Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 year later...
On 7/21/2022 at 11:01 PM, Srbin Hamza said:

 

Bolna je spoznaja da su ova dva umobolna degena "uspesni" po standardima prosecnog zitelja Srbije

dvojica totalnih degenerika

 

Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, Srbin Hamza said:

meni najsmešnije što svoje drobljenje totalnih gluposti nazovu "umna borba" :haha:

Sa Bakicem sam imao raspravu verbalnu, lik je glup kao som

a Niksa je dokazani bolid, prevarant i mnogo los covek 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, bo88gdan said:

raspravu verbalnu

Mora da se naglasi da ne bilo verbalno, jer toe Lepomir :haha:

Za Nixu mi je omiljeni podatak da je isao na hirursko produzenje cevanica jer ga je smaralo sto je nizak.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 minutes ago, Demon Seed said:

Mora da se naglasi da ne bilo verbalno, jer toe Lepomir :haha:

Za Nixu mi je omiljeni podatak da je isao na hirursko produzenje cevanica jer ga je smaralo sto je nizak.

Da ali je pricao istovremeno fanovima da je doziveo saobracajku da bi se sažalili i da bi ispao heroj koji gura dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ne znam, tako sam čuo i ne bi me čudilo, s obzirom na kompletnu psihijatrijsku kliničku sliku :haha:

A ono nmp možda se razvila medEcina dovoljno da posle toga možeš da funkcionišeš normalno

Kaže gugl može posle 6-12 meseci posle operacije da se trenira...

Nisu cevanice nego femuri, evo ima ovde:

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/vesti/srbija/3108733-skandal-trese-youtube-scenu-spekulise-se-da-je-nixa-zuzu-lazirao-tesku-saobracajku-iz-2016-godine

 

Navodno 😄

Ali zanimljive fotke :haha:

Yesterday we SAW off a patient KEKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace kad Niksa prica kako mu je brat skidao fifu sa torrenta 1996 a torrent kreiran 2001 🤣

4 hours ago, Srbin Hamza said:

ne zvuči uverljivo, kako neko može da čačka cevanice pa ode na nožnu presu i diže 200 kila

ili ne radi noge uopšte

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

53 minutes ago, Srbin Hamza said:

Dorian Jejts nije radio čučnjeve nego nožnu presu! :haha:

ja sam za čučnjeve, ne prijaju mi mašine većinom

Mogu noge brutalno da se urade bez cucnja, to je stvar genetike vise sto se nogu tice kako ce da reaguju na trening 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad pomislim na leg press prodju istovremeno kroz glavu svi klipovi koje sam gledao gde ljudi lome kolena, i zabole me obe noge na nervnoj bazi :haha: 

Jes da ja znam da nikad ne treba da se ispruži ud u kolenu ili laktu do kraja (a većina ljudi mogu i hiper da ispruže u ugao veći od 180, uključujući i mene, a naročito početnicima propriocepcija nije razvijena pa misle da su ispružili ruku ili nogu pravo dok im ona stoji u uglu od 190 stepeni 😬), ali može da me povuče pri kraju poslednjih par serija kad se grinduju reps da ispružim previše, oće tad da padne koncentracija i da se napali čovek pa dizlomim noge, čučanj mi je bezbedniji. Mada jebeš i taj grind, tad je najlošija tehnika, ne treniram da dignem što više po svaku cenu nego da budem čovek :haha:

 

Sve u svemu meni je

Čučanj > leg press

Zgib > pulldown mašina

Što se rows tiče tu mi je omiljeni inverted row pa mašina, a bent-over row ne bih pokušavao

Deadlift nezamenljiv :wub:

Sklek i bench press su mi oba super

I overhead press više volim s bučicama nego da se njišem da sklanjam bradu da bi prošao barbell, a i mogu da namestim šake u položaj rotacije koja mi odgovara

I toe sveto šestorstvo kog se pridržavam...

I tu mi samo kasni u razvoju zadnje rame i dodajem face pulls...

Ponekad odradim trbušnjake donje ono dizanje nogu, cruncheve ne radim, mislim da su štetni za kičmu a čak sam uspevao na njima i da povredim hrskavicu ispod grudne kosti kad se previše napalim dok radim... Ali trbušnjaci generalno rade kod svih ovih vežbi kad se poštuje da radi ceo lanac, da se ne rade sedeće i ležeće verzije vežbi jer onda manje radi telo kao celina i veća je šansa za povrede imho... I kod bench pressa je u tom pogledu krucijalno to upiranje nogama u pod itd...

Stop izolaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bukvalno nijedna vežba za ramena ne šljaka

ili bar nisam našao nešto da kažem sebi da sam odradio prokleta ramena

imam osećaj da više radim ramena zgibovima nego bilo čim drugim

na lat mašini možeš probati zadnje rame

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ti ne šljaka overhead press?

Pa može na lat mašini, mislio sam gore zgib > lat pulldown... snalazim se kako stignem pošto sam se seljakao pa nisam redovni član iste teretane 😆

 

Nmp za ramena i zgibove, možda usputno malo od toga što se ceo pritegneš za zgib, ugl to primetim po tome gde izdobijam upale kad napravim pauzu, od zgiba definitivno nikad u ramena haha

Ali od overhead press mi se upale samo ramena...

Znam ljude koji ne rade OHP zbog onog impingementa supraspinatusa (tkzv shoulder impingement ali stvarno znači da se zna anatomija ramena i acromioclaviculaRnog zgloba i da se što bolje nađe gde je tačno problem), meni ne smeta, čak mi pomaže za to, imam ga on & off na oba ramena, ugl od lošeg sedenja u kolima i za kompom, što sam regulisao...

Ili menjaju OHP incline benchom ali meni ta vežba nekako ni tamo ni ovamo.

 

Npr. triceps ekstenzije su mi isto sranje teško, dovoljno mi radi triceps od sklek/bench i ohp, a kad radim ekstenzije, skull crushers i ona sranja, bukvalno dobijam teniski lakat... Taj položaj eccentric kontrakcije i max opterećenja kad je lakat savijen mi baš jebe tetive i ligamente, jedino mi odgovara tricep extension kad se nagnem napred ili legnem potrbuške pa opružam ruku pozadi, onda je slabija eccentric a jača concentric kontrakcija... pardon my french, nisam čitao odgovarajuću literaturu na srpskom a "ekscentrično/koncentrično" mi nekako čudno izgleda kad napišem

Ali tricep ext dođe gubljenje vremena totalno, bolje gorepomenute vežbe ili propadanja nego izolacija. Samo compound baio moj.

volim nekad curls da ubacim kad ne znam šta ću sa sobom jer mi je triceps brži jači bolji od bicepsa, baš zato što sam ranije tokom života više radio push nego pull vežbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu nikakvu potporu da nađem da bih uradio ohp kako treba. Da li zbog visine ili šta, ne mogu da ostanem stabilan na toj stoličici za ohp. Na incline mogu, ali to već ne osećam da ide na ramena.

Kad probam stojeći mi je lakše iz nekog razloga, ali onda sigurno svesno ili nesvesno čitujem, jer ne osećam ramena u toj vežbi.

a na zgibu čak i više nego na lat mašini ja kao da koristim ramena. Očigledno sam nešto nakrivo anatomski

možda je najbolje prosto bučice od 5-6 kila i da njih mlatim 15 serija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...