Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

ja napravim tu smesu od 3,4 kashike mekinja, 3,4 kashike jogurta i 2 belanca, posolim, izmesham, i stavim dve kashike na ugrejan teflon tiganj, eventualno par puta onom shpatulom ga formiram ako krene neki deo da curi, ali vecj posle desetak sekundi prestane da bude techno, obrnesh par puta, i za manje od minut napravish 3,4 pitice.

 

nish :pivopije:

 

Lepo sve to zvuci ali evo gledao sam po sajtovima , te psenicne mekinje na 100g sadrze 65g UH , 16g proteina i 4g masti , a ti si rekao da taj tvoj recept sadrzi oko 35g proteina , odmah mi bilo sumnjivo ali rekoh da proverim . Nema sanse , ako samo stavis dva belanca to je 8g , 3 kasike jogurta je max 2g , to je 10g . Ne mozes me ubediti da u 3 kasike mekinja ima jos 25g proteina , kad u 100g ima 16g .

 

Malo si se preracunao .

Share this post


Link to post
Share on other sites

И шаље ти поштом, претпостављам? Колико јефтиније испадне са све поштарином у односу на продавнице?

Oko 15 evra, al ja preuzeh u ns

Verujem da je 10 sa postarinom

(Gledam u odnosu na cenu u xsportu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam, nego ti verovatno gledash na nutritiondata sajtu koji daje podatke sa sirove namirnice ili gotove proizvode, vrlo retko ima za npr. przhene namirnice, i takodje masu puta imaju pogreshe podatke, npr. tofu se sve omashili, napisali da przheni tofu ima 20, a on ima 40, za seitan napisali da ima manje od dvadeset a sejtan ima 75g proteina na 100g mase. isto tako na tom sajtu i onima koji se pozivaju na taj sajt cjesh nacji da 100g grama soje ima oko 13g proteina, shto em je pogreshno, jer kad je sirova, soja ima oko 21, 22, a 100g suvo przhene soje ima 39, 40g proteina, dok npr 100g kuvane soje ima 17g proteina.

 

ugl, pshenichne mekinje na 100g imaju 16g proteina kad su sirove. kad su suvo przhene imaju oko 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam na tom sajtu gledao , ok ako tako kazes , ali mi daj izvor odakle si uzeo te podatke . Ja bih voleo da si u pravu , jer bih onda poceo to da pravim , ali daj mi sajt , proveren gde pisu nutritivne vrednosti przenih mekinja , na 100g , koliko cega ima .

 

A i da ima 30g kazes , ok ,ali kako tri kasike mekinja mogu imati 25 g ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajeb, sad sam proverio.

 

kuvanjem se smanjuje procenat proteina u hrani (od 10K chak i do 80ak posto), (suvim/nemasnim) przhenjem se povecjava procenat proteina (tj smanjuje se procenat vode, masti i UH) za trecjinu, malo manje ili malo vishe.

 

onda (ako unura ima samo mekinja, ne i klica [nusproizvod mlevenja, ne proizvod klijanja]) nema 30g proteina nego 20ak, a ovo koliko ja ubacujem u jednu turu mafina je oko 50 grama. znachi 10ak grama proteina mekinja plus 10ak iz belanca i jogurta je 20ak, do 25g proteina po turi mafina.

 

realno opet se isplati, to je 45-50g proteina u (u odnosu na moju duploj) turi mafina na koju odu 4 belanca (ili 2 jaja, ko jede masti) i 100g mekinj, s obzirom na cenu mekinja i to koliko se ovo jedinostavnije i brzhe sprema od bilo cega, sigurno je mnogo manji trud spremiti ovo nego klijati zhito par dana pa onda praviti pogachu, iako je zhito jeftinije na kilo od mekinja.

 

jebem ti svu ovu matematiku, jednostavno cu da uzmem da kupujem sejtan, il da nauchim kako da ga pravim i lepo imam na 100g 75g proteina i to je to..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kingmanowar, hvala na informacijama! Baš ću sutra da odem da vidim kakve su im cene i šta sve imaju u ponudi.

 

U vezi Rogozubovog recepta, meni samo nije jasno kako se to prženjem povećava količina proteina u apsolutnom smislu? U relativnom smislu da - smanji se količina vode, samim tim i ukupna masa a količina proteina ostane ista - tada se protein povećao u relativnom smislu.

 

Mada, ja sam više za neku jednostaviju varijantu: na dan treninga skuvam 10 jaja, cepam samo belanca i to mi dođe oko 40 g čistih proteina.

 

... da budem naduvan do kraja života.

 

:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem ti ali ajd ako mozes daj neki izvor informacija .

ja koristim sajt healtiliciousness, po mojim istrazhivanjima ima najbolje podatke.

 

Jebem ti svu ovu matematiku, jednostavno ću da uzmem da prizovem Šejtana i zatražim da budem nagruvan do kraja života.

praise-seitan2-720949.gif

 

U vezi Rogozubovog recepta, meni samo nije jasno kako se to prženjem povećava količina proteina u apsolutnom smislu? U relativnom smislu da - smanji se količina vode, samim tim i ukupna masa a količina proteina ostane ista - tada se protein povećao u relativnom smislu.

pa nisam ni rekao "u apsolutnom smislu", to sam i rekao u zagradi- smaljuje se kolichina a proteini ostaju isti, shto cje recji da se povecjava procenat proteina.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

surutka je 93posto voda, 1 posto protein i 5 posto shecjer. surutka u prahu je 13% protein, 77% laktoza.

 

http://books.google....epage&q&f=false

 

ne znam shta je to twinlabovo, ako je proteinski koncentrat onda ima i masti i laktoze (mora da pishe koliko, jer mozhe da varira od 20ak do 50ak posto masti i laktoze), a ako je proteinski izolat, onda skoro uopshte nema ni masti ni laktoze, vecj je preko 90odsto mase protein.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno sam zaboravila na ovu diskusiju :haha:

Elem, jedino sto bih dodala je da ne uzimate Ultimate-ov 80% od cokolade jer ima teksturu soca od kafe, nece lepo da se razmuti cak ni u dobrom sejkeru. I ako imate neku nedoumicu koja zahteva iole strucnije misljenje iscitajte ExYuFitness forum, sve je prepricano 100x i ljudi su stvarno ok.

Picim Mike Changa nedelju dana i na nekim mestima se vec vidi malecni pomak, tacnije na ledjima i rukama :D Inace okej mi ide kod kuce, jedini problem su mi cucnjevi sa sipkom jer kad crknes na kraju moras da je roknes na pod :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa znas kako, rekla sam ako budem htela da kupim jos jednu jedinu stvar za vezbanje ima da se uclanim u jebenu teretanu konacno :D Em zbog novca em pre svega zbog prostora u stanu. Mislim pisala sam vec da imam sve one sipke i diskove od Irona i Tuber, metalne tegove pa kad se doda i foto rasveta to je jedan prepun orman koji ne sluzi nicemu :( Taj dzak naravno moze da se napravi ali opet ostaje problem prostora. Mada moze ispod kreveta :D Jebiga sad si me zaintrigirao :haha: Mada problem je napraviti nesto sto ne ispusta pesak a moze da se otvara i dodaje kako bude rasla snaga.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebano jer je 180cm duga :D Al posto ne stavljam one stipaljke na krajeve jer je tako duga i pazim na formu pa se nikad ne mrdaju dovoljno je malo vise nakrenuti i diskovi spadnu (bolje jedna po jedna strana nego sve odjednom) :da:

Ma kapiram jos par meseci i sva oprema ce da ode na berzu jer cu preci u teretanu kad krene cinculiranje oko raznolikosti vezbi.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti kao da se spremash za bodibilding takmichenje. realno, koji cje ti chuchanj sa tegovima i josh povecjavanje tezhine. bodyweight chuchanj je sasvim dovoljan, josh imajucji u vidu da kod takvih bodyweight vezhbi mozhesh da radish progresiju tako shto postepeno prelazish da radish vezhbu jednom nogom/rukom, bodyweight chuchanj je vishe nego dovoljan za svakoga ko nije profi bilder...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...