Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Ja sam trenirao boks sest meseci, al sam imao

privatnog trenera( Pedja Djurovic ) , tj. lik je drzo treninge meni i ortaku.

E sad jebi ga sve je to super, naucis pravilno da udaras,

al sta ja znam kada dodje do neke tuce, ja uglavnom kupim prvo

sto mi padne pod ruku ( kamen, flasa, piksla... ) jebi ga tako sam

naviko, a i nema vise fer tuca...

Nekad se dogovorimo pa malo sparingujemo, ali uglavnom

se neko na kraju stvarno pobije, jer ljudi ne vole da dobijaju batine, sto je skroz bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja sam trenirao shotokan karate 4 godine i stigao do 1 kyu-a (braon pojas). Posle nisam imao vremena, ozenio se, ugojio, zaboravio svih 12 kata koje sam imao prilike da naucim, jos se vise ugojio i ulenjio....

 

U Skoplju je bilo super sto se samog takmikicenja tice, imam gomilu dobrih fotki, a i one reportaze bih trebalo da prebacim na DVD jer mi ih traze pojedini reprezentativci...

 

izvini zbog offtopic-a, ali posto sam zaludjenik u fotografiju, a ti si profesionalni reporter, zanima me: da li ti fotografises ili vodis fotografa sa sobom? sta koristis od opreme: ono standardno Nikon D2x/D2Hs + 17-35+80-200 ili poneses svoj kompaktni fotoaparat pa se snalazis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest II PANTER II

Pa sto se toga tice,zajednicke treninge cesto organizuje KFK ZMAJ,mislim relativno cesto jer je tesko okupiti vise klubova...

 

NPR sada 21 aprila bice Ratnicko Vece u Pancevu,gde bi trebalo da se okupi dosta klubova borilackih vesitna(ocekujemo Nindjucu,Kapoeru,Kung Fu,Aikido,Jeet kun do,Progresivni tae bo,Krav Magu i druge,...) ,ponekad se nadjemo na kalemegdanu i slicno...

 

pozdrav i par podataka o klubu:

 

----------------------------------------------

KFK ZMAJ drzi treninge WING CHUN KUNG FU-a i HATHA YOGE

 

WING CHUN KUNG FU u Beogradu,Pancevu i Boru.

 

BEOGRAD termini UTORAK I CETVRTAK od 20 h do 21h dom Vera Blagojevic ulica je 27Marta broj 48 cena u Beogradu 1000 dinara za mesec dana. informacije [email protected]

PANCEVO termini PONEDELJAK,SREDA,PETAK od 20h do 21:30h dom starih na kotezu II cena za mesec 700 dinara(prvi mesec upisnina 350 dinara) informacije na [email protected]

BOR UTORAK,SREDA i PETAK od 21h-22h informacije na [email protected]

 

SAJT KLUBA JE www.geocities.com/kfkzmaj

 

HATHA YOGA u Beogradu i Pancevu(u Boru trenutno ne radi)

 

BEOGRAD termini UTORAK I CETVRTAK od 19 h do 20h dom Vera Blagojevic ulica je 27Marta broj 48 cena u Beogradu 1000 dinara za mesec dana. informacije [email protected]

 

PANCEVO termini PONEDELJAK,SREDA,PETAK od 19h do 20h dom starih na kotezu II cena za mesec 700 dinara informacije na [email protected]

 

BOR informacije o mogucnosti ponovnog pokretanja ove sekcije mozete dobiti na email [email protected]

 

MOZETE DOBITI brosure sa vezbama OSNOVNI KURS i VEZBE 5 TIBETANACA ,uskoro ce biti obradjene i nove.informacije na [email protected]

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzudo,snaga+tehnika-sta ces vise.

Doduse,ako ti dodje neki lik koji je za 2 glave visi i 30 kila tezi od tebe samo ga spucaj pesnicom u bradu,ima da padne kao klada.

Recimo,ako znas da pravis poluge,taj neko drugi moze samo da ti popusi kurac.Treba samo biti brz i razmisljati dok se bijes,ostalo je sve lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljati dok se bijes

Ма дај, ко још, осим много добро истренираних људи, размишља кад се бије. Све је другачије кад ти нешто кењаш пред огледалом и кад замишљаш како би започео фајт или ескивирао па кренуо напред, забо лактом у пролазу, почистио па изгазио. Онда се деси срање, навре адреналин, бијеш се треидеетак секунди, све се заврши и ти нити имаш појма како си га ударио, нити где, нити ово, нити оно... Ако имаш среће, он лежи на земљи а тебе склањају, ако немаш, јеби га, више среће други пут... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,ali ja preferiram da se bijem nogama,mogu visoko da dizem noge a i brz sam.Sinoc sam se nesto zajebavao,i kum me stegne tako da mi zadrzi ruke,ja se izvucem iz tog hvata,okrenem ga napravim mu polugu na vratu i stavim mu koleno ispred face...Mora ipak malo da se razmislja,osim ako nisi strvina od 150 kg pa kad se razmases ko vetrenjaca pobacas sve oko sebe.Za to ti ne treba razmisljanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

masa uopšte nije bitna. može protivnik da bude viši od tebe i masivniji a da ga u par pokreta polomiš ko *****. treba znati tehniku... nožna tehnika je mnogo bolja po meni. ima mnogo kombinacija koje su jako korisne :da: . pa ima neki snimak gde je tekvondista polomio od batina karatistu :) naravno, karatista se nešto lomio rukama dok ga je ovaj pošteno izubijao nožnim tehnikama :rockdevil:

 

kod nas vlada predrasuda da su ručne tehnike bolje nažalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,moze masa da bude bitna,gledao sam kada su se potukli dvojica vozaca na auto putu u americi(bilo na tv).Neki belac sitan,zna da se bije,siba nekog crnju od 3 metra,crnja samo sklanja ruke i brani se.I ovaj ga puni tako,crnja popizdeo podigao belca od zemlje i zakucao ga u beton ko zvecku.

Ipak,treba znati i da istrpis batine,mene da krene neki karatista da cepa sa distance,izdrzao bi dok ga ne bi uhvatio u neki zahvat dok ne bi poceo da pisti ko mis kad mu stanes na rep.

 

Fizicka izdrzljivost je jako bitna.sta tebi vredi i da si jak i da znas da se bijes ako ces od jedne pesnice da se savijes i drzis za glavu.

Znam kad se 'bijem' sa devojkom,ona trenira tekvondo,iz daljine priznajem odalami me par puta ali kad dodjemo u klinc nema teoretske sanse da bilo sta uradi.Karate i tekvondo su ti udaracki sportovi,zato su tekvondisti mrsavi,nemaju bacanja i ne rade vezbe snage koliko ja radim.Tekvondo treniras 5 godina i imas crni pojas,moj cale je za crni pojas iz dzudoa trenirao 18 god.Sad ti gledaj sta je sta i sta ti vise znaci...

U mom kraju ima tekvondo klub,znaci klinci 6-7 razred vec imaju crni pojas.Ja sam tada imao beli jbt a opet sam mogao da ih lesim od batina

Edited by Death_Cult_Legion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupi edit.

 

Judo01cropped.jpg

 

Zamisli kakav je ovo bol kada padnes na beton iz ovog zahvata...Opasnost od lomljenja kicme,potres mozga,izbijanje vazduha iz pluca i stomaka...

U dzudou moras da znas padove inace si ga ugasio.Onaj tatami nije toliko tvrd ali ako ne znas da padas prilicno je zajebano.Zamisli kako bi tek beton bio gadan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karate i tekvondo su ti udaracki sportovi,zato su tekvondisti mrsavi,nemaju bacanja i ne rade vezbe snage koliko ja radim.Tekvondo treniras 5 godina i imas crni pojas,moj cale je za crni pojas iz dzudoa trenirao 18 god.Sad ti gledaj sta je sta i sta ti vise znaci...

 

 

pazi, karatisti lemaju rukama dok je tekvondo mešana tehnika (ruku i nogu) ali nožna tehnika preovladava. što se vežbi snage tiče, pa mi jedno trećinu treninga vežbamo udaranje u vreću, što nogama što rukama i tu se vežba jačanje udarca, pa ti vidi :twisted: .

 

što se mase tiče, jedan od mojih trenera je mlad, ima oko 26-27 god, visok je metar i zgažena jagoda, mršav, pomislio bi da je neki štreber, a dečko može s tih 160cm da odvali od batina sve likove koje ja znam a iole znaju nešto o veštinama :da: . ja ne mogu da ti opišem koliko oh krho izgleda a koliko je jak...

 

edit:

 

ako od ovoga može karatista da se odbrani onda -----> :) :) ovaj ne može ni da mu pridje koliko ga ovaj zabija nogom :) da vidim da mu pomognu kate :)

 

taekwondo2809.jpg

taekwondo.jpg

tae.jpg

jose_bagkick4.jpg

taekwondo_gal_l_01.jpg

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kladim se da bi ga moj cale sa svojih 54 god pojeo za dorucak.nije teretana sve sto cini vezbe snage.

Pazi,cale kad se spremao za takmicenje,isao je na trening sa rvacima jer rvaci imaju jake ruke,trcao je uzbrdo kroz sumu,nosio trenera na ledja uz stepeniste prema vrhu brda(oko 1000 stepenika) i nazad.

Letos,dosla dva lika,86 godiste meni ispred kuce da me biju.Bilderi,dizu preko 100 u teretani,izasao cale sa svojih 1.75.Oni poceli da se raspravljaju nesto i cale iz mesta zakuca jednog pod bradu,lik je automatski poljubio asfalt a drugi se usrao i u tom momentu su mi dosli ortaci pa nije bilo veceg incidenta.

 

Teretana ti ne daje toliko snagu koliko oblik telu.Pravu snagu ti daje cepanje drva,voznja bicikla,sklekovi,prekopavanje baste,nosenje dzakova...

Moj ortak je tako stalno cepao drva,radio fizicke poslove,narastao je ko svinja i krenuo u teretanu samo da se malo oblikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...