Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vrlo je pravilan, od poda do 90% ispruženih ruku. Ne radi se 5 stotinki nego jednu sekundu, što je sasvim dovoljno za ceo sklek ako radiš malo brže.

shto znachi da ti treba pola sekunde da se spustish od skoro ispruzhenih ruku do santim, dva od poda, shto znachi da kad se spushtash ustvari padash, a treba da radish sporije- da bi mogao da se koncentrishesh da mishicji rade sve vreme- da se spushtash sve vreme tricepsem i pekovima, a ne padanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim da radim sporo bilo koju vežbu i trudim se da radim relativno brzo. Moj burazer ima istu primedbu na to da radim brzo ali to pokazuje bolje rezultate u odnosu na njega koji radi kao sporo. Za snagu i eksplozivnost treba raditi brže, ako hoćeš da se bilduješ onda radi sporije i "koncentriši se na svaki pokret" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da zavisi od toga šta čovek želi da postigne. Ako sporije radiš možeš popraviti izdržljivost ali ako brže radiš možeš više da dobiješ na snazi i eksplozivnosti. I dok sam išao na treninge kik boksa radili smo relativno brzo, sekundu - dve za sklek najviše...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. Nije mi masa cilj, mislim da sam ovde pominjao da vežbam zarad kondicije i zdravlja; dve sekunde dole, pa gore bi mi bilo dosadno i samo bih traćio vreme, ovo mi je otprilike sredina na kojoj dobro funkcionišem i postižem ono što hoću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. Nije mi masa cilj, mislim da sam ovde pominjao da vežbam zarad kondicije i zdravlja; dve sekunde dole, pa gore bi mi bilo dosadno i samo bih traćio vreme,

nije poenta u tome dal je toliko-i-toliko sekundi. najbolje ti je da sklek radish najbrzhe shto mozhesh a da mishicj radi sve vreme, znachi- kad se spushtash da ne padash, nego da mishicjima spushtash telo. samim tim shto ti mishicji rade i u putanji tela nadole, duplo duzhe rade, znachi- duplo vezhbash. shto vishe se navikavash na to- da mishicjima spushtash telo to cje brzhi sklek biti, ja kad radim brzhe sklekove to je otprilike nekih pola sekunde ka gore, skoro sekunda ka dole, al radim i brzhe i sporije sklekove, kako kad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

VELIKI PROROK-NOSTRADAMUS DRAGAN IVKOV

je je objavio da je istinito njegovo prorocansto

od prosle godine,Dobio je ~20kg Cistote Misicne mase.

Trenutno ima oko 155KG.

Objavjuje novo PROROCANSTVO za Sledecu Godinu:

jos ~20kg Cistote Misicne mase!!!!!!!!

{40 Pounds Pure Flesh/a year)

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije poenta u tome dal je toliko-i-toliko sekundi. najbolje ti je da sklek radish najbrzhe shto mozhesh a da mishicj radi sve vreme, znachi- kad se spushtash da ne padash, nego da mishicjima spushtash telo. samim tim shto ti mishicji rade i u putanji tela nadole, duplo duzhe rade, znachi- duplo vezhbash. shto vishe se navikavash na to- da mishicjima spushtash telo to cje brzhi sklek biti, ja kad radim brzhe sklekove to je otprilike nekih pola sekunde ka gore, skoro sekunda ka dole, al radim i brzhe i sporije sklekove, kako kad..

Naravno da jeste poenta u tome, jer, kao i u dizanju tegova, manje sporih ponavljanja veće težine gradi masu, a više ponavljanja manje težine gradi izdržljivost. Kada bih radio dve sekunde gore i dve dole (ili više od toga), mogao bih da uradim manje ponavljanja i samim tim bih išao na masu. Ali, ti ćeš sada da odgovoriš kako nisam u pravu, jer si dokazao da postoji bog, tako da je najbolje da se manemo rasprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh ovo jednom, mozda je tacno mozda nije :D

Doing 1-6 reps per set is best for increasing strength.

Doing 5-12 reps per set is best for building muscle.

Doing 10-20 reps per set is best for improving muscular endurance.

 

 

8-15 sets per bigger muscle group per week (chest, back, quads and hamstrings).

0-8 sets per smaller muscle group per week (shoulders, biceps, triceps).

Inace, ako nekome trebaju jednorucni tegovi ima ovaj set na Kupindu, prilicno je kul a posle ako zatreba jos veca tezina mogu da se kupe isti ti diskovi na komad (cak od istog proizvodjaca) na par drugih sajtova. Kapiram da je max. 6x2.5kg + rucka (oko 2kg) + osiguraci (tipa 500g).

Videh sad i ove.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko kako se zove ona fitness sprava sto ima gumene kablove zakachene za rucke(da ono sto silja vezba u crtanom filmu)I de to moz se nadje?

 

internet kaze ekspander

 

Ekspander.JPG

 

ja krenuo u teretanu posle dve godine :rockdevil:

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

imo sam to kad sam bio klinac x) stanesh na jedan deo i vuchesh na gore.. radio sam mrtvo dizanje dok nisam ni znao shta je to x)

 

Naravno da jeste poenta u tome, jer, kao i u dizanju tegova, manje sporih ponavljanja veće težine gradi masu, a više ponavljanja manje težine gradi izdržljivost. Kada bih radio dve sekunde gore i dve dole (ili više od toga), mogao bih da uradim manje ponavljanja i samim tim bih išao na masu. Ali, ti ćeš sada da odgovoriš kako nisam u pravu, jer si dokazao da postoji bog, tako da je najbolje da se manemo rasprave.

ja ti rekoh, meni manje od sekundu ipo traje brz sklek a mishicji mi rade i kad mi telo ide na gore i kada se spushta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh ovo jednom, mozda je tacno mozda nije :D

 

Inace, ako nekome trebaju jednorucni tegovi ima ovaj set na Kupindu, prilicno je kul a posle ako zatreba jos veca tezina mogu da se kupe isti ti diskovi na komad (cak od istog proizvodjaca) na par drugih sajtova. Kapiram da je max. 6x2.5kg + rucka (oko 2kg) + osiguraci (tipa 500g).

Videh sad i ove.

 

Ako za ista treba dati pare od sportskih rekvizita onda su to ove bucice , ja imam slicne , to je standardna mera 3cm precnik , malo po malo skupio sam da imam dve bucice koje mogu podesavati u rasponu od 5kg do 27.5kg , nikad unistivo i uvek drzi cenu cak i polovni tegovi se krecu oko 1.5e/kg .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

VELIKI PROROK-NOSTRADAMUS DRAGAN IVKOV

je je objavio da je istinito njegovo prorocansto

od prosle godine,Dobio je ~20kg Cistote Misicne mase.

Trenutno ima oko 155KG.

Objavjuje novo PROROCANSTVO za Sledecu Godinu:

jos ~20kg Cistote Misicne mase!!!!!!!!

{40 Pounds Pure Flesh/a year)

Jeste i ja sam poceo da treniram sa tim Federima pre teretane,

ALI OVAKO EXkluzivna vest a vi Skrecete Temu.

Sledeci April - PROROCKIH 175KG.

Nemam ja jos Dovoljno Dobru Formu Za Takmicenje-Ruka oko 55cm

Svarceneger je imao 56cm sa 108-112kg Tezine,Ronnie Coleman

isto 56cm sa 133kg Tezine.

JEBIGA NIJE ISTA TEZINA ZA ISTI OBIM!!!!!!

Jel ZNA KO ZASTO ,Specificna tezina OBIMA????

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Ko klinac Sa obima Ruke 32cm Sa tim Federima nabudzio ~39cm,

pa tek onda otisao u teretanu,bio sam najbolji pocetnik od ...

------------------

******************

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gde se pojavim U Teretani ili negde Vezano za Bodybuilding

Najbolje Da SVI pocnu Da se KLANJAJU I MOLE BOGU!!!

(Mozda je Previse na ulici Ljudi nisu Upuceni)

Ko u Filmovima Sto Ste Videli kad Evropljani Dodju medu Divljake

Kao Bozanstva.

ALI OVO NIJE KAO,- VEC STVARNO,u Realnom Svetu.

ALELLUJA ALLLELUJA,GOSPODE POMILUJ.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1335193450321.jpg

 

Hoću da probam da radim ove specijalne sklekove. Za sada radim nekih 60-100 dnevno, ovih običnih + imam dva tega od po 15.5kg, vežbam skoro svakodnevno kod kuće, ništa teretana. Dovoljno da ostanem u formi.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...