Jump to content

Recommended Posts

Ako zivis na selu a pri tom pojam gradjanina posmatras u demografskom kontekstu,ne mozes za sebe reci da si gradjanin.Tako da ipak moras znati znacenje konteksta u kom taj izras posmatras.

 

Takodje,ako ne znas svoja gradjanska prava i duznosti,nisi gradjanin,vec idiot.Titulu gradjanina moras zasluziti.

 

p.s. u straj Grckoj su idiotima nazivali onaj dio demosa koji je bio nezainteresovan da aktivno ucestvuje u politici,odnosno nezainteresovan za umijece oblikovanja polisa;posmatrano u savremenom drustvu to bi svakako bili svi oni,koji ne znaju svoja gradjanska prava i duznosti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Životinje ne mogu da apstrahuju, bar ne previše uspešno, i to im poprilično ograničava "svest". Isto kao i ti, o veliki filozofe.

Molim te, pronađi definiciju glagola "aptrahovati". Jebe me u mozak koliko budućih "akademskih građana" reč koja očigledno potiče od pojma apstrakcije izgovara sa "h" umesto "k". Isti slučaj sa rečju "ekstrakcija", a tužno je što takav izgovor može da se čuje i kod starijih stručnjaka koji su nekako prihvatili to sakaćenje.

 

A što se tiče teme i ovoga što je NiP pitao... Bio sam prošle godine na sahrani, pop je odradio svo bajanje i napevavanje i onda spustio krst na kovčeg, time izbegavši dovođenje ljudi u situaciju u kojoj bi morali da odbiju celivanje krsta. U ovoj izvedbi, prisutni prilaze redom (najbliži srodnici prvi, naravno, oni su već u kapeli), ljube krst uz poslednje reči i pozdrav i kako to sve već ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  ma kakva konstrukcija, nema mi smisla to što si napisao ili ne kapiram baš najbolje situaciju... da nije spustio krst na kovčeg primorao bi prisutne da odbiju celivanje krsta? sve? ili one koji to ne žele?  

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ne bi doslovno primorao nikoga. Nego, recimo, ja u kapeli kao ateista i ne želim da ljubim krst. Jedan od običaja je da pop kruži po kapeli i kaže svakome pojedinačno da celiva, čime bi došlo do toga da moram da odbijem. A ovako, kada spusti krst, izbegne se takva situacija, koja naročito može da bude neprijatna u našoj zadrtoj sredini gde se ljudi mršte ako nisi pravoslavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini sto si cekao na odgovor,morao sam da serem a i sporije pisem :)

 

Ma sigurno bih tada ispostovao zelju pokojnika,ali ne bih u tome ucestvovao,krstio se,cjelivao raspece...gledao bih da izbjegnem taj niz komicnih scena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dawkins, richard - the god delusion

Читајући реакцију на ову књигу,стекао сам утисак да се познати атеиста Dawkins баш и није прославио са њом.

naravno, ja ne izbegavam nista - i odgovorio sam ti na sve argumente (za razliku od tebe koji uvek preskaces delove koji su za tebe "neugodni"). izbegavas da navedes konkretno koja cuda i natprirodne akcije je izveo isus i da navedes izvore gde to pise.

Нисам ја контрадикторан,већ се теби не допада то што је доказано да је Исус чинио чуда.

Прво си рекао да је потребан објективан извор,а онда када један антихришћанин каже да је Исус чинио чуда,за тебе то није довољно објективан извор. И желиш да чујеш која су то конкретна чуда.

Него да се вратимо на књиге које говоре о томе,у питању су књиге унверзитета Кембриџ и Оксфорд,да ли имаш негде где се каже супротно ? Волео бих да видим где. Не кажем да су те књиге непогрешиве само зато што су штампане на Оксфорду,али дај ми неког другог стручњака који тврди да то није тачно што пише у њима.

Предпостављам да не очекујеш да ти неко верује на реч да то што тамо пише није тачно.

eh.. mnogo puta u zivotu sam cuo ljude koji pazljivo biraju cinjenice tako da se uklapaju u njihove teorije i verovanje.

na primer, ti si totalno ignorisao cinjenicu da ljudi mogu da ozdrave od neizlecive bolesti - i van crkve i manastira.

Свакако да се слажем,али да ли имаш неки конкретан пример,тако ће бити лакше. Оздрављење од неизлечиве болести ван цркве и манастира предпоставља употребу лекова,зар не ?

То не искључује Божју помоћ,што неко себе лечи ван цркве и манастира.

slazem se sa tobom. u osnovi religije je masovna deluzija i verovanje u izmisljotine, a ne logika.

Да ниси ово прочитао код Dawkinsa ? Наравно да у основи вере нису измишљотине,то што су то за тебе измишљотине,то је твоја ствар,а не ствар коју желиш да представиш као објективну реалност.

Не разумем зашто ми постављаш питања у вези Зевса. Нити видим смисао у вези тога.

Ја избегавам одговоре на питања ?

Не разумем поенту приче,какве везе има Зевс са целом овом причом ?

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...