Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Okaceno i na Zivotinjsko Carstvo al evo i ovde posto ima vise aktivnih ljudi pa mozda neko zna -

Nadjena zmija blizu Djerma, mala, debljine oko 5mm, (ne bas ostra) slika - zna li neko koja je vrsta da bismo znali kako da je pazimo? Ako ne ispadne da je neka velika vrsta ili vrsta koja ne moze da opstane u ovim krajevima van zatocenistva bice vracena u prirodu. Sutra ce biti boljih slika jer ovako se ne vide ni share ni glava.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako sa slike mi lici na recnu zmiju iliti Natrix tessellata tj dice snake.

Nisam strucnjak, pogledala sam sliku i podseca na nju 800px-P7101912.JPG

 

Natrix_tessellata_2.jpg

 

Najbolje da pitas nekog strucnjaka.

 

The Dice snake (Natrix tessellata) is a European non-venomous snake belonging to the family of Colubridae, subfamily Natricinae.

Females are bigger than males. Maximum size is between 1.0-1.3 m long. The color may vary from greyish green to brownish or almost black, with dark spots on the back. The belly is sometimes vividly coloured in yellow or orange, with black spots, very similar to a dice, hence the name.

It feeds mainly on fish, though lives mainly nearby river streams or lakes. Sometimes it feeds also on amphibians like frogs, toads and tadpoles.

 

This snake is not venomous. As a defense it spreads a very bad smelling secretion from its cloaca. Another defence mechanism is thanatosis, that meaning the snake is playing dead.

 

During the mating season (March-April-May) they congregate in large groups. Egg laying is usually in July and one clutch consists of 10-30 eggs. The young snakes hatch in early September.

Natrix tessellata

 

Dice snakes hibernate from October to April in dry holes near the water.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno liči na vodenu zmiju, iliti gorepomenutu Natrix tessellata, iako je fotka mutna...

22216289.jpg

Imaš ih koliko hoćeš oko Tamiša i Dunava, tu sam ih masovno viđao. Kontam da je najbolje da je odnesete do reke i pustite u prirodno joj stanište...

 

Inače, evo malo starije slike mojeg mačora - Marko, alija(s) Kuka:

l1p4kbomadq95ruimyja.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala vam ljudi na paznji :D I ja sam sinoc buljila u gomile zmija sa ovih podrucja i mnogo mi lici na bas tu, ribaricu. Odnecemo je kod neke reke danas posto sam citala da ih ima po BG vodenim povrsinama. Samo da ne ugine do tada jer znam da joj u zatocenistvu treba i voda i mesto za suncanje a trenutno stoji u tegli od 5l (praznoj) :(

Niko jos nije odgovorio na ZC ali mislim da toliko lici da maltene ne postoji sumnja. Samo je pitanje sta ce u centru grada, mozda je neko dete donelo iz shetnje :D

 

Btw ne znam da li je ovo bilo na nekoj temi Pas demonstrant

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...