Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Odavno sam prestao da se bavim instalacijom svakog kodeka posebno ... zaista nema više potrebe. Skineš KMplayer ili VLC Player koji u sebi sadrže sve kodeke i miran si.

 

Što se tiče BSOD (blue screen of death) ... nekoliko je glavnih razloga: 1. sjeban sistem, 2. neispravna RAM memorija, 3. problem sa drajverima .. to su najčešći uzroci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem, kad palim komp pise:

NTLDR is missing. Press Ctrl+Alt+Del to restart.

Kucam ovo preko moba, posto nisam uspeo da ga upalim. HELP!

Sjebo ti se boot bar pretpostavljam.Ubaci winxp i daj mu opravku boot sectora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče BSOD (blue screen of death) ... nekoliko je glavnih razloga: 1. sjeban sistem, 2. neispravna RAM memorija, 3. problem sa drajverima .. to su najčešći uzroci

Узрок је био драјвер за кабловски модем преко УСБ-а. Сад сам пребацио модем преко ЛАН, и немам више проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li smisla mijenjati ventilator na grafičkoj?

 

:lol:

 

Jutros se ja budim i skontam neobičnu tišinu. Ne čuje se komp - ugasio se, bog te jebao, šta li je sa svim onim Loudnessom što se skida preko eMule...

Upalim, čujem nešto zvrči. S obzirom da sam prije nekog vremena mijenjao ventilator na procesoru, ubacio iz svog starog računara, pomislim da je on, star i nemoćan, posustao. Dirnem ga malo, čarnem, vidim radi isto. Malo zaoštrim uho i skontam da se ipak ovaj na grafičkoj nešto joguni. Mislim, kad je došlo vrijeme da grafičke karte imaju ventilatore (Inno 3D, 64 MB). Očistim, operem, vratim, čudno se čuje, manje čudno, ali opet čudno.

Inače, komp se pored toga noćas i danas ugasio, ali opet sam spavao tako da nisam skontao kako... Čini mi se da se ugasio kad se monitor isključio (a bilo je stavljeno nakon 30 minuta - štednja struje, ovo-ono), a sad sam stavio na tri minuta i nije se ugasio komp nakon gašenja monitora. Da li sam zaliječio ventilator ili se desilo čudo, ne znam. Vidjeću još danas da li će praviti probleme kad ga ostavim da radi.

 

Da li je neko imao sličnih problema, opis situacije, rješenje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako na brzaka:

- za sada tipujem na napajanje i na scenario po kome potrosnja struje iz nekog razloga skoci vise nego sto napajanje moze da isporuci. napajanja obicno imaju neke zastite - kad se preopterete sama se iskljuce.

 

postoje razna scanarija u kojima graficka kartica povuce dosta struje. prvi (normalan) je kad udje u 3d mod, ali to kod tebe nije slucaj (ako sam dobro shvatio). pregrevanje kartice verovatno moze da dovede do tako neceg. ja sam imao problem kad mi je ventilator od graficke poceo da kaci rebra od hladnjaka na koji je bio zasrafljen, i to je bilo gadno. reseno je nekim "poloskama" ili kako sto to vec zove koje su odigle ventilator par mm od hladnjaka.

 

pored toga, da bih koliko toliko olaksao hladjenje (komp se ne gasi nedeljama) - na kuciste sam usrafio jos jedan ventilator od cca 8cm koji stalno radi i izbacuje vazduh napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam jedan malecki problem,i bil bi fino da mi neko pomogne.Danas sam kupio novi dvd rezac,ali nece da iskopira bukvalno nista na hard jer pise "1/O Error".Reinstalirao sam drajver ali ne pomaze. Koji je to k? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se već ne javi neko drugi, sa korisnijim savjetom, šta ja mogu reći - ja sam, prije nekih 2 godine, imao problem sa dva nova DVD rezača NEC 3550A, jedan je mogao da čita i kopira ali uopšte nije mogao da narezuje DVD diskove, a sa drugim se ne sjećam šta je bilo. Tek kad sam zamijenio za treći... Tako da je možda to. Jednostavno neispravan uređaj, ako si ga već najnormalnije ubacio u komp i povezao a on neće da radi ono što treba da radi.

Ipak, pretraži google sa preciznijim "opisom problem" (I/O error copying files... ili kako već), možda ima neka fora.

 

***

Što se tiče ovog mog problema, ventilator se potpuno vratio u normalu, ne čuje se kao što se čuo (onomatopeja: cccc) - možda je crkao (hehe), a komp se ne gasi.

Buraz, koji je inače IT tehničar u solidnoj firmi mi je na prvu rekao da skinem ventilator, da mi uopšte ne treba. Komp je stariji, kao i grafička, i da onda taj ventilator više dođe kao šminka na takvoj grafičkoj. Komp se više nikako nije gasio, a upaljen je 24/7, tako da je moguće da je napon padao u ona dva slučaja. Sam Bog zna.

U svakom slučaju, sve je dobro što se dobro svrši - 10 dana prođe, ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedan malecki problem,i bil bi fino da mi neko pomogne.Danas sam kupio novi dvd rezac,ali nece da iskopira bukvalno nista na hard jer pise "1/O Error".Reinstalirao sam drajver ali ne pomaze. Koji je to k? Hvala!

 

Moguce da imas 40-pinski IDE kabal pa da on zeza-u svakom slucaju preporucuje se 80-pinac

Razlika je lako uociljva jer je 80-tka,logicno,dosta gusca sa sitnijim zljebovima na kablu

Drugo sto mi pada na pamet je da ti nije ukljucen DMA-to mozes da proveris tako sto ces da odes u device manager i da pogledas u sekciji IDE/ATAPI sta ti pise na primary i secondary ide channel(desni klik,Properties,pa Advanced Settings)pa nam prenesi sta pise ili okaci sliku :da:

Nego je'l imas IDE ili SATA rezac?

 

@Umisljeni Naduvenko

 

There,there-sta je bilo?

Zavrsili smo pisanje koda od milion dolara pa smo se okrenuli malo obicnim smrtnicima onako sporta radi :P

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ovo:

 

http://www.cwhonors.org/

 

A mi smo dobili priznanje iz oblasti energetike

 

Bilo je dosta velikih igraca, a mi smo predlozeni za nagradu od strane Sybase USA

 

Inace ovde je nasa "Sucess Story"

 

http://www.sybase.com/detail?id=1051624

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sledeci - Skinuo sam jednu igricu koja ima 4 cda sa torrenta, sva 4 zipovana, 1,2 i 4 se otpakuju bez problema, medjutim treci prijavi corrupted file, tako da sam posle pocetnog nerviranja odlucio da naprosto potrazim download samo za njega, medjutim nije ga bilo. Pokusao sam preko rapidsharea, i voila! Nadjoh, ali tu ispade novi problem - doticni cd je podeljen na 5 rapidshare linkova, prvi sam skinuo bez problema, medjutim drugi je razlog zasto ovo pisem- otvori mi ono rapidshare govno gde se bira da li si premium user ili ne, sacekam 2,6 minuta, trazi mi onu CAPTHCA sifru, i kada je ukucam kaze da se downoload ne moze ostvariti i da proverim da li mi browser podrzava Java Script?! Sa Javinog sajta sam skinuo najnoviji Java update, ne pomaze. Koristim Mozzilu inace. Hvala unapred :pivopije:

 

То се и мени десило пар пута, мислим да је баг, ипак су поставили нову верзију сајта данас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sta mislite o Intel Core 2 Duo procesorima? Trebao bih preko leta da kupim novi racunar, pa sam razmisljao da uzmem sa pomenutim procesorom. U recenzijama na netu koje sam nasao svi ga hvale. Zanimaju me vasa misljenja. Da li neko koristi taj procesor, utisci, mane...?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Intel Core 2 Duo procesorima? Trebao bih preko leta da kupim novi racunar, pa sam razmisljao da uzmem sa pomenutim procesorom. U recenzijama na netu koje sam nasao svi ga hvale. Zanimaju me vasa misljenja. Da li neko koristi taj procesor, utisci, mane...?

 

:pivopije:

 

 

Ja imam na poslu Intel Core 2 duo E850 koji je na ploci Intel X35 (mada ima i Gigayte dobre X35 ploce) i mogu samo reci hvale da kazem za procesor. Fantastican je, nema greske.

 

Jedino imam zamerku na cene DDR3 memorije, grehota mi je bilo da uzimamo DDR2 i stavljano na ovakvu masinu, a DDR3 je jako skupa, mislim da je stangla od 1GB bila preko 100 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

razlika izmedju ddr 3 i ddr 2 je trenutno bedna u odnosu na cenu kao i sto su performanse ddr2 1066 mhz memorija 5% bolje u odnosu na 800 mhz a cena je 30%.

Ako te zanimaju neke detaljnije stvari imas ovaj forum www.sk.co.rs/forum tu imas kolko oces zaludjenika pa mogu ti sve objasne

Edited by Gently Version 7.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za taj forum, takodjer cesto citam postove i na pc berzi, komentare na itsvet, a takodjer i znam razlike izmedju DDR2 i DDR3, ali firma je placala, gazda je zeleo i insistirao i sto ja da se bunim :D

 

Planiram uskoro da sklapam racunar za kucu (ovo mi je u kancelariji) i naravno da cu da kupim DDR2 (stangla Kingston memorije 2GB je 35 eur) i AMS procesor i Gigabyte plocu i za malo para se dobija mnoooooooogo opaka masina. E sad za zahtevne korisnike koji imaju para definitivno preporucujem Intel E850....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...