Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ja krecem ponovo sa sklekovima posle par godina. Pre godinu i po dana sam zahvaljujuci slatkisima i sokovima nabio 95 kg. Od nove godine igram odbojku 3 puta nedeljno po 3 sata i idem 1 nedeljno na vrh Bukulje(690m nadmorske visine) pesice i nazad. Smrsao sam sad na 84 kg, ali sam se zategao do jaja. Jos sklekovi i u fulu sam.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заправо, вежбе за груди су изузетно важне за жене. Што су јачи пекторални мишићи & све што уз њих иде - да не залазим сада превише у анатомију :D - груди ће дуже времена бити затегнуте, подигнуте. Не планирам да икада престанем да радим вежбе за груди. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali ipak je kvalitet kozhe mnogo bitniji. A od drzanja zavisi kako ce grudi delovati. Cini mi se da grudni misici imaju neku sporednu ulogu. Sve ribe s opustenim sisama koje znam/vidjam na net-u imaju uzasno tanku kozhu na tom delu.

Realno, grudi se ne mogu drasticno poboljsati neradikalnim metodama.

 

Sto se teretane tice treba da opet uhvatim neki ritam a tako me mrzi... mrzi me jer izgledam so-so a jedem sta god hocu i koliko hocu, drzim istu kilazu vec 6 meseci na tom 'rezimu' ishrane. Da izgledam gore trgla bih se lakse :( A ja bih tanke nogeeee. U stvari vezbanje i nije toliki problem jer nije komplikovano - odem 3x nedeljno na neko grupno sranje. Ali kupovina hrane i svakodnevno razmisljanje me mrzi pa na kraju pojedem sladoled. Verovatno je najbolje napraviti gomilu varijanti dnevnih ishrana pa na shuffle - da mogu da iskljucim mozak.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno teretana je moderni trent.

Kakva masa kakve gluposti.

 

Sklekovi, zgibovi, plivanje, trbusnjaci, propadanja i eventualno kucna varijanta bucica. Ko oce normalnu tezinu, ciste i solidne misce.

 

A ko hoce da izgleda mnogo nazovi jako, da bude trom, slab, spor i da ima nezdravu tezinu u odnosu na visinu.

Ako neko ima visina - 90 pa od toga vise kilograma taj je NEZDRAVO TEZAK. Bilo to misicna masa ili salo.

 

Ja sam cepao jogurt svaki dan, i normalno jeo i za nekih 2 meseca nabacio sam finih sedam kila, samo uz standard vezbe bez DIZANJA 90 Kila na benchu, i ostalog bilodvanja po teretani.

 

Заправо, вежбе за груди су изузетно важне за жене. Што су јачи пекторални мишићи & све што уз њих иде - да не залазим сада превише у анатомију - груди ће дуже времена бити затегнуте, подигнуте. Не планирам да икада престанем да радим вежбе за груди.

 

Da divno, samo sto se smanje pa izgledaju ko dva valjka koja su izasla iz tela. Divna slika.

Samo ti radi.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

And how 'bout da pustiš da ljudi rade onako kako im odgovara?

 

Ja sam prestao da budžim masu pošto sam se pre mesec i nešto solidno uprasio. Bio sam prilično nagruvan u ramenima, leđima i sisama al sam zbog pojačane ishrane nabio stomak i podvaljak, iako sam imao tek 85-6 kila na 188 cm visine. Sad sam bio u selu nekoliko nedelja na dosta slabijoj ishrani, spao sam na ispod 80 kila, skinuo stomak i ostalo vidljivo salo i sad gledam da idem na definiciju pošto mi je lepše ovako da izgledam.

 

Ali svejedno, to kad dođeš i kažeš nekom "e glup si što radiš masu, samo sklekovi i zgibovi!" ništa ne pomaže i ja te prvi ne bih poslušao pre par meseci. Mora čovek sam da ima motivaciju da bi radio masu ili definiciju, a ne drugi da mu kaže. Kao što u životu neko ima period da sluša hevi metal, a onda drugi period kad sluša death metal, tako u životu mladog čoveka dođe trenutak kad želi da se gruva kao svinja, a onda posle promeni mišljenje i ide na žilavost (ko ubaci ovo u najgluplje postove, jebaću ga :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da divno, samo sto se smanje pa izgledaju ko dva valjka koja su izasla iz tela. Divna slika.

Samo ti radi.

 

Јееесте. :rolleyes:

 

У праву је ово што рече Double Fire - важан је и квалитет коже. То већ спада у овај "све што уз то иде" део - мислим да је то пре питање исхране и неге, па и генетике, него теретане. Али, јесте важно.

 

Елем, чињеница је да код жена груди, с годинама, иду све јужније. За то је понајвше одговаран ligamentum suspensori mamae, који се апсолутно може ојачати правилним вежбањем. Вежбањем се делује на лигамент, а на тај "стрес" (овде користим ту реч у максимално позитивном смислу :) у недостатку боље), лигамент (а исто важи и за тетиве) "одговара" повећањем колагених влакана, што резултира јачим лигаментом. Значи, јаки лигаменти - лепо подигнуте груди и у познијим годинама. :)

 

А што се тиче тих "ваљака" које помињеш... Стварно не знам на шта мислиш. Ја се слажем да треба водити рачуна колико којих вежби се раде - никада ми се нису свиђале груди већине професионалних пливачица, на пример - али, брате мили, двадесетак добрих chest flys са тегићима од по два килограма могу само да буду од користи девојци...

 

 

(ko ubaci ovo u najgluplje postove, jebaću ga :) ).

 

Јао, како неко може ово да искористи... :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slazem se, sve sto ne-atletskoj devojci treba su neki kurs aerobika (koristim tu rec kao zamenu za kombinaciju Body Pump-a Pilatesa i jos nekih cuda, znaci ne mislim na klasican aerobik) + dobar kardio tipa elipticni trenazer/steper/plivanje. Da sam musko verovatno bi mi zivot bio komplikovaniji posto kod nas nema grupnih treninga (ma koliko to gej zvucalo :P ) a mnogima je dosadno da samo nesto dizu i razvlace.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

А што се тиче тих "ваљака" које помињеш... Стварно не знам на шта мислиш. Ја се слажем да треба водити рачуна колико којих вежби се раде - никада ми се нису свиђале груди већине професионалних пливачица, на пример - али, брате мили, двадесетак добрих chest flys са тегићима од по два килограма могу само да буду од користи девојци...

 

pricham o VEZBANJU grudi. Ne o rekreativnom podizanju tegica.

Izvinjavam se sto se nismo razumeli.

 

p.s. sumnjam da ce dva i po kila da ti zategne mnogo.

 

mnogima je dosadno da samo nesto dizu i razvlace.

 

Al' im je zanimljivo da stoje ispred ogledala u teretani i namestaju se u nadi da ih pola teretane gleda a posebno zhenske koje dosle da zategnu dupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kapiras, rekla sam da ima ljudi kojima je teretana beskrajno dosadna i nikad ne idu tamo :da:

sad ako hoces da napravis teeeesku generalizaciju onda druga stvar.

 

sad ako hoces da napravis teeeesku generalizaciju onda druga stvar.

 

Eh generilazicaja, "lets be unique" sindrom.

Gneralizacija ili realnost? Koliko god da je dosadno razvlacenje ( a sigurno je svakom dosadno razvlacenje i ponavljanje serija ) zanimljivo je ono sto se dobija time. Nema tu generalizacije. Ne ide se u teretanu iz praktichnih razloga, vec iz estetskih razloga.

Retko ko u teretanu ide iz praktichnih razloga, tipa da moze efikasnije da prenosi trupce, il dzakove u magacinu.

 

No, nebitno.

U teretanu svi idu vise manje jer nisu zadovoljni svojim izgledom.

 

Uvek mozemo da kazemo da je estetika praktichna stvar....

No, cinjenica je da nema nista praktichno kod podizanja 100 kila iz bencha. (npr) Imamo viljuskar u te svrhe.

 

 

Muskarac posle teretane - Al sam jak i zajeban

Riba posle teretane - al sam zgodna riba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ide se u teretanu iz praktichnih razloga, vec iz estetskih razloga.

Retko ko u teretanu ide iz praktichnih razloga, tipa da moze efikasnije da prenosi trupce, il dzakove u magacinu.

X

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim sklekove i zgibove i imam problem. Desna ruka mi je dosta jača od leve, tako da imam utisak da se mnogo više oslanjam na nju prilikom vežbanja, a i vizuelno je uočljiva razlika. Pretpostavljam da bi trebalo da dižem tegove levom, pa me zanima da li da radim i desnu, samo sa manjim brojem ponavljanja, ili ne. Čuo sam neku priču da ne valja za kičmu kad se radi samo jedna ruka tegovima, al' nemam pojma da li je to tačno.

 

Edit: Naravno, očekujem komentaru "manje drkaj" fazonu. :)

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

the-dangers-of-masterbation-cefjfhimgijncefj1.jpg

 

:)

 

Nemoj da prestajes da radis desnu,samo sa manjim brojem ponavljanja u odnosu na lijevu. Ako imas pravilno drzanje tijela tokom vjezba,neces imati problema sa kicmom. Najbolje ti je kad koristis jednorucne tegove i radis biceps npr,da to bude u sjedecem polozaju,naslonis ruku na koljeno i tako radis ponavljanja.

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim sklekove i zgibove i imam problem. Desna ruka mi je dosta jača od leve, tako da imam utisak da se mnogo više oslanjam na nju prilikom vežbanja, a i vizuelno je uočljiva razlika. Pretpostavljam da bi trebalo da dižem tegove levom, pa me zanima da li da radim i desnu, samo sa manjim brojem ponavljanja, ili ne. Čuo sam neku priču da ne valja za kičmu kad se radi samo jedna ruka tegovima, al' nemam pojma da li je to tačno.

 

Nisi jedini, proporcionalnog nema. Svakom je neka ruka jacha.

Al' ako radi redovno sklekove i zgibove, verovatno ce vremenom da se ujednachi.

 

Imam pitanje, samo kako si uocio da ti je desna jacha?

 

Mozda ti je leva samo "smotanija" jer jachina ruke ne zavisi samo od jachine misica, vec od kontrole misica.

Pri udarcu naprimer, bitno je da stugnes biceps pri samom kraju udarca, dok ga vecina ljudi steze od samog pocetka sto oslabljuje udarac.

A to opet ne zavisi od jacine tricepsa ili slaboce bicepsa, vec koordinacije kada si koj misic stegao u pokretu i koliko.

 

Verovatno vise stezes desnu.

 

Ako razumes sta hocu da ti kazem.

 

Cepaj malo sklekove sa levom rukom samo. Ako mozes na jednoj ruci.

Ali ne preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ispravio kičmu u teretani i više nisam zgrbljen, to je praktičan razlog.

 

Za ispravljanje kicme si imao efikasnije stvari.

Bazen i plivanje svakako.

Zdravije, kvalitetnije, prirodnije, jeftinije.

 

Pa nisam nešto preterano opterećivao leđa sa velikim težinama pri vežbama leđa. A i nisam zakidao na masnoj ishrani dok sam ih radio...

 

A isao si u teretanu da ispravis kicmu?

 

Uglavnom jel ima neko školovan da iznese neke detalje?

 

Ne treba tu neka skola.

Opsta informisanost je dovoljna.

Moj ortak jedan je insturkotr za teretanu i ta sranja.

Daleko od toga da je skolovan.

 

Doso baja tamo negde nemam pojma gde... pokazao da zna vezbe da se lepo izgradio da poznaje informativno teoriju cele priche i eto ti "skolovanja" za to.

 

U principu par stvari su najbitnije kada se ide u teretanu

- Da se ne preteruje.

- Da se radi kardio

- Da se ne puca hemijom

- Da se radi razgivanje.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da citiram al nemam pojma sto si se rasprdeo, ocigledno ne kapiras uzasno proste stvari :D mislim i dalje, ja kazem da ima ljudi koji ne idu tamo jer im je dosadno i to je to, ti si zapeo s nekim filozofijama :D ne kazem da nisu tacne, samo da ne kapiram kakve veze ima moj komentar s njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da citiram al nemam pojma sto si se rasprdeo, ocigledno ne kapiras uzasno proste stvari :D mislim i dalje, ja kazem da ima ljudi koji ne idu tamo jer im je dosadno i to je to, ti si zapeo s nekim filozofijama :D ne kazem da nisu tacne, samo da ne kapiram kakve veze ima moj komentar s njima.

 

Sad si me zbunila. Na koji komentar tachno ciljas? Pa cu da ti kazem kakve veze ima.

 

Sto se tiche mojih komentara uglavnom imam neku potrebu da skrenem paznju ljudima koji eto idu u teretanu i dizu behc, i tako to i to je sve sto rade.

Napisem lepo na forumu, pa ko prochita - prochitao. Mozda neko i prihvati, ja srecan ko kuche u liftu.

 

Elitista bas zna da se raspline

 

Talenat.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba tu neka skola.

Treba. Ovo što si do sad napisao, toliko sam znao i ja. Znaju medicinari šta tačno na koje organe udara i sa kakvim posledicama, zato i pitam jel ima doktora u publici.

 

A isao si u teretanu da ispravis kicmu?

Išao sam jer sam bio mnogo mršav. Nisam mogao jedan zgib da uradim. Mogao sam kući na šipci za zgibove samo da visim ko Isus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba. Ovo što si do sad napisao, toliko sam znao i ja. Znaju medicinari šta tačno na koje organe udara i sa kakvim posledicama, zato i pitam jel ima doktora u publici.

 

Ako ima fizioterapeuti, ortopedi, doktori sporta.

Nek se jave.

Ostale ne da slusham cu da rusim ne da radim.

 

Mada opet to je individualno sta na koje organe udara.

Al je cinjenicno stanje ono sto je nekron napisao da preterana masa ostecuje hrskavicu na kostima.

 

Zna covek, imao problema sa time.

 

 

Išao sam jer sam bio mnogo mršav. Nisam mogao jedan zgib da uradim. Mogao sam kući na šipci za zgibove samo da visim ko Isus.

 

Aha.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...