Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Оља, супер је то твоје маченце.

 

Анарки, нека је са срећом.

 

Мом мачору зараста рана, још мало па ће бити спреман за сликање. Иначе, осушио се од секса, храним га више него себе, али не вреди, троши се константно. Ех, шта ти је младос'... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presladak je :wub:

Jeste. Raspitivala sam se detaljnije o njemu. Samo su mi problem skakavci, ali reče momak koji ga prodaje da me lako moze naučiti kako da ih priuštim u velikom broju. I nije uopšte skup- oko 20ak eura.

 

Inače, moj Pablo je znatno porastao. Navikao se da je sam. Počeo je da se ljušti, pa je malko nervozan, mada je naučio da liječi nervozu udaranjem o akvarijum, filter i grijač. :D

 

Kako li će cimerke prihvatiti još jednog ljubimca... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, interesuje me ima li neko iskustva sa dobermanima? Jesu li zaista toliko agresivni kako se prica i ne mogu se navici na druge ljude i decu ?

 

 

ma daj. u komshiluku je jedan doberman koji je takva maza da je to strashno. svaki pas se navikne na druge, bitna je socijalizacija za to. znachi kad dobijesh shtene do nekih 3 meseca zivota INTENZIVNO voditi ga kod drugih ljudi, dovoditi druge ljude i pse i machke i papagaje i ribice i sve zivo u kucu, voditi ga na izlete i ostalo.

ako nije vakcinisan, birati drushtvo ali nikako ne zatvoriti shtene u kucu i to je to.

naravo, retriver ce da bude pekmeza, jedino ako probash da ga zatvorish u kavez i izgladnjujesh i lupash mu po reshetkama svakodnevno, ali kad su malo oshtrije rase u pitanju, obratiti paznju na socijalizaciju i bice ok.

drugo, dosta je bitno upisati obedience school, ne toliko zbog psa koliko zbog gazde.

 

shta znam. moj shnuca nije voleo svakoga, ali klinka iz komshiluka je stalno dolazila i obozavali su se. a za shnaucere pishu na tu temu da nije pitanje koliko je shnaucer dobar sa decom nego koliko su ta deca dobra za shnaucera :)

 

a tetka gaji chau chau pseta, ali ni jedan nije kupljen kod nas, pravi su predstavnici rase i imaju sulud temperament. i vaspitani su sjajno. svakoga trpe.

 

shta hocu da kazem, svaka rasa se da privesti redu, samo treba puno truda, za neke vishe za neke manje.

moze samo da se desi da ubodesh debila (al to moze svaki pas da bude). zato obratiti paznju na odgajivachnicu (jer pare u incestu..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, Olja, koliko ima kilograma Manuel?

Inache, eve Radmile (novousvojene machke), slika je malo debilna, al' ako mislite da je prijatno jebavati se sa raspalim sranjem od HP-ovog digitalca zarad ekstra snimka, nije:

 

IPB Image

 

Inache, poshto se selim uskoro, ovaj put nema shanse da neki od moja 2 zlikovca od stricheva ili 3 od zlikovaca ujaka capi neku moju machku again...

Inache, ne da je vaspitana, nego chak ako ja spavam, a njoj prigusti za nuzhdu, popne se kod mene na krevet i pochne da me lizhe po rukama dok me ne probudi... Prosto da ne poverujete! Mislim, znam da machke hoce da grebu po vratima, ali kako je vecina vrata u mojoj gajbi drvena, to bi bilo VRLO loshe... Ali Radmila je ekstra, a ako neko od moje rodbine pozheli da je capi, makar preko caleta ili keve, ima da dobije samo jedan odgovor - :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je tezak, ali nije nimalo naivan. Kada ja dodjem kuci, za njega je to pravi praznik, ne odvaja se od mene. Sto se hrane tice, izbirljiv je i stalno bi nesto da jede. Kada sednem za sto, on mi se okaci o sa strane za nogu i ceka da mu nesto dam, pa obicno vise pojede nego ja. Imam i jednu mackicu od godinu i po, zove se Perla, ali nije mnogo druzeljubiva. Igra se samo sa mojim tatom, ostale ignorise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...