Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Različite vrednosti se mere. Postoji merenje ukupne količine masnoće u telu i merenje količine masnoće koja oblaže unutrašnje organe.

 

Ovo prvo sam merio sinoć kod druga koji valja Herbalajf, za to se koristi neka vaga na koju osoba staje bez čarapa, a u ruke uzima deo vage koji je kablom povezan za postoljem na koje se staje.

 

Ovo drugo sam merio kod istog čoveka, s tim da uređaj ne meri ukupnu težinu tela, niti se staje na nešto. Izgleda kao džojped, ima displej i unose se neke vrednosti (visina/težina).

 

Između 5 i 7 procenata je idealna vrednost te masnoće oko unutrašnjih organa i to nije teško postići, imam druga fudbalera koji ima 3 posto.

 

Ali, 5% ukupne masnoće u telu je gotovo nedostižno za rekreativce i one koji se ne preterano ozbiljno bave sportom. Tu je, ako sam dobro zapamtio, 12-15 procenata idealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telesna mast se meri koznim kaliperom, rucnom spravicom ja je imam, ali treba dobra praksa da bi se njime radilo, meri se debljina koze na odredjenim mestima, na osnovu tih vrednosti , visine i tezine se dobija procenat masti .

Ove kucne vage su netacne, ja sam se kod druga merio i imali smo maltene isti procenat masti a on nema oko struka ni malo sala za razliku od mene. u ostalom nije ni bitno, ha se sad ni ne merim, mozda jednom mesecno, ogledalo je bitno i kako se covek oseca.

5% je ekstrem, nisam video decka pa ne mogu da tvrdim , ali taj procenat niti je zdrav za coveka i tesko se moze postici bez nekih tamo klenbuterola, profesionalni bilderi su na tim procentima mozda par nedelja pred samo takmicenje, to je neodrzivo prakticno .

 

 

 

Ali, 5% ukupne masnoće u telu je gotovo nedostižno za rekreativce i one koji se ne preterano ozbiljno bave sportom. Tu je, ako sam dobro zapamtio, 12-15 procenata idealno.

Tacno , ali mislim da ni jedan profesionalni sportista (sem profi bildera, ako njih racunama u sportiste) nema 5% telesne masti, ne zato sto ne moze to da postigne vec zato sto ne bi mogao ni da prdne a kamoli da se takmici, telo je tada slabo i beskorisno ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

i imali smo maltene isti procenat masti a on nema oko struka ni malo sala za razliku od mene.

To samo od građe zavisi. Ja nemam nešto sala oko struka i po stomaku, pa ne znači da imam manji procenat masti od nekoga ko se baš u tom delu goji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ali u vecini slucajeva je stomak i struk u pitanju ,zato i kazem da je ogledalo najbitnije , ja bih bio zadovoljniji da ovih par kg masti imam rasporedjeno po rukama i nogama nego oko stomaka ali sta je tu je , nikad mi se vene po butini nisu videle kao sad, ali opet kad sednem stomak ispadne , jbg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih bio zadovoljniji da ovih par kg masti imam rasporedjeno po rukama i nogama nego oko stomaka

Nije baš dobro kad ne možeš da uradiš jedan zgib zbog guzice :haha:

Za žene još i nekako, al' muškarci koji se tako 'čudno' goje su smešni, stomak ti je i najbolja opcija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nutricionista rekao onda ok , na 5% se vide vene na dupetu :

body-fat-percentage-picture-men-women.jpg

 

 

Kul sto si iskopao tu fotku, davno sam je videla. Vaga mi kaze 16%, izgleda realno. I dalje 0 zgibova i 0 muskih sklekova :no:

S druge strane imam dokaz da mi je decko skinnyfat, izgleda ko s 20% a ima 72kg/186cm. To ako ne ode u teretanu do kraja godine ima da ode u dijabeticare :haha:

 

Jel i vas nervira kad stave da je squat fat burning vezba, pa jos ciljano sa dupeta/nogu :haha: A jos rade bez dodatne kilaze. Pa sta to radi, samo napravi upalu misica ako dovoljno ponavljas :confused:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sad trenutno sam na 181/182 cm a imam 97kg u proseku. Masa je klasa. . :D

Heheh ja sam toliki bio pre dve godine , izgurao 100kg benč pres , i 70kg potisak iza glave za ramena par puta , sam mi malo bedak jer sam oslabio u kilažama , sad imam oko 75kg , i benč ne prelazim 70kg a ramena 55kg ....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh ja sam toliki bio pre dve godine , izgurao 100kg benč pres , i 70kg potisak iza glave za ramena par puta , sam mi malo bedak jer sam oslabio u kilažama , sad imam oko 75kg , i benč ne prelazim 70kg a ramena 55kg .... :(

 

Što kaže Hefest, gde ode 25 kila? Ja gledam da držim benč na 100% svoje težine kao minimum, to je ok po mom mišljenju, a krajnji cilj mi je 150%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Evo ja od danas na odmoru pa je red da angazujem bucice sto sam kupio. Prvo cu par serija sklekova i onda bucice. Do prvog jula ima da krcam kao lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...