Jump to content

Coroner


Mega_Deda

Recommended Posts

Kad već priča(s)te o Grin, udrite hejtom, al' meni je taj album kao oni npr. eksperimentalni albumi Kreatora, plus ti tribalni momenti, zanimljiva je atmosfera, al' da je neki vrhunac songwritinga, i nije. Npr. Serpent Moves je sigurno u top 3 na albumu, al' opet nekako slušaš pesmu i sve vreme čekaš da uđe refren i onaj genijalan rif, ostali nisu toliko jaki. Od slične boljke pate i druge najjače pesme na albumu.

 

Najbolji mi Mental Vortex...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventualno mislim da je Vektor ispred s tehnikom komplet celog benda nego Necrophagist, ali si im ti dao prednost jer su death metal :D

 

Jbg ja od Onset Putrefactiona i posebno Epitapha nisam čuo tehničkije albume, nisam baš neki fan benda, ali svakako su mi bolji od Vektora!

 

Što se Coronera tiče, No More Color i Mental Vortex su dva remek-dela, prva dva takodje dobri treš albumi. Grin ima dosta dobrih i zanimljivih elemenata, ali ipak smatram da su preterali sa eksperimentisanjem, mnogo nekih ponavljanja, jednostavno album nije za svakodnevnu upotrebu, ok je da se povremeno posluša, kad je čovek u tom nekom modu, da mu je dokurčio Slejer zvuk :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već priča(s)te o Grin, udrite hejtom, al' meni je taj album kao oni npr. eksperimentalni albumi Kreatora, plus ti tribalni momenti, zanimljiva je atmosfera, al' da je neki vrhunac songwritinga, i nije. Npr. Serpent Moves je sigurno u top 3 na albumu, al' opet nekako slušaš pesmu i sve vreme čekaš da uđe refren i onaj genijalan rif, ostali nisu toliko jaki. Od slične boljke pate i druge najjače pesme na albumu.

 

Najbolji mi Mental Vortex...

 

Leleee

 

@human necrotetris

Edited by Drogarito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se smeješ Lazo, ko da sam rekao da je Slowly We Rot najtehničkiji album, pa neću valjda da računam neke totalne anonimuse koji sviraju na osmožičanim gitarama i basevima koji više liče na harfe (kad to vidim, bacam peglu i naravno preskačem bend).

 

Dimone ako već pominješ klasike, mislim da je Unquestionable Presence tehnički zahtevniji od Focusa, ma i Human ga delje.. :P

 

A Lazo i ovi tvoji Vektori su baš drkali kurčiće na Necrophagist... ova stvar >>>> Vektor

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiral Architect - A Skeptic's Universe

Watchtower - Control and Resistance

Theory in Practice - The Armageddon Theories

Martyr - Feeding the Abscess

Spawn of Possession - Cabinet

Pavor - Furioso

 

za pocetak, svi pisaju po Necrophagistu sto se tice tehnikalija.

 

a i da ne pricamo o tome da je Muhamed vec nekoliko puta priznao da je pola tog Epitaph album snimao na pola brzine i notu po notu da bi tako zvucelo

 

meni Vektor vise prog thrash nego tech. isto kao i Coroner

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Lazo, verujem ti na reč što se tiče tih bendova, mrzi me da preslušavam, previše je to meni izdrkavanje, taman sam pre par godina izaš'o iz pakla tech-death metala i uživam u Obućarima...

 

A jel se može očekivati slično priznanje Vektorovaca, ili oni stvarno tako piče, meni neki delovi deluju nadrealno, što se brzine tiče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni Vektor vise prog thrash nego tech. isto kao i Coroner

 

Ne pričam o tech kao žanrovskoj odrednici nego o zajebanosti samih deonica za sviranje (mada je to svakako povezano, jelte).

 

Čak mi je tech jedna mljeh odrednica koja često označava bend koji nema šta da ponudi sem tehničkog izdrkavanja. Prog se odnosi više na strukturu pesama, ostale žanrove i podžanrove da ne nabrajamo i analiziramo, a tech se odnosi sviračku sposobnost. Do jaja je da budeš sposoban, ali ta sposobnost treba da služi muzici, a ne kontra. Prog ne sprečava Vektor da budu tech, to što oni sa tehničke strane razvaljuju, a više su prog je samo veliki plus za njih.

 

Ne slažem se ič da su albumi od Atheist i Death - Human tehnički zajebaniji od Focus.

 

Eto npr. i svi Emperor albumi su tehnički prilično zajebani na gitari, prvi album u odnosu na blek metal standard, a ostala tri (IX Equilibrium malo manje) i van blek metal standarda, pa se o tome ni ne priča mnogo, jer osećaš kako ti se muzika sipa direktno u mozak, a tehnikalija je tu na 10. mestu po važnosti od elemenata koji čine celinu. :bigblue:

 

Muhamed nije boza, ali su mu i rifovi i solaže na sličnu foru, i to mu oduzima malo vrednosti kad ga uporediš sa nekim luđim ljudima, a i dosadi brže...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne slažem se ič da su albumi od Atheist i Death - Human tehnički zajebaniji od Focus.

 

 

Atheist jeste, za Human sam se zajebavao, ali pod Čakijevom kontrolom ( :bigblue:), sve to mnogo mnogo bolje zvuči!

 

Ovo za prog-tech si OBJASNIOOOO!+

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja generalno ne gledam ko je najvise tech po tome koliko je tesko odsvirati, naravno da ima i toga, ali vise gledam po tome koliko je idejno zahtevno.

 

taj necrophagist, sem brzine i nekih zajebanih jason becker solaza, nisu mi riffovi nesto mnogo intersantni, komplikovani.

 

vektor pesme su svakako mnogo teske za odsvirati, narocito kad mnogo brzo peglaju. ali mislim da je i revocation svirka na istom nivou ili mozda cak zahtevnija.

 

Ceo car Vektora je u posebnoj atmosferi i zvuku. Cinjenica da su jako originalni sa celim zvucnim i generalnim konceptom.

 

Isto sa Coronerom, ima tu zajebanih svirackih momenata, ali vazniji je taj neki audio identitet koji je jako individualan i poseban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@azal:

Pa to je to, uzmeš tehnički zajeban bend sa zajebanim strukturama i idejama, i onda kad oduzmeš posebnu atmosferu i zvuk, koncept, audio identitet i individualnost, ostaje ti technical metal kao podžanr :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije plejbek, mogu oni to da sviraju uzivo, ali ako ti je ceo fazon da si tech, kralj techa, malo mi jadno da cheatujes toliko u studiju.

 

svi rade punch ins, i snimaju iz delova, to je vec kao standard, ali malo mi lejm da bas toliko peglas ako ti je vec ceo fazon da si ubica zmajeva.

 

@azal:

Pa to je to, uzmeš tehnički zajeban bend sa zajebanim strukturama i idejama, i onda kad oduzmeš posebnu atmosferu i zvuk, koncept, audio identitet i individualnost, ostaje ti technical metal kao podžanr :haha:

 

ostaje ti Necrophagist i svi sterilni tech death amerikanci koji su isplivali nakon njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...