Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Имам 86 кила и висок сам 186,7,8 нисам ни сам сигуран више.

Радим петнаест минута кардио ( вијачу прескачем ) после сваког тренинга,то јест 4 пута њедељно.

Знам да је питање често постављано и јако глупо,али колико би ми требало времена да постигнем неки резултат? Гледам да скинем сало са стомака,врата,груди...(знам да не могу локално да скидам сало)

+ Не уносим шећер 5 дана у недељи.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je takva konstitucija da se odmah primeti kad izgubim kile i zato moram vratiti sto brze i sto pre bilo kakvu masu.

Isto jedno pitanje za ove koji vezbaju redovno,da li da ubacujem u prvih par meseci kardio ako radim program za masu ili da to ubacim kasnije kad dobijem zeljene kile?Ubacio bih kardio jer imam povisen krvni pritisak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti onda salo rođače?

Ja imam 181-2 cm a imam 96 kila, i opet imam tih 3-4 kg sala koje želim da izgubim :haha:

Zavisi koliko misica ima, ako je ko pile onda je logicno da su mu tih 10-15kg preko minimuma u stvari salo :D

Јбг,једно лето сам био непокретан, нисам могао из кревета да устанем, па се накупило, мада то је било пре четири и кусур година, још увек нисам скинуо...

Али нисам као пиле баш,има ме и у мишићима подоста...Ипак гледам то сало да скинем како год могу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам 86 кила и висок сам 186,7,8 нисам ни сам сигуран више.

Радим петнаест минута кардио ( вијачу прескачем ) после сваког тренинга,то јест 4 пута њедељно.

Знам да је питање често постављано и јако глупо,али колико би ми требало времена да постигнем неки резултат? Гледам да скинем сало са стомака,врата,груди...(знам да не могу локално да скидам сало)

+ Не уносим шећер 5 дана у недељи.

Ал зато у суботу и недељу поједеш 20 крофни и 5 милки тако да сјебеш све оно што ниси јео
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ал зато у суботу и недељу поједеш 20 крофни и 5 милки тако да сјебеш све оно што ниси јео

Па зар у томе није фора?

 

Ahahahah koji car, rekao da ne jede secer jedan deo nedelje i da preskace 15min i kao to nam je dovoljan info :D

хахахаха

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uradio meden trening , slicno kao ovaj neki tamo crnac :

 

8 serija x 4 min vijaca

Izmedju serija, bez pauze,sam radio sa kettlebellom (16kg) , kombinujuci prvu i drugu vezbu sto radi neki tamo crnac na ovom videu (kettlebell around body i kettlebell swing) , malo jace od 40 min trajalo sve ukupno , crkoh .

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko dade minus na moj trening nek lize jaja sultanu !

 

Elem , jel koristi neko one aplikacije za trcanje,voznju biciklom... gps, kalorijska potrosnja , ja se malo sad zezam sa tim , registrovao sam se na neki sajt virtuagym.com , zapisivacu treninge i tako , medeno je

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја сам размишљао да узмем Nike+ патике и додатак за Ајпод, али би ме то изашло око 10000, што је много за ту зајебанцију

сад су патике и скупље, зимус је била нека акција

тешко је наћи Nike+ испод 9000

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ne bude posle WELL THAT EJACULATED QUICKLY :bigblue:

 

A u vezi ishrane, konkretno korišćenja whey-a (koji je skup) mogu da preporučim proteinski šejk kao zamenu koji je meni preporučio moj Sensei. Pomeša se 1 kg dekstroze (grožđani šečer), ~ 500 g sojinog proteina, ~ 500 g sojinog mleka u prahu i ~ 500 g belanca u prahu i pravi se napitak tako što se tri supene kašike smese razmute u čaši obične vode (nikako mleka). Jedna porcija sadrži 32 g proteina. U zavisnosti od inteziteta treninga pije se 1-3 porcija dnevno. Ako ne trenirate intezivno i često ne treba preterivati s proteinima jer će sve onda otići u salo. :)

 

Ja sam malopre došao s treninga i pošto mi nestalo ove smese pojeo sam pola tepsije proje sa sirom i deset belanaca. ^_^

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sve da se kupi u prodavnici zdrave hrane. Sve zajedno ispadne oko 2.000 - 2.500 din. u zavisnosti gde i koje konkretno pakovanje uzmeš. Jedino dekstroza mora biti 1 kg a ovo ostalo oko 500 g, nije strašno ni ako je npr. 450 ili 550 g. Prvo u jednu poveću posudu sipaš polovinu od svakog sastojka (1/2 kg dekstroze, 250 g belanaca itd.) i pomešaš a onda postepeno dodaješ i druge polovine.

 

Ukus je skroz dobar, valjda zbog dekstroze. Nije baš fensi kao oni whey proteini sa ukusom vanile npr. ali je sasvim prihvatljiv. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih dodavala dex. unapred pa da stoji s tim vec pred dodavanje vode but that's just me. I da, dex. nema ukus, osim ako uzmes onu od ananasa :puke:

Usput zasto bi pravio po fixnom receptu kad se dex. uzima prema tezini tj ciljnoj tezini? Recimo ja uzimam za pwm 50-60g, u pre-workout (ako ga pijes) duplo manje.

 

Prednost whey-a je naravno to sto ima mnogo manje kalorija od te mesavine i sto se daleko brze i lakse apsorbuje (al to i vrapci znaju).

Takodje moguce da za te pare mozes da nadjes malo losije wheyeve koji su opet bolji (po ukusu i/ili performansama) od domaceg recepta.

 

U redu je i sama sebi bih dala minus :ph34r:

Edited by MissionVao
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne spominjemo da u whey proteinima ima i oko 5g BCAA a u nekim i 4g glutamina, tako da se u svakom slucaju isplati kupiti whey.

 

Dex se pije iskljucivo u PWM-u, al ni sa njim ne treba preterivati da ne ode gde ne treba ;)

 

Jedna merica whey-a ima oko 140-150kcal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dekstrozu vrlo retko pijem , ponekad sa wheyom posle treninga , ali cesce praktikujem med ili najbolje neke slozene ugljene hidrate poput ovsenih . Dekstroza nije nista do obican secer , ako imam kuci pre cu pojesti 10g cokolade nego dekstrozu sa proteinom :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mission Vao, pazi, onaj šejk nije zamišljen da bude "duplo bolja a upola jeftinija alternativa whey-u" već samo kao kvalitetna i povoljnija zamena gotovim proteinskim napicima. To je suština. Pošto sam ga redovno pio (do pre dve nedelje, sad mi se potrošio, treba opet da pravim smesu) mogu reći da sam veoma zadovoljan kako radi - imam znatno više energije, treninge lakše podnosim, oporavak mišića posle treninga mi kraće traje, nemam salo i sl. A i dovoljno je samo videti mog Sensei-a kakav je, koji inače redovno pije taj šejk, može volu rep da iščupa plus je neverovatno brz, eksplozivan i fleksibilan, ali dobro, to možda ima više veze s nekim drugim faktorima.

 

U svakom slučaju, ako si više navikao na kupovni whey onda i nastavi s tim. Mislim, i sam sam ga pio ranije, dobar je i nemam ništa protiv toga ali za sada mi ova druga varijanta ipak više odgovara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna merica whey-a ima oko 140-150kcal.

Zavisi, moj ima 110 (ISO 100 mada mi se smucio pa cu menjati sl. put) i videla sam da to generalno vazi za te 90% fazone.

@Kendall: Kapiram i slazem se, zato sam i rekla da bih dala sama sebi minus :haha: Jer je ispalo da pljujem tu varijantu a u stvari em radi em je mnogo jeftinija pa je samim tim sigurno gomili ljudi bolja :da:

@Hail Metal: Dextroza nije obican secer, obican ima i fruktozu i dekstrozu a sad da ne pisem na siroko zasto je fruktoza sranje a dekstroza nije, moze da se Googla.

 

Dvoumim se dal da batalim whey na neko vreme jer vise ne zelim da povecavam misicnu masu, samo da smanjim salo pa je BCAA onda mozda gotivnija varijanta.

 

Nego, bitnije od toga - dve nedelje sam jela sranja (citaj 0 proteina) i uzasno su mi opale performanse, da ne pominjem potrebu za slatkim (koju sam uspela da suzbijem konacno, ali umor ostaje). Kako da se najbrze vratim? Pocela sam da uzimam opet kreatin jer daje vise snage, imam kazein pred spavanje... kapiram sve to + kofein = dici cu se za koji dan :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opadanje performansi :haha: zvuci smesno, al tacno znam sta mislis... ja se vratih na letnji rezim vezbanja i ujutru dodala protein, popodne uzmem jednu tabletu ripped fuel da me razbudi i ubije apetit, radi kao sat, umor smanjen znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...