Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ko, bre, svira brljivo?

 

Igor Cavalera diskutabilno najbolji bubnjar u treš metalu ikada, a Kisser jedan od najbržih ritam gitarista u istom. Da vidim ko će da svira demfovane šesnaestine na 250bpm.

ne znam koliko šesnaestina može da odsvira u jedinici vremena (čak i da ima toliko brz trzaj to mu je jedini kvalitet što se tiče tehnike), ali znam koliko ofrlje sve svira, što ga na kraju krajeva u mojim očima ni ne čini lošim muzičarem. kiser je veliki muzičar ne zato što ume da riba najbrže na svetu, nego zato što je genijalan kao autor, isto koliko i max, samo na drugačiji način, i totalno su bili kompatibilni, i zbog toga su i bili to što su bili, i niko od njih dvojice nije sam uspeo da napravi nešto što je dobro kao ono što su radili zajedno, ali da je neki virtuoz, nije, niti ga interesuje da bude.

e za igora sam se možda ogrešio, sad šta znači najbolji bubnjar, u to neću da zalazim, svakako jedan od najkreativnijih bubnjara u metalu.

danas sam pričao sa jednim ortakom koji je još veći fan sepulture od mene, i on isto kaže da su i chaos i roots snimani na tu foru, kao uživo, i da se na nekim mestima trzaji razilaze, i da ima greškica... ono jeste da zvuče poprilično živo, ali sepultura je to, mogu da prihvatim eventualno da su stvarno tako sve nasnimili, pa su onda izabrali tejkove gde je bubanj odsviran dobro, pa su onda popravljali gitare. da su oduvali sve na jen dva tri, to ne mogu da poverujem, za testament verujem da su mogli, megadeth je youthanesiju isto snimio na tu foru, ali sepultura, nema šanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, Kisser sad brlja jer ne pipa, on je, bre, tata ritam gitare, ne bi ga džaba zvali da menja Iana u Anthraxu.

 

Igor nije kreativan ništa posebno, a u treš metalu najbolji bubnjar je onaj koji zakiva kao lud, svira brzo, a dovoljno tačno, ima gruvčinu i nabada te u mozak i stomak. Nema tu filozofije.

 

Max autor? Pfff, nije on autorstva video od kad je Kisser uš'o u taj bend. On je pisao svoje (loše) tekstove, i vikao ih u mikrofon, a čak su mu i uživo gasili gitaru (kao što je i dan danas gase). On je jedino bitan ljudima, jer je bio frontmen, jer su se vezali za njega kao lika. Ja i nisam nešto, meni je on tu potpuno nebitan, Sepultura može bolje bez njega, samo da hoće, a ne da sviraju ova spora sranja.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio da Igor nije kreativan.

Tu si baš preterao :).

On je imao strahovitu snagu, brzinu i tehniku, ali i veliku kreativnost.

Meni lično je on bio najbolji bubnjar u metalu od 1989. do 1998 (uključujući Against).

Ni ja nisam neki fan Maxa, ali je njegov doprinos Sepulturi bio ogroman.

On je bio taj koji je pesme činio prijemljčljivijim i komercijalnijim.

Šteta što je ispao glup i kratkovid i poverovao da je on Sepultura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, Kisser sad brlja jer ne pipa, on je, bre, tata ritam gitare, ne bi ga džaba zvali da menja Iana u Anthraxu.

 

Igor nije kreativan ništa posebno, a u treš metalu najbolji bubnjar je onaj koji zakiva kao lud, svira brzo, a dovoljno tačno, ima gruvčinu i nabada te u mozak i stomak. Nema tu filozofije.

 

Max autor? Pfff, nije on autorstva video od kad je Kisser uš'o u taj bend. On je pisao svoje (loše) tekstove, i vikao ih u mikrofon, a čak su mu i uživo gasili gitaru (kao što je i dan danas gase). On je jedino bitan ljudima, jer je bio frontmen, jer su se vezali za njega kao lika. Ja i nisam nešto, meni je on tu potpuno nebitan, Sepultura može bolje bez njega, samo da hoće, a ne da sviraju ova spora sranja.

slažem se za igora, ali pored svega toga ima ideju, pogledaj koliko je sepultura ritmički bogatija od bilo kod thrash metal benda, čak i u beneath/arise periodu, iako je na prvi pogled sve kec i dvojka, i koliko se čuje kad igor svira, da je to igor. da ne pričamo o periodu posle.

što se tiče kisera i maksa, kao što većina ljudi uzdiže maksa potpuno nekritički, a nipodaštava kisera, tako si ti sad otišao u drugu krajnost, kao iz nekog inata, jebem li ga, ali istina je na sredini, dobri su i jedan i drugi (pričam kao autor, o makovom gitarskom umeću je sve već rečeno :D ), ali to što su radili zajedno, taj sukob i u isto vremenu kompatibilnost njihovih stilova, to je potpuno drugi nivo, i dobro je da su dva tako jaka ega uspela da ostanu zajedno toliko dugo i naprave toliko dobre muzike, pre nego što su popičkali.

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na neki način i jeste on bio Sepultura.Nije bio mozak al je doprinosio dovoljno da bude cenjen i poštovan od strane

celog benda. Vidim kako može Sepultura da funkcioniše, otkad je otišao samo prave neka sranja, samo mi još više potiskuju

ovu jbenu dijareju. I ja bi voleo da čujem nešto normalno sa Grinom, i nek promeni tehniku pevanja, da se ne guši više ovako,

rak grla mu je u najavi... Kao i Max, Grin ima specifičan glas, al ipak loš, pa čak i za onaj thrash bend... Ima li ijedan drugi

pevač koji će bolje otpevati bilo koju pesmu sa Chaos A.D-a? Neko reče da bi Max, da je još uvek u Sepulturi bio novi Max? A zar nije

bolje novi Max nego nova Sepultura? Jeste, razočarenje je podjednako, al opet rešilo bi se to sve nekako, napredovali bi, zajedničkim snagama

bi opet stali na noge... A ovaj čamac tako nešto, kao što je bilo to neko vreme nikad neće moći glasovno dostići, niti će sa njim ikada moći

da se uzdignu ponovo... Sepultura je mrtva, ovo malo Sepulture što je ostalo raspašće se ili će postati zabava malim pozerima.

 

Eto, moja jedina kritika je ta, što nije sredio neke stvari, što je odustao od tako slavnog benda.

Edited by Memento_Mori
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, realno, ljudi su toliko pristrasni i subjektivni u toj priči da je to smešno. Sve mislim da bi svi prvoborci za Maxova prava, da su bili na mestu ove trojice kad su ga izbacili, raspustili bend ili mu promenili ime. Yeah, right.

 

Sad mi nešto proveja kroz glavu - zamišljam situaciju da jednog dana, kad se dobro isvađaju i izmire, urade ono što su Amorphis uradili prošle godine - odrade nekoliko koncerata na foru da se tokom nekih starijih pesama bivši članovi pojavljuju na bini pa zajedno sviraju. Pa da bude

vs.
:lol: Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lično je on bio najbolji bubnjar u metalu od 1989. do 1998 (uključujući Against).

 

Sean Reinert. :D

 

što se tiče kisera i maksa, kao što većina ljudi uzdiže maksa potpuno nekritički, a nipodaštava kisera, tako si ti sad otišao u drugu krajnost, kao iz nekog inata, jebem li ga, ali istina je na sredini, dobri su i jedan i drugi (pričam kao autor, o makovom gitarskom umeću je sve već rečeno :D ), ali to što su radili zajedno, taj sukob i u isto vremenu kompatibilnost njihovih stilova, to je potpuno drugi nivo, i dobro je da su dva tako jaka ega uspela da ostanu zajedno toliko dugo i naprave toliko dobre muzike, pre nego što su popičkali.

 

Možda si u pravu, ne znam, ali ja sam, pre svega, zgotivio Kissera zbog toga što retko koji gitarista u treš metalu na takvoj brzini ispoštuje količinu šesnaestina u taktu, meni je to, ma koliko idiotski zvučalo, bilo virtuozno.

 

A zar nije

bolje novi Max nego nova Sepultura?

 

Ni u ludilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ko hoće sve Sepulturine obrade na jednom mestu:

http://www.megaupload.com/?d=7QP2VCW7

 

Ukupno 32 pesme, 16 sa Maxom, isto toliko sa Greenom.

Uvrstio sam i par bootleg snimaka.

Verovatno su još po neku obradu provukli uživo, ali se ja nisam mogao setiti ili pronaći kada sam sastavljao kompilaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A short promotional video for THE UNABOMBER FILES, the Brazilian extreme metal project featuring SEPULTURA bassist Paul Xisto Pinto Jr. alongside current/former members of EMINENCE and THE MIST, can be seen below.

 

THE UNABOMBER FILES recorded three songs at WZ Estúdio in Belo Horizonte, Brazil, with more on the way. Songtitles are as follows: "Borderline", "The Clown" and "Buried in My Bunker".

 

THE UNABOMBER FILES is:

 

Allan Wallace (EMINENCE) - Guitar

Paulo Jr. (SEPULTURA) - Bass

Vladimir Korg (THE MIST) - Vocals

André Márcio (EMINENCE) - Drums

 

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sepultura: Live in Sarajevo

 

Live DVD o Sepulturinom koncertu održanom 18. II 2009. godine u sarajevskom klubu Sloga. Na početku imaju snimci detalja dolaska i komentar bubnjara, a onda snimci koncerta (solidni), otvaranje pa onda najevći hitovi. Na kraju ima komentar pjevača Derricka Greena koji kaže da je koncert bio jedan od najboljih na turneji i još nekoliko fotki sa koncerta.

 

Edited by So What!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izgleda da će Sepultura biti headliner ovogodišnjeg Thrasfesta, bar prema sajtu Destructiona... S obzirom na to da je tema ovogodišnjeg Thrasfesta sviranje samo prvih par albuma, to znači da će Sepultura svirati stvari s Beneath the Remains!!! A, možda čak bude i reunion!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...