Jump to content

Recommended Posts

Strasno.

 

 

A ono iz Kurana sto pominju na ovoj raspravi :haha:

 

http://www.putvjernika.com/forum/ostalo/okretanje-zemlje-istina-ili-bajka-t1798.html

 

 

U 41 ajetu sure el-Fatir Uzvišeni kaže (prijevod znacenja): „Allah održava nebo i Zemlju da se oni ne pomjeraju...“

 

To smo se salili, a? :D

 

Daleko bilo da sam citao Kuran, ali verovatno je neko ko posecuje ovaj forum citao, pa me zivo interesuje o cemu ovaj Zakir prica kad govori da su naucne cinjenice vec pomenute u Kuranu, pre nego sto ih je nauka otkrila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

верa те убеђује да ће србија бит првак света у фузбалу, а наука каже да је Пантелић у нападу.

Genijalna definicija vere i nauke... Probudio sam devojku koliko sam se smejao...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovog zakira je moguce matirati u dva poteza koliko mu je suplja prica.

 

lako je "pokazati' fiktivnom sagovoriku koji daje pogresne odgvore (koje je on izmislio), ali na primer: kad bi nekom rekao "sta se pre mislilo o obliku zemlje, da je ravna ploca, a sad znamo da je okrugla, i to pise u kuranu" - bilo bi ga lako pokopati jer je ranije ne samo bilo poznato da je zemlja okrugla, nego je erastoten pre 2200 gdina izracunao obim planete, a to je oko 700 godina pre nego sto je napisan kuran.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genijalna definicija vere i nauke... Probudio sam devojku koliko sam se smejao...

 

To hoces da se pohvalis da imas djevojku :D

 

Ne znam sta ovde ima da se raspravlja toliko... Ateizam je zakon, religija je za pedere i cao...

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rogi

kao na primer astrologija. jedan univerzalisticki skup verovanja u misticki kosmicki poredak. i ljudi koji veruju u horoskop traze da stupe u vezu (da se "religiraju") sa tim apsolutnim poretkom tako sto ce poslusati svoju astrolosku prognozu isto kao sto ce neki hriscanin verovati da je blize bogu dok bude slusao propoved u crkvi ili se bude ispovedao. 

 

 

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao na primer astrologija.

Ne ispunjava uslove da se naziva religijom.

 

Dok to ispunjavaju grupacije kao shto su ateistichki kvejkeri, a postoje takodje i opshti hrishcjanski ateisti.

 

U indiji postoji vishe ateistichkih religija, to su ateistichka samkja (postoje teistichke religije koje su prihvatile delove samkja filozofije, kao shto je npr Patandzhalijeva Radzha joga), mimamsa(shkola koja je ateistichka, a chita Vede i praktikuje rituale koji su propisani istim), takodje, dzhainizam je religija koja je chisto ateistichka i najbolji je primer ateistichke religije, sve sa svojim dogmama o izgledu univerzuma, ravnima postojanja, reinkarnaciji, mokshi i strogim etichkim pravilima. takodje, teravada budizam je agnostichka religija, a mnogi teravada budisti (vecjinski na zapadu, ali ima toga i na istoku) su ateisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci na temu budizma i pacifizma, imaginos je mislim pricao o tome, pa sam se zato setio da okacim odlomak iz knjige koju citam - Buddhist Warfare:

 

Making Merit through Warfare and Torture According to the Ārya-Bodhisattva-gocara-upāyaviṣayavikurvaṇa-nirdeśa Sūtra The impression of Buddhist pacifi sm is so strong that it has

suggested to historians that it was a signifi cant factor in the downfall

of Buddhism in India. Buddhist kings would seem to be implicated

in a hopeless moral confl ict. No Kṛṣṇa seems to rescue the Buddhist

Arjuna from the disempowering moral confl ict that arises between a

warrior’s duty and the values of ahiṃsā (nonviolence). However, we

can see from the example of the Ārya-Bodhisattva-gocara-upāyaviṣayavikurvaṇa-

nirdeśa Sūtra that Buddhist kings had conceptual resources

at their disposal that supported warfare, torture, and harsh

punishments. The exploration of its intertextual details opens up an

ever-wider view of a sort of Buddhism strongly at odds with the

pacifi st stereotypes...

hronoloski stizemo do sadasnjosti obradjene u poslednjoj glavi pod nazivom "Militarizing Buddhism: Violence in Southern Thailand"...

 

 

cela knjiga:

http://www.multiupload.com/T5U923OBFC

http://www.megaupload.com/?d=7O7T70GT

http://hotfile.com/d...n.2010.pdf.html

Edited by pravikretenskefacedokdrka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...