Jump to content

Recommended Posts

Vidi, shvatices kad tad (a bolje pre nego kasnije, u slucaju da imas zelju da ostanes na forumu) da postoje pacijenti kao sto je Rogi, koji dominiraju mnogim podforumima na mnogo razlicitih, izvitoperenih i izopacenih nacina.

Odustani od rasprave.

 

Bez uvrede dezurnom seratoru.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, shvatices kad tad (a bolje pre nego kasnije, u slucaju da imas zelju da ostanes na forumu) da postoje pacijenti kao sto je Rogi, koji dominiraju mnogim podforumima na mnogo razlicitih, izvitoperenih i izopacenih nacina.

Odustani od rasprave.

 

Bez uvrede dezurnom seratoru.

Zasto bih? Ne govorim nista lose niti imam losu nameru. Uz to, ja kontam ovo kao prijateljsku raspravku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je škola koja mora da se prođe nakon čega se dostiže jedan viši nivo neverovanja koji raskršta sa religijama metodom potpunog bolenja kurca za iste... elem, dokle god raspravljaš o religiji pokazuješ da joj pridaješ značaj i da ima veliki uticaj na formiranje tvog stava, filozofije i sistema (ne)verovanja... nusprodukt si religije... ne postoje ti argumenti koji bi iskrenog (ne)vernika pokolebali u svom (ne)verovanju pa je svaka rasprava suvišna a rasprava sa rogijem mu dođe neki ubrzani program spoznavanja besmislenosti iste... rogi, daj baci onaj tvoj nepobitan dokaz o postojanju boga da ubrzamo malo proces uzvišenja brata Óðinsdagra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokle god raspravljaš o religiji pokazuješ da joj pridaješ značaj i da ima veliki uticaj na formiranje tvog stava, filozofije i sistema (ne)verovanja...

ne pridajem joj znacaj, ali religiozni ljudi sa kojima zivim u drustvu joj i te kako pridaju. i cesto prave gluposti i stetu sebi i drugima i meni zbog nacina na koji upraznjavaju religioznost.

 

generalno, meni je kul da svako veruje u sta hoce i to podrzavam - ali ne zelim da tudje halucinacije uticu na mene, a to se desava zato sto religija ima jak uticaj u drustvu kod nas. zbog toga cela prica o ateizmu i religiji. dakle, nisam protiv religije i vere kao licnog izbora, ali sam vrlo protiv klerikalizma i uticaja popova - i smatram da taj uticaj treba da bude ravan nuli. kao jedno od resenja za to je kritika svih aspekata religije, pocev od moralnog aspekta (tu ih najvise treba kritikovati), pa do deluzija i lazi o postanku sveta i slicnih nebuloza - jer sto su ljudi u nekoj zemlji obrazovaniji to je religioznost manja.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecjina ateista su karikature koje su prihvatile ateizam iz nekog infantilnog bunta.

 

Aj da si ovo rekao za satanizam, pa da razumem, ali ateizam ne može biti infantilni bunt jer je ateizam osnovno stanje. Dete nema nikakav pojam o Bogu dok mu odrasli takav pojam ne nametnu, a i ako ga ima, on je vrlo neodređen i nema nikakve veze sa Bogom iz organizovanih religija.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecjina ateista su karikature koje su prihvatile ateizam iz nekog infantilnog bunta.

Ljudi prihvataju ateizam zbog slobodoumlja, ne bunta. Cela poenta ateizma je skepticizam, i kritika religije. Po prirodi nam je da sumnjamo, dok nam je religija u svakom obliku nametnuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dete nema nikakav pojam o Bogu dok mu odrasli takav pojam ne nametnu,

nije istina, vecj sam navodio helen keler, ideja o bogu je urodjena.

 

i nema nikakve veze sa Bogom iz organizovanih religija.

pa ja ni ne pripadam organizovanoj religiji.

 

Ljudi prihvataju ateizam zbog slobodoumlja, ne bunta

ti onda zhivish u nekom svetu fantazija. 99.9 odsto ateista nema pojma da ti bekne o skepticizmu, kritici religije ili teoloshkim argumentima.

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije istina, vecj sam navodio helen keler, ideja o bogu je urodjena.

helen keler ima urodjenu ideju o kom bogu konkretno? isusu, alahu, ktuluu, zevsu? ;)

 

ili je imala neku ideju o nedefinisanom entietu cijom voljom objasnjava ono sto je okruzuje a nije mogla da razume. razlika je drasticna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nikada neće shvatiti da nema poente u dokazivanju postojanja ili nepostojanja onoga što većina naziva bog, ili bogovi. Tek sa one, više strane koja nadgleda ove subjektivne kategorizacije i podele na ateizam i teizam, vernike i nevernike, dobro i zlo, čovek je spreman na sledeći evolutivni nivo - i tada će tek shvatiti ono što trenutno ne razume. Da je čovek jedini bog, centar svog univerzuma i to je jedino važno. Ništa drugo pod ovim nebom nije važno. Ali put istraživanja dubina sopstvenog bića je ostavljen za kraj. Istraživanje zvezda, okeana, šuma, životinja, sve je to zapravo istraživanje naše ljudske prirode. Taj preokret predstavlja ulazak u novo Zlatno Doba čoveka. Do tada, neka nas jebe bog svemoćni u dupe.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

helen keler ima urodjenu ideju o kom bogu konkretno? isusu, alahu, ktuluu, zevsu?

o bogu tvorcu. nije ona ni prichala da je imala urodjenu ideju o bogu neke tradicionalne otkrivenjske religije.

 

verovatno ne misli na ateizam po definiciji već ovaj koji se u praksi ponaša kao antiteizam..

mislim na ljude, na 99 odsto ateista koji misle da su mnogo pamenti zato shto sebe nazivaju "ateistima", a ne umeju da beknu nishta o kritici religiji ili filozofiji religije, isto kao sto 99 odsto vernika ne ume nishta da bekne o teologiji njihove religije..

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kao da si rekao da niko ne sme za sebe da tvrdi da je ljudsko biće osim ukoliko ne ume da objasni šta znači biti ljudsko biće u antropološko-biološkom smislu i da pri tom pruži jasnu definiciju svesti, jer je upravo to ono što ga razlikuje od, recimo, životinja.

 

Ili, ne smeš da kažeš za sebe da si "građanin" jer ne umeš da objasniš šta to znači biti građanin u istorijsko/kulturno/demografskom smislu a pri tom ne znaš ni da nabrojiš koja su to sve građanska prava i dužnosti. Jednostavno, kažeš "Ja sam građanin" i ćao. :)

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kao da si rekao da niko ne sme za sebe da tvrdi da je ljudsko biće osim ukoliko ne ume da objasni šta znači biti ljudsko biće u antropološko-biološkom smislu i da pri tom pruži jasnu definiciju svesti, jer je upravo to ono što ga razlikuje od, recimo, životinja.

 

Ili, ne smeš da kažeš za sebe da si "građanin" jer ne umeš da objasniš šta to znači biti građanin u istorijsko/kulturno/demografskom smislu a pri tom ne znaš ni da nabrojiš koja su to sve građanska prava i dužnosti. Jednostavno, kažeš "Ja sam građanin" i ćao. :)

 

Hahaha ovo si dobro zapazio...a moze i ovako:ako osjecas bol u nekom dijelu tijela, ne smijes tvrditi da te boli,jer ti dobro ne poznajes ljudsku anatomiju i ne umijes da nabrojis sve djelova ljudskog tijela.

 

 

mada, sa ovim drugim tvojim primjerom se,mozda,i ne bih slozio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kao da si rekao da niko ne sme za sebe da tvrdi da je ljudsko biće osim ukoliko ne ume da objasni šta znači biti ljudsko biće u antropološko-biološkom smislu i da pri tom pruži jasnu definiciju svesti, jer je upravo to ono što ga razlikuje od, recimo, životinja.

onda nek ne tvrdi da je ljudsko bicje u antropoloshko-bioloshkom smislu i da ume da pruzhi jasnu definiciju razuma. (poshto zhivotnje imaju svest)

 

poshto je gojko rekao "Ateisti (ili ako cepidlačimo, agnostici) ne moraju da znaju ništa o kritici ili filozofiji religije. Dovoljno je da kažu da je koncept Boga kakvim ga predstavljaju religije nelogičan. "

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...