovatno tezi od mene. Ne, trebaju da ga ostave da pojuri neko dete od pet god da ga zakolje. Jer eto neka metalka puna osecanja misli da je NEHUMANO UBIJATI ZIVOTINJE.

 

nemoj da pricas samnom kad izjavljujes ovo:

Psi koji su agresivni i proglašeni opasnima, nažalost se moraju ubiti.

 

Da jebote dusha treba da mi se pojede sto hoce da ubiju kera kome uso bes u glavu i samo gleda koga ce i kako da zakolje.

 

I mog kera su uspavali. Zasto? Zato sto se kidao sa lanca zato sto je imao 2 metra kad se popeo na zadnje noge, zato sto je imao vilicu kojom je moga o da zakolje tele, i zato sto je stalno bezao da jedna cela kuca morala da se motkama da ih ne pokolje.

 

Jedino je mene i dedu slushao i mnogo sam ga voleo.

 

Al jebiga. Milion puta sam ga ucio da ne bezi. Kad je bio nezasit i besan. Sta da mu radim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti, on je ok :da: mislim vidis da je za eutanaziju samo pasa koji su opasni za drustvo.

Sacuvaj bes za one koji misle da su SVE lutalice opasne.

 

Al kad se podvuce crta, americko drustvo je to najbolje resilo - svaka lutalica koja se ne udomi u nekom periodu se uspava. A mislim da neke zemlje imaju jos pametniju stvar - da samo uzgajivacnice imaju plodne pse tj da ne mozes da kupis plodnog ljubimca (macku, psa), to bi sprecilo problem i ne bi imao dilemu da li da ubijes psa lutalicu ili ne. Realno koji ce ti plodan ljubimac? Svetu svakako ne treba jos pasa i macaka kad toliko njih bleji neudomljeno i nekupljeno, ima kome je posao da ih razmnozava.

 

Ja sam najpre za to da se pusti ova generacija da izumre a odmah raditi na sprecavanju nastanka novih. Najbolje za sve.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti, on je ok :da: mislim vidis da je za eutanaziju samo pasa koji su opasni za drustvo.

Sacuvaj bes za one koji misle da su SVE lutalice opasne.

Fala bogu da ne mislim na sve.

One stare koje vise i nisu za zivot koje ce kasnije ili pre da umru od bolesti ili starosti. Etc.

 

Ti uopšte ne vidiš poentu. Znaš li ti o čemu pričaš?

 

Vidis li ti poentu or what? Znash li ti sta ja pricham?

Nije nehumano ubijati zivotinje. U raznoraznim situacijama.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja se izvinjavam ako sam pogrešno protumačila, ali kad kažeš "većina" moraš da imaš na umu da je većina tih pasa pitoma i željna pažnje.

Pre neko veče pas je lajao kao blesav na nekog čoveka, on je uzeo kamen da ga gađa, ja sam mu prišla i pomazila ga i on se smirio. Ne može me niko ubediti da tog psa treba uspavati. Ima gomila takvih situacija... Navodni "agresivni" psi na mene nikad ne laju. Laju na one koji se ponašaju kao kreteni prema njima.

U mom naselju ima nekoliko pasa koji su pušteni iz azila i par nas ih hrani i vodi računa o njima, zašto ne bi moglo da bude tako?

I zašto treba ubiti stare pse? Naravno da ne treba.

Neću da komentarišem da li je humano ili nije, jer ćemo raspravljati večno, ali ne mislim da bilo kog psa treba ubiti na način na koji ih oni ubijaju, pa makar bio najveća zver.

Moja poenta je bila da Ovču treba zatvoriti i sprečiti manijake da se iživljavaju na nedužnim stvorenjima, pogledaj samo slike i reci mi da li čovek koji ima malo razuma i osećanja može uraditi onako nešto?

 

@Double Fire

To sa odgajivačnicama nije ni malo pametno... Te životinje ceo život provode u malim kavezima, gotovo bez hrane i vode, neprestalno se štene a kada postanu nemoćne i za to, hladnokrvno ih ubijaju. Gledala sam emisiju o tome. Ne treba praviti biznis od toga. Zašto kupiti štene kad možeš da udomiš psa... Razumem da ima ljudi koji vole određene rase, ali kada se raspitaš i vidiš na koji način se te rase održavaju, promeniš mišljenje.

Treba ih sterilizovati, one pse koji su pogodni za udomljavanje treba udomiti, ostalima ne sleduje sjajna sudbina, nažalost.

Uostalom, ljudi su najveći krivci, životinje su nedužne u celoj ovoj priči.

 

A mislim da je uzalud, neće se ovo nikad rešiti.

 

 

EDIT: Mislim da ima toga. Gradi se groblje za kućne ljubimce, gledala sam na vestima

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja se izvinjavam ako sam pogrešno protumačila, ali kad kažeš "većina" moraš da imaš na umu da je većina tih pasa pitoma i željna pažnje.

 

Zavisi od sredine. Ako je bg u u pitanju verovato.

Ako je manja sredina to je vec druga pricha.

Fora je u tome sto vecina gradskih pasa nema agresivnu prirodu.

Dok neki manji gradovi etc ljudi sa kucama gaje pse i mesance vise agresivne prirode jer im ne trebaju samo kao ljubimci. Pa oni kad pobegnu, umeju da budu jako nezgodni.

Zato kazem "vecina"

 

 

Pre neko veče pas je lajao kao blesav na nekog čoveka, on je uzeo kamen da ga gađa, ja sam mu prišla i pomazila ga i on se smirio. Ne može me niko ubediti da tog psa treba uspavati. Ima gomila takvih situacija... Navodni "agresivni" psi na mene nikad ne laju. Laju na one koji se ponašaju kao kreteni prema njima.

Laju na mene u zivotu nisam udario psa ili nesto slichno. Sem kada su me napali. Ali mislim NAPALI ne lajali.

U mom naselju ima nekoliko pasa koji su pušteni iz azila i par nas ih hrani i vodi računa o njima, zašto ne bi moglo da bude tako?

 

Napravite neprofitabilnu organizaciju. To bi bilo okey.

I zašto treba ubiti stare pse? Naravno da ne treba.

Ako neko ima da im placa veterinara, ishranu, smestaj, da im pruza pazjnu - naravno da ne ( sem ako nisu bash bash opasni )

Neću da komentarišem da li je humano ili nije, jer ćemo raspravljati večno, ali ne mislim da bilo kog psa treba ubiti na način na koji ih oni ubijaju, pa makar bio najveća zver.

Moja poenta je bila da Ovču treba zatvoriti i sprečiti manijake da se iživljavaju na nedužnim stvorenjima, pogledaj samo slike i reci mi da li čovek koji ima malo razuma i osećanja može uraditi onako nešto?

Nema o tome sta da se raspravlja. NIje humano ubiti bilo sta sto ne moras.

To nijedna zivotinja ne radi. NIje eticki u principu.

Ne radi se o razumu i osecanjima samo, radi se o bazicnoj prirodi stvari.

I ja kenjam bezveze nebitno.

 

 

EDIT: Mislim da ima toga. Gradi se groblje za kućne ljubimce, gledala sam na vestima

 

hahah PET CEMETERYYYYYY

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja se izvinjavam ako sam pogrešno protumačila, ali kad kažeš "većina" moraš da imaš na umu da je većina tih pasa pitoma i željna pažnje.

Pre neko veče pas je lajao kao blesav na nekog čoveka, on je uzeo kamen da ga gađa, ja sam mu prišla i pomazila ga i on se smirio. Ne može me niko ubediti da tog psa treba uspavati. Ima gomila takvih situacija... Navodni "agresivni" psi na mene nikad ne laju. Laju na one koji se ponašaju kao kreteni prema njima.

U mom naselju ima nekoliko pasa koji su pušteni iz azila i par nas ih hrani i vodi računa o njima, zašto ne bi moglo da bude tako?

I zašto treba ubiti stare pse? Naravno da ne treba.

Neću da komentarišem da li je humano ili nije, jer ćemo raspravljati večno, ali ne mislim da bilo kog psa treba ubiti na način na koji ih oni ubijaju, pa makar bio najveća zver.

Moja poenta je bila da Ovču treba zatvoriti i sprečiti manijake da se iživljavaju na nedužnim stvorenjima, pogledaj samo slike i reci mi da li čovek koji ima malo razuma i osećanja može uraditi onako nešto?

 

@Double Fire

To sa odgajivačnicama nije ni malo pametno... Te životinje ceo život provode u malim kavezima, gotovo bez hrane i vode, neprestalno se štene a kada postanu nemoćne i za to, hladnokrvno ih ubijaju. Gledala sam emisiju o tome. Ne treba praviti biznis od toga. Zašto kupiti štene kad možeš da udomiš psa... Razumem da ima ljudi koji vole određene rase, ali kada se raspitaš i vidiš na koji način se te rase održavaju, promeniš mišljenje.

Treba ih sterilizovati, one pse koji su pogodni za udomljavanje treba udomiti, ostalima ne sleduje sjajna sudbina, nažalost.

Uostalom, ljudi su najveći krivci, životinje su nedužne u celoj ovoj priči.

 

A mislim da je uzalud, neće se ovo nikad rešiti.

 

 

EDIT: Mislim da ima toga. Gradi se groblje za kućne ljubimce, gledala sam na vestima

Ja sam za to da se otvori i radno mesto popa za kucne ljubimce. Ako je ljubimac bio ateista, onda plek muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od sredine. Ako je bg u u pitanju verovato.

Ako je manja sredina to je vec druga pricha.

Fora je u tome sto vecina gradskih pasa nema agresivnu prirodu.

Dok neki manji gradovi etc ljudi sa kucama gaje pse i mesance vise agresivne prirode jer im ne trebaju samo kao ljubimci. Pa oni kad pobegnu, umeju da budu jako nezgodni.

Zato kazem "vecina"

 

Ovo je bilo u Kraljevu.

A to da ljubimci "pobegnu" je veoma retko. Ljudi ih uglavnom ostave, puštaju izvan grada, po selima i slično. I za takve ljude treba uvesti zakonske mere.

Ništa dok Srbina ne udariš po džepu.

Pre svega, trebalo bi da vaspitavaju svoju decu na pravi način, a ne da deca budu divljaci, da pljuju i šutiraju životinje po ulici.

Neki klinci su bacali kamenje, šta li već, na mog psa koji je mirno sedeo dvorištu, eeej... I šta da im radiš? Samo da priđeš i da zvekneš kretena u glavu.

Umesto da od malena imaju normalan odnos prema životinjama. Onda bi sve bilo drugačije.

 

Napravite neprofitabilnu organizaciju. To bi bilo okey.

 

:) Ko, nepokretna baba, dve žene, deda i ja? Da, to bi bilo sjajno. Da je to tako lako ja bih sad imala bezbroj organizacija. Zato sam se i prijavila za volontiranjea kad god mogu da pomognem nekom, pomoći ću. Ako se radi o psima, naravno. :)

 

Nema o tome sta da se raspravlja. NIje humano ubiti bilo sta sto ne moras.

To nijedna zivotinja ne radi. NIje eticki u principu.

Ne radi se o razumu i osecanjima samo, radi se o bazicnoj prirodi stvari.

I ja kenjam bezveze nebitno.

 

O bazičnoj prirodi stvari? Bazična priroda je da ostaviš nemoćne štence da uginu? Da ih ubiješ na najsuroviji način?

Ti onda nisi video one slike. I ne treba, grozne su, ali to je realnost koja je ljudima potrebna da shvate neke stvari. Neki čak ni tad ne shvate.

Bilo kako bilo, ja mogu danima da pametujem ovde, ništa se neće promeniti.

 

Dakle, ukoliko neko želi da pomogne životinjama, ne treba da se obrati Orki. To je sve što sam ja imala da kažem, odužilo se ovo. :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2hmzbrp.jpg

 

Ево га Рики на споредним вратима. Гледамо се, очи у очи.

Јуче сам наводњавао травњак, све се ублатњавио, па нашао о мене да се брише. Бараба.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево слике пре инцидента, са све флекицама од шапица, позади.

 

1zbqlvr.jpg

 

Много сам био љут на њега, што ми је упропастио бермуде нове. Само је куњао и гледао у патос.

На крају је дивљак мали пришао са леђа и полизао патике (к'о четком рибане) како би се додворио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево слике пре инцидента, са све флекицама од шапица, позади.

 

1zbqlvr.jpg

 

Много сам био љут на њега, што ми је упропастио бермуде нове. Само је куњао и гледао у патос.

На крају је дивљак мали пришао са леђа и полизао патике (к'о четком рибане) како би се додворио.

 

 

Aaa nemoj bre da se ljutiš na kera kad ti nešto pocepa :) on to od radosti

 

Sad se vraćam iz kafane i naiđemo na komšiju, ima mladog kera nekog mešanca šarenog, kako taj skače majku mu slatku, kao kengur je! Zakačio mi se za 'aljinu zamalo da ostanem golog dupeta :) oštre zubiće ima, ali uspela sam da ga zgrabim i izgnjavim pre nego što je dočepao da cepa mateirjal :) Ludi ker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neodoljivu zelju da imam jeza. Sve to je krenulo pre nekih mesec dana kada je komsinica primetila da ima jeza, setao se on po basti sve u sesnaest. Ja imam isto bastu i bas je lepa, mozda i lepsa od njene ali nemam jeza :( HOCU JEZZZZAAAAA

 

A da, moram da napomenem da je tata pre 4 godine spaljivao suvo lisce i kada je razgrtao vilama naboo jednog jadnog jezu koji je uginuo naravno od uboda. Bas mi je to bilo uzasno, a i tata se smorio nevidjeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...