Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

...

 

 

Onda baš nemaš sreće. Evo, na primer, poslušaj Heathenov Evolution of Chaos, to je, ja mislim, sam vrh metal produkcije.

EDIT: Nađi negde, skini ALBUM Power Inside DOMAĆEG benda Revolution!

 

 

Meni je taj Heaten ostao u secanju po plasticnom zvuku bubnjeva, gitarama koje su malo siromasnija verzija novijih Exodus albuma i vokalima koji su mogli da budu i svetlije i energicnije postavljeni. Sve u svemu meni to spada u kategoriji albumi kojima se cuje da su budzeni na kompu (ovo je suvise uprosceno receno, ali slabo sta zvuci prirodno na tom snimku). Sada sam pustio Heaten jednu stvar , pa sam se vratio na svoju homemade kompilaciju obrada koje je Sepultura uradila i "A Hora E A Vez Cabelo Nascer" (1989, Beaneath The Remains sessions)zvuci neuporedivo bolje, prirodnije i jasnije. A oba snimka su na 320 kbs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na originalima i tu obradu i Evolution of Chaos, i porediti ih je... Nenormalno. Beneath the Remains remaster ima odličan bubanj, ali su gitare, bas i vokal očaj života. Heathen bubanj zašiva mozak i stomak, jeste malo prekompresovan i fali činela, ali bože moj, gitare su prepune gruva, masnog midla, predobro su odsvirane, i ako ih porediš s Exodusom, imaju manje bespotrebnog prštanja, mada je to stvar ukusa, i Exodus ima fenomenalne gitare, ali daleko lošiji bubanj i komplet miks. Heathen zvuči ogromno, široko, masno i skupo. Taj snimak obrada Sepulture zvuči kao jadan demo snimak iz obližnjeg studija za probe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Beneath The Remains je potroseno oko 15 000 dolara, tada, sada je to vise para, a Heathen zvuci kao neka mid budget produkcija. Ostajem pri svome da to bas i nije neka vrhunska produkcija :). Doduse ti imas original, a ja FLAC nisam skidao za taj album. Da sumiram ne bih voleo da tako zvuci Kairos :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Beneath The Remains je potroseno oko 15 000 dolara, tada, sada je to vise para, a Heathen zvuci kao neka mid budget produkcija. Ostajem pri svome da to bas i nije neka vrhunska produkcija :). Doduse ti imas original, a ja FLAC nisam skidao za taj album. Da sumiram ne bih voleo da tako zvuci Kairos :).

 

Heathen ni u ludilu ne zvuči jeftino, da Sepultura ne treba da zvuči tako ~ naravno da ne treba! Zato reč produkcija ima mnogo šire značenje od zvuka albuma. To jeste zvuk za Heathen, nije za Sepulturu. A, između mp3a i FLACa možeš da primetiš razliku samo ako imaš zvučnike i karticu od po BAR par stotina, ako ne i hiljada eura.

 

Slušam sad ovaj Kairos FLAC, i ono, GDE JE BAS?!?!? O.o

 

Pesme su mi za sada OK, ali ne volim to da komentarišem pre nego što detaljno preslušam album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je teško izdvojiti najbolje pesme al mogu probati, pošto nekad uzmem i vrtim

jedno te iste: Nomad, Dusted, Born Stubborn, legendarna Ratamahatta i Istari (najoriginalnije i najčudnije def),

Arise (snimak sa pinkpopa) i za kraj uvek ostavim Roots (nikad mi dosaditi neće, u bilo koje doba

dana i noći mogu je poslušati), Refuse i Teritory i Propagnda :) Al dzabe, uvek nešto izostavim, i uvek bi dodao još neku, volim ih i zato što pesme nisu na isti kalup kao npr kod pojedinih starih thrash metal bendova...

 

Pa i jesam poprilično objektivan, barem što se Sepulture tiče, mada ima pesama koje bih iskritikovao, koje

mi se ne svidjaju uopšte, al ne može ništa biti savršeno.

 

Ja sam čuo da je Chaos A.D snimljen tako što su se svi prikopčali, ne deo po deo nego lepo pičili od prve do poslednje

i to sve snimljeno bez ikakvih montaža...

 

Ne mogu reći ništa na ovo pošto obično ne čitam infomacije bendova na wikipediji, samo eto intervju koji s vremena

na vreme pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je teško izdvojiti najbolje pesme al mogu probati, pošto nekad uzmem i vrtim

jedno te iste: Nomad, Dusted, Born Stubborn, legendarna Ratamahatta i Istari (najoriginalnije i najčudnije def),

Arise (snimak sa pinkpopa) i za kraj uvek ostavim Roots (nikad mi dosaditi neće, u bilo koje doba

dana i noći mogu je poslušati), Refuse i Teritory i Propagnda :) Al dzabe, uvek nešto izostavim, i uvek bi dodao još neku, volim ih i zato što pesme nisu na isti kalup kao npr kod pojedinih starih thrash metal bendova...

 

Jedino Arise je thrash metal od svega što si naveo. Neko voli i nethrash Sepulturu, to je OK. Ali, meni je Beneath the Remains toliko iznad svega drugog šta su oni uradili...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da je Chaos A.D snimljen tako što su se svi prikopčali, ne deo po deo nego lepo pičili od prve do poslednje

i to sve snimljeno bez ikakvih montaža...

ma 'de oni umeju da odsviraju sve na "je'n dva tri" :mhihi:

 

Ovo je meni verovatno u 5 najomiljenijih pesama svih vremena!

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma 'de oni umeju da odsviraju sve na "je'n dva tri" :mhihi:

 

 

:da:

 

Ma, to je glupost, posebno što Max nikad ne svira gitaru u bendu još od kako je Andreas došao. Obe gitare je čukao Kisser.

 

Jedini album koji znam da je sniman tako je Testamentov Practice What You Preach, s tim što su nasnimavane solaže i vokali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to možda može kad imaš normalan bend, a ne bend u kojem dvojica ne umeju uopšte da sviraju svoje instrumente, i dvojicu koji umeju ali brljivo :D

 

Ko, bre, svira brljivo?

 

Igor Cavalera diskutabilno najbolji bubnjar u treš metalu ikada, a Kisser jedan od najbržih ritam gitarista u istom. Da vidim ko će da svira demfovane šesnaestine na 250bpm.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=VsuIjfEi8XY

 

Pa čak i Morbid Vision uživo zvuči bolje od ovoga, veće sranje u životu čuo nisam...

 

Mada mali Igor nije uopšte za bacanje, lepo će on da se progura, al sigurno neće ako bude ostao

sa Mold Breakerom :haha: Al znate onu staru: ''Svakoj stoci treba prutić da bi našla svoj putić'' :bigblue:

 

A logo u paintu radjen...

 

165307_117060685029548_100001768526820_110870_7922174_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...